Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 17:14, 19 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)

Kluczową jest woda. Tak gdzie rośliny są podlane tam wszystko "buja". Niestety woda jest kosztowna a po drugie podlewanie jest czasochłonne.
Niestety u mnie w studni na kupce trochę mało tej wody, Agatka z Przedziwnego ogrodu ma duże oczko wodne i może z niego podlewać całe lato to i jej ogród pięknie żyje.


Zdjęcia z początku sierpnia.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 17:19, 19 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
popcorn napisał(a)
Alesz masz cudownie! Kolorowo, a jakie ozdoby! Zdradź jak robiłaś dynie? pozdrawiam!!!
Dziękuję
Produkcja dyni"
W małą doniczkę przemysłową nasypałam piasku do pełna i go ugniotłam.
Odcięłam kawałek z rajstop w to postawiłam wypełnioną doniczkę. Przygotowaną zaprawę z 1 cz cementu, 1 cz perlitu i 1 cz piasku z dodatkiem wody wkładałam małą łopatką w rajstopę dookoła doniczki do wysokości doniczki. Zawiązałam supeł nad piaskiem w doniczce i w gumowych rękawiczkach uformowałam spłaszczoną u góry i na dole kulkę. I teraz jest najbardziej brudna robota, czyli zakładanie 3 albo 4 gumek na zaprawę cementową. Paskudnie mi wtedy ciapało jak ściskałam to gumkami. Starałam się aby zaprawa nie wchodziła na piasek w doniczce, ale i tak weszła. Uformowaną gumkami dynię postawiłam w cieniu na 4 dni, co dzień polewałam to wodą.
Po tym czasie odcięłam gumki i supeł z rajstop. Myślę, że lepiej te rajstopy u góry było by związać gumką to by się tak nie rwały podczas ściągania ich z dyni. Teraz trzeba zedrzeć całość rajstop z betonu co nie było łatwe. Wysypać z doniczki piach , nasypać ziemi i posadzić rojniki.
Mam nadzieję, że zrozumiale to opisałam, jeśli nie - pytaj.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
m_gocha 22:57, 19 sie 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorota123 napisał(a)
Produkcja dyni"
(...)

Dorotko dzięki wielkie za przepis
Jeżeli pozwolisz to wrzucę na swój wątek ku pamięci - może w wolnej chwili pokuszę się o zrobienie takiej ozdoby
Tak sobie myślę - gdyby tak ową rajstopę zamoczyć w oleju? Może wtedy łatwiej by odchodziła?
Pomysły masz świetne i talent do pozazdroszczenia
Może załóż jakiś kanał na youtobe na którym pokażesz te swoje świetne realizacje

A w Twoim ogrodzie taka bujność, że suszy nie widać
Piękne kompozycje kwiatowe na rabatach
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Magleska 04:14, 20 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Dorotko
podziwiam Twoją twórczość -i wianki i betonowe ozdóbki chwytają za serce-masz talent
w ogrodzie też pięknie ,kwitnąco ,kolorowo ....na fotkach nie widać brzydkich roślin
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anabuko1 09:01, 20 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję za miłe słowa.
Mam w donicach od kilku lat hortensje bukietowe i ogrodowe. Bukietowe zostawiam w ogrodzie na zimę i bardzo dobrze to znoszą, natomiast ogrodowe chowam do budynku gospodarczego.



Piękna róża.
Piękne widoczki ogrodowe w szerszych kadrach

Jednak jaśniejsza budleja jest ładniejsza i z daleka widoczna w ogrodzie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ewa777 11:30, 20 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dorota123 napisał(a)
Diękuję za miłe słowa Gosiu, jak się ma dużo czasu, a mało sił to się wykonuje tylko lekkie robótki.

Syn Agatki z Przedziwnego ogrodu uszczęśliwił mnie nowymi ozdobami do ogrodu.
Podpórka z za stolika ma być do róży, tam stoi tymczasowo.




Wspaniała ta podpórka do róż Podziwiam zdolności syna Agatki już od dawna Wasza rodzina jest bardzo utalentowana
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
greg66 15:58, 20 sie 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję oddałabym trochę tego talentu za odzyskanie zdrowia.
Właśnie zrobiłam sobie betonowe dynie, tą misę też sama zrobiłam.





Dorota powinnaś jakieś warsztaty prowadzić, myślę, że chętnych byś miała wielu a ja jestem pierwszy
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Dorota123 19:00, 24 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
m_gocha napisał(a)

Dorotko dzięki wielkie za przepis
Jeżeli pozwolisz to wrzucę na swój wątek ku pamięci - może w wolnej chwili pokuszę się o zrobienie takiej ozdoby
Tak sobie myślę - gdyby tak ową rajstopę zamoczyć w oleju? Może wtedy łatwiej by odchodziła?
Pomysły masz świetne i talent do pozazdroszczenia
Może załóż jakiś kanał na youtobe na którym pokażesz te swoje świetne realizacje

A w Twoim ogrodzie taka bujność, że suszy nie widać
Piękne kompozycje kwiatowe na rabatach
Dziękuję za miłe słowa to wszystko już na pewno można znaleźć na youtube. Cieszę się, że jesteś zadowolona z przepis na dynię. Oczywiście, że możesz skopiować ten przepis. Nie jestem pewna, czy nasączone olejem rajstopy podczas formowania dyni nie będą wchodzić w jakąś relację z betonem i nie będą osłabiać jego działania.
Pisałam, że zdjęcia są z początku sierpnia, teraz mój ogród wygląda jesiennie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:26, 24 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Magleska napisał(a)
Dorotko
podziwiam Twoją twórczość -i wianki i betonowe ozdóbki chwytają za serce-masz talent
w ogrodzie też pięknie ,kwitnąco ,kolorowo ....na fotkach nie widać brzydkich roślin
Buziaki
Madziu nie wstawiam zdjęć w tym roku z uschniętymi roślinami to taki przygnębiający widok.
Miło mi, że spodobała Ci się moja radosna twórczość.
Pomyślałam sobie, że róże zostawię tam gdzie rosną, porobię lamówki z bukszpana i trzmieliny i będzie święty spokój. Kwitnąco będzie wokół altany.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:28, 24 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Piękna róża.
Piękne widoczki ogrodowe w szerszych kadrach

Jednak jaśniejsza budleja jest ładniejsza i z daleka widoczna w ogrodzie
Dziękuję Aniu Zawsze jaśniejsze kwiaty lepiej widać z daleka. Mam kilka róż, które pięknie powtórzyły kwitnienie. Reszta się leni jak właścicielka ogrodu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies