Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 15:17, 25 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kokesz napisał(a)



Hahaha jak bym swoją rabatę widziała też tak lubię
Jak będziesz kiedyś w moich okolicach to zapraszam, porównamy nasze buszowiska

Kukliki piękne, chyba sobie kupię


Na razie nie wybieram się, ale będę pamiętać, dziękuję.
Kukliki faktycznie teraz dają kolorowe, bylinowe plamy. Ale kwitnie też to, jak ktoś lubi słoneczka. Ja właściwie je kupiłam ze względu na liście


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 15:26, 25 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiek33 napisał(a)
Dopiero wiosną ,założyłam, pierwszą grządkę z warzywami. Jak patrzę na takie piękne zagonki to wzdycham kiedy i ja się doczekam. Piwonie mam od niedawna ale faktycznie bardzo dorodne są w tym roku

Gosiu, warzywnik w tym roku założony w gołym polu, skrzyp skrzypi i chrzęści pod nogami, brr. Już widzę, że powinnam inaczej ułożyć zagonki, ale co nagle, to po diable. Teraz dopiero widzę, jak to mniej więcej powinno być. Po wykopkach trzeba będzie założyć ścieżkę, użyźnić kompostem, może jakieś skrzynie albo ceglane obwódki, jeszcze nie wiem. Teraz suszę trawę po koszeniu i usiłuję przykrywać gołą ziemię, gdzie się da.
Jarmuż pod siatką

groszek

fasolka

dalie wychodzą

____________________
Dwa ogrody
popcorn 15:28, 25 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Rośnie u Ciebie wszystko Mariolko jak na drożdżach! Super

Też mam warzywnik jeszcze bez koncepcji, ale tak to jest jak się obsiewa co można a esztę wyrywa chwastom i trwa toto i trwa i kolejnej wiosny zaczynam od nowa no nic może kiedyś
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 15:31, 25 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
hankaandrus_44 napisał(a)
Ja mam właśnie piwonie w takim szpalerze przy siatce. Wolałabym tam wyższe piętro jeszcze, ale ze względu na regulamin ROD, musi wystarczyć taki. Sąsiadka za to sadzi po drugiej stronie dalie i jest zgoda. Myślę o jeszcze jednej rabacie piwoniowej. Nie ma z nią kłopotu przez cały sezon, no i prace ograniczają się tylko na odchwaszczaniu po zimie i nawożeniu wiosną. POwodzenia.


Hanuś, utwierdziłaś mnie w takim razie w moim planie. Posadzę pół metra od siatki, trochę ich się uzbiera do przeniesienia, przynajmniej te wyższe, teraz jest doskonały czas, by je pozaznaczać.
Jeszcze kwitną
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 15:49, 25 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rench napisał(a)


Tej wiosny też miałam dużo różnych żonkili, te miniaturowe mnie zachwycały.Łaziłam na kolanach,pstrykałam im fotki i wąchałam

Szklarnia piękna, marzę o takiej na emeryturze Szykuję się na emeryturę stażową
Ostatnio posadziłam kilka róż jadalnych, pod tę emeryturkę

Czym będziesz podlewać buraczki na mszyce ?


W takim razie obie miałyśmy narcyzową wiosnę. Nie mogłam się na nie napatrzeć
Szklarnia zwykła, z poliwęglanu, ale swoją rolę pełni. Może kiedyś ją przeniosę do warzywnika, bo widzę, że dereń rośnie, grujecznik też pewnie nabierze masy.. Na szczęście niewielka jest, lekka i łatwa w demontażu.
Ja na emeryturę choćby jutro...
buraczki i koperek jeszcze nie podlewane, myślę, że soda pomoże, muszę zerknąć do notatek i może dziś się uda.

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 15:55, 25 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basilikum napisał(a)

no ladnie sie powodzi emerytom roze jedza hihihi

Mariola pieknie u Ciebie. Szklarnia super. Mi sie marzy ale jeszcze musze poczekac.
Moje rabatki tez juz powoli takie upchane, ze chwasty nie maja szans jak juz jakis rosnie to marny taki.


Hura napchane rabatki





____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 15:59, 25 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kokesz napisał(a)
Jakie masz odmiany róż jadalnych?
W ubiegłym roku kupiłam jadalne na wyprzedaży, takie prawie zdechłe, zakwitły kilkoma kwiatkami ale się przyjęły. Właśnie pierwsza zaczyna kwitnąć. Zobaczę, jakie będą w tym roku. Mam brzoskwiniową Eveline Wild i różową Renee van Wegberg, to seria Taste of Love z Pheno Greno Roses.


Renia - Rench zakupiła jadalne róże, może napisze. Ja mam tylko dwie, prawdopodobnie Hansa i różową nn. Ta pierwsza tydzień temu, jednak zbieram z niej tylko płatki

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 16:47, 25 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Anda napisał(a)
Cudownie masz, uwielbiam to bogactwo rabat Paprocie śliczne. Kukliki piękne Nie wiesz może przypadkiem, co zjada kwiaty kuklikom?

Piwonie u mnie jak zawsze, czyli dość duże Festiva Maxima do cycków, a Sarah Bernard trochę mniejsza.

Dziękuję Ewo
U mnie tylko w jednej kępce pierwiosnków znikały liście, ślimaków nie widziałam. Wreszcie odkryłam małe, zielone gąsienniczki, te same, które zjadają orliki. Może to one? albo jakieś ptaszki?


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 17:28, 25 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Donia72 napisał(a)
U mnie piwonia dostała jakieś dziwne kształty liści i raczej już z niej nic nie będzie na jakim stanowisku powinny rosnąć?


Piwonie powinny rosnąć na słońcu, chociaż tolerują półcień, jednak wtedy mają tendencje do wyciągania pędów.
Moje w pierwszych dwóch latach po przesadzeniu/posadzeniu nowych miały choroby grzybowe na liściach - liście zasychały i czerniały już po rozwinięciu, małe pączki zasychały. Wycinałam i pryskałam wczesną wiosną na etapie kiełkowania Miedzianem. Choroby zniknęły. Teraz zdarza się, że w trakcie sezonu zasychają liście, wtedy je od razu usuwam. Wycinam przekwitłe kwiatostany i zbieram płatki kwiatowe zanim opadną, bo zatrzymują się na liściach i później gniją. Na zimę usuwam wszystkie liście. Tyle ja, może inni robią inaczej?
O tej porze w ub. roku już kwitły
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:14, 25 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
popcorn napisał(a)
Rośnie u Ciebie wszystko Mariolko jak na drożdżach! Super

Też mam warzywnik jeszcze bez koncepcji, ale tak to jest jak się obsiewa co można a esztę wyrywa chwastom i trwa toto i trwa i kolejnej wiosny zaczynam od nowa no nic może kiedyś
pozdrawiam!


Karolina, na szczęście warzywnik po zbiorach będzie pusty i można planować od nowa, byleby z głową
Wschodzą Ci ogórki? U mnie słabo, czekam jeszcze i zastanawiam się, czy sposobem Hani nie podkiełkować kolejnych nasion?
Mam truskawki i poziomki


a ziemniaki do podsypania, przebarwione po oprysku sąsiada

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies