Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Gosiek33 19:04, 25 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Czemu jarmuż siatką zabezpieczasz?

W tegorocznym szaleństwie i posiadaniu nadmiaru kartonów wyłożyłam nimi ścieżki w warzywniku
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
hankaandrus_44 19:57, 25 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Ja jutro nastawiam kiełkownik na ogórki. Na jeden rządek, Cukinia już jest na parapecie gotowa do wysadzenia z małym jednym listkiem, Posadzę i przykryję dużą butlą bez dna.
A ziemniaki mam też już do podsypania. Przy kolejnej wizycie. Kompost i gnojówka z pokrzyw czeka.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Urszulla 21:49, 29 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
paniprzyroda napisał(a)



jeszcze buki





Wróciłam do Twoich buków. W jakiej odległości są posadzone?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Basilikum 23:06, 11 cze 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Mariola dostalam dzis troche fajnych pojeniczkow na rojniki, napisz jakie podloze im dajesz i czy dziury sa konieczne

Posylam caluski
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
paniprzyroda 22:41, 12 cze 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiu, jarmuż nakrywam przed bielinkiem, chociaż już mi tej siatki brakuje, bo jarmuż jakiś wyjątkowo duży jest o tej porze.
Ścieżki pielę. Ktoś potrzebuje skrzypu? Mam go na tony, brr.
Haniu, wzeszło mi 14 sztuk ogórków z pierwszego rzutu, to za mało na przetwory. Podkiełkowałam następne stosunkowo późno, wrzuciłam po trzech dniach w redlinki i są już na wierzchu, tym razem za gęsto, będę przerywać. Ale też nasion do kiełkowania nie żałowałam, nasiona z własnych upraw.
Przy okazji, pamiętasz, kiełkowałam wcześnie dynie, porażka, za wcześnie, za długo było zimno. Trochę mi żal, nie będzie żadnej wyfikanej dyńki.
Posiane do gruntu wyszły kabaczki, cukinie, patisony i dynia olbrzymia.
Urszula, buki posadzone mniej więcej co 70 cm, ale wiesz, że je tnę mocno.
Iza, większej wagi nie przykładałam do ziemi, na pewno dawałam kompostową, zwykłą i żwir/piasek. Drenaż na dno, to na pewno, może być z grubszego żwiru lub keramzyt. Dziury konieczne, bo inaczej przy stagnującej wodzie będą gnić. Nie zrobiłam dziur w malutkich konewkach i teraz wylewam wodę po każdych większych opadach. Na szczęście do połowy są wypełnione kamykami, a to znów aby były stabilne.

Trochę mnie tu nie było, wybaczcie spóźnione odpowiedzi.


____________________
Dwa ogrody
hankaandrus_44 22:47, 12 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Ogórki u mnie też porażka, Nawet nie wiem czy nowe dosiewać. Ale może lato nie będzie gorące, to i te spóźnione się udadzą. Nawet dziś nie zdążyłam dokopać się do siewe, nie wiem czy są korzonki, bo na wierzchu nic nie widziałam. Za to ziemniaki szaleją. Sięgają i do pasa. Są równe z piwoniami. Zamiast w bulwy pewnie cała para poszła w nać.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 22:47, 12 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Dubelek


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
paniprzyroda 23:03, 12 cze 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Czekałam na piwonie a w międzyczasie kwitły inne rośliny

ten poniżej jest bardziej morelowy, nie uchwyciłam odcienia, ale i tak się cieszę, że zakwitł, bo to pamiątka





____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:16, 12 cze 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Hanuś, ogórki faktycznie w tym roku nawet plantatorom na nasienne sprawiły psikusa. Z tych kilkunastu będzie konsumpcja na bieżąco, późniejsze będą na zaprawy o ile urosną..obawiałam się, że przedwczorajsza ulewa mi je wymyje, ale naniosło tylko piasku.

Czekałam na piwonie.. a tymczasem kwitło coś innego..
ostrogowce, trzy kolory





____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:28, 12 cze 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826



____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies