Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Konstancja30 22:25, 11 mar 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
o sosach słyszałam ale zdecydowanie smaczniej wyglądają ... na myśl jak smakują omal omal się nie oblizałam ... kolory w cebulkach śliczne ...

raz w życiu pikowałam ... i byłam z siebie dumna ale to było nic wobec pikowania stipy ! ... 138 ździebł do wpikowania ... to gines absolutny
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
monteverde 22:33, 11 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Oprócz nalewek z róży i ich płatków oraz słynnej dereniówki z owoców tych krzewów proponuję jeszcze

- coś dla fanek róż - sos różany, w rzeczywistości jest o ton ciemniejszy, zastosowanie wg upodobań, np. do pieczonej kaczki, do pączków, do deserów czy lodów z bitą śmietaną


sos z derenia do dziczyzny i wołowiny


i konfitura z derenia doskonała zrówno do pączków jak i do ciast, ostatnio używałam jej do przekładania tortu, smak był niepowtarzalny, ale do grzanek z serkami pleśniowymi pyszna również

sorry za jakość zdjęcia, ale lepszego nie udało mi się zrobić

przechowywane w słoikach jak inne przetwory


To jest to co lubię
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Zielona 22:50, 11 mar 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Przydrepciłam popodziwiać stipę. To naprawdę rezulataty wysiania jednej torebki??? Takie zwykłej, małej??? Jestem w szoku Po jakim czasie od wysiania pikowałaś?
barbara_kraj... 23:13, 11 mar 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Skopiowałam przepisy na sosy. Różę zdobyć będzie łatwo, a dereniem może syn się podzieli?

Agapant lubi mieć korzenie ciasno, ale jeśli Ci przestał kwitnąć, to mus przesadzić do nieco większej donicy
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Margarete 00:47, 12 mar 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mariolka kuruj sie, masz na pewno u siebie w spiżarni całe bogactwo "środków" antyprzeziebieniowych.... ja oparłam sie o apteczne specjały + herbatka z lipy i z czarnego bzu + czwarty dzień w piżamie i w łóżku
To najlepsze lekarstwo ! Mus wyleżeć, wypocić i tyle.

Pikowane stipy sa imponujące, ja sie jeszcze za swoją nie zabrałam.

Kobieto wielu talentów !!! - widziałam twoje obrazy, twoje dekupaże, twoje ogrody (oba), smakowałam dziczyzny, nalewek i ciasta..........a tu jeszcze sosy.........i to z takich niespotykanych owoców ......szacun Mariolko Szacun!
Ja - deprecha murowana, połowy z twoich umiejetności nie posiadam .............. .....nie mówiąc juz o tym co Bogdzia zauwazyła - czas u ciebie z gumy chyba żeby to wszystko zrobić.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 10:29, 12 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aganiu, spróbuj sobie skopiować przepisy, bo ja w te klocki jestem nieco opóźniona krokusiki cudne są, będą następne agapanta chyba przesadzę pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:32, 12 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Konstancja30 napisał(a)
o sosach słyszałam ale zdecydowanie smaczniej wyglądają ... na myśl jak smakują omal omal się nie oblizałam ... kolory w cebulkach śliczne ...

raz w życiu pikowałam ... i byłam z siebie dumna ale to było nic wobec pikowania stipy ! ... 138 ździebł do wpikowania ... to gines absolutny


Sosiki jak wiele innych stipa rzeczywiście dała popis kiełkowania, Margarete wysiała trzy! opakowania pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:36, 12 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
monteverde napisał(a)

To jest to co lubię


A ja lubię jak pokazujesz swoje smakowite dania
____________________
Dwa ogrody
elzbieta_g 10:38, 12 mar 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
napisalam na pw
pozdrawiam
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
paniprzyroda 10:47, 12 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zielona napisał(a)
Przydrepciłam popodziwiać stipę. To naprawdę rezulataty wysiania jednej torebki??? Takie zwykłej, małej??? Jestem w szoku Po jakim czasie od wysiania pikowałaś?


Zielona, rzeczywiście wysiałam jedną torebkę, taką zwykłą, Margarete kupowała na alle. Wysiewałam podczas ferii, więc pod koniec stycznia. Zraszałam codziennie, rano i wieczorem, na początku przykryłam torebką foliową, później zdjęłam i dostawała większą osłonkę foliową na noc, chodziło o to, by ciepło od grzejników w nocy zanadto jej nie wysuszało. Przepikowałam wczoraj, do doniczek 8/8 cm, teraz ma osiem cm wysokości, zmierzyłam specjalnie i po dwa, trzy ździebełka. Stoi na słonecznym parapecie. Ziemia do wysiewu warzyw i pikowania, można kupić w ogrodniczym. Teraz tę samą ziemię zmieszałam pół na pół z kompostem, robię tak w stosunku do wszystkich roślinek, które pikuję. Siej, uda się
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies