Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

ElaS 16:08, 28 lut 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
paniprzyroda napisał(a)
w domu coś się dzieje również






Słoje przecudnej urody
Mam słoje i nie wpadłam, że można zrobić drewniane pokrywki. Ogrodowisko, to kopalnia wiedzy, pomysłów, inspiracji.
____________________
Malwowy ogród
Agania 18:39, 01 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mariola u Ciebie nowy sposób na weki

Podziwiam pomysły w słojach, nie powiem jak zawsze zaskakujesz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 19:08, 01 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Ciekawie u Ciebie i pracowicie zarazem nowości pokazowe
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kasya 19:10, 01 mar 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41857
O mamo ile słoików !
Ja mam do zrobienia... 1 i cały czas dumam nad roślinka
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mira 19:39, 01 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
To wystawione i ten kwietnik żeliwny super, a w domu hurtownia
ciekawa jestem jak się to pielęgnuje, czy tam nie zrobi się pleśń?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:54, 01 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
paniprzyroda napisał(a)

wystawione





Omdlałam. To jakieś hurtowe ilości.
Podziwiam nieustannie za cierpliwość w tworzeniu tego i owego ku radości naszych ocząt.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 11:53, 02 mar 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Pełen podziw za całokształt. Ciągle mnie zaskakujesz swą kreatywnością. To nie jest las w szkle to cudeńka z dbałością o każdy szczegół. Te uchwyty są rewelacyjne.
Tymczasem idę sobie czyścić dalej stare kwietniki na ścianę
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
paniprzyroda 00:07, 03 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Sylwia, Agata-Nowa12, Iza, Basia Kraj. Łucja, Hanuś, Gosiek, Mirkaka, Ela S, Agania, Urszulla, Kasya, Hania-Gruszka, Mira, Ryska - wybaczcie, że tak hurtowo, ale dziękuję za miłe słowa i tyle pozytywnych komentarzy, co nie ukrywam, bardzo mnie cieszy.
Pozdrawiam też wszystkich zaglądających

Doniczek z rojnikami nie przybyło, te same co w ub. roku, doszły tylko cebulowe. Agapanty jeszcze w garażu, parę innych sztuk w szklarni, pelargonie w domu, młode sadzonki rosną.

Rośliny w szkle to nowa przygoda i sama do końca nie wiem, jak będą rosły, dlatego pisałam, że chętnie dowiem się o Waszych doświadczeniach, jeśli je macie. Nowe dla mnie, ale przecież ta "moda" jest już dostępna w każdym niemalże markecie, kwiaciarni, nie wspominając o przestrzeni wirtualnej.
Stąd zresztą moja podstawowa wiedza nt uprawy.
Potrzeba była - miałam zaplanowane warsztaty w pracy na ten temat.
Trzeba było coś pokazać, a zwykle nie potrafię ograniczyć się do jednej sztuki, jeden pomysł goni drugi.
Iza - wykorzystałam różne roślinki: sadzonkę poziomki, truskawki ozdobnej, siewkę cisa, sosny, domowe rośliny doniczkowe, mech, kamyki i inne drobiazgi.
Najbardziej ciekawa jestem, jak będą rosły paprocie, bo normalnie te domowe to mnie nie lubią Czekam, aż ruszą siewki drzew liściastych, to poeksperymentuję.

Szkło to moje zbierane od dawna słoje różnej maści, także takie do nalewek i wina
Poszalałam nieco z wieczkami. Części starych klamek, świeczników, pokrywki cukierniczek, elementy lamp czy żyrandoli, jakieś uchwyty - zawsze coś można znaleźć
Krążki drewniane docięte na wymiar muszę zaolejować olejem lnianym lub wymienić na korek.
Przyznam się - takie wymyślanie lubię








____________________
Dwa ogrody
Basilikum 13:15, 03 mar 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Dziekuje a instrukcje moze kiedys sie pokusze, narazie musze zaczac zbierac sloiki

A z paprotkami to tez tak mam, naprawde nie wiem co zle robie ale zadna nie wytrzymala ze mna wiecej niz pol roku. Dobrze, ze te ogrodowe mnie lubia
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Joku 17:22, 03 mar 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Robiłam podobne kompozycje, dawno temu ale wtedy nie było tylu różnych szklanych pojemników. Zasady były takie same, pomysły też. Ja miałam kompozycję w otwartym szklanym pojemniku. Rośliny rosły nieźle, trzeba było uważać z podlewaniem żeby nie przedobrzyć. Problem zaczynał się jak rośliny się za bardzo rozrosły.
Nie próbowałam hodowli w zamkniętych pojemnikach. O ile dobrze pamiętam to chyba kompozycja powinna być samowystarczalna, bez konieczności podlewania. Okresowo na ściankach może skraplać się woda.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies