Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

mirkaka 17:32, 29 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
u mnie wszystkie azjatyckie już przekwitły, teraz drzewiaste zaczynają. Skąd u Ciebie tyle miejsca na taką ogromną ilość lilii???
Dorotko, czy azjatyckie nie pachną? Moje nie pachną, dopiero teraz te drzewiaste cudnie pachną.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Dorota123 20:32, 29 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Katkak napisał(a)
Zapach aż do mnie doleciał. Ostatnio stoję nad oczkiem i wyraźnie czuję, że coś pięknie pachnie. Szukam co to, a to moja sadzona x lat temu lilia drzewiasta. Nawet zapomniałam o niej, bo sadzona od czapy w trawie, a teraz w rabatę się wpasowała. No i teraz mam postanowienie, że chcę ich mieć więcej. Powiedz mi proszę Dorciu, kiedy najlepiej sadzić?
Byłam u Ciebie i napisałam o przewadze sadzenia lilii w lecie. Lilie warto dla zapachu i mocnego koloru.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Katkak 20:39, 29 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dzięki Dorotko. Chyba kilka drzewiastych kupię
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Dorota123 20:41, 29 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)


Lilie masz cudne a ten zapach Zestawienie z gipsówką i to zdęcie rewelacja Gnojowke bede robic a gdzie kupujesz lilie gdzies stacjonarnie czy przez internet, masz sprawdzone miejsce moze? Pozdrawiam U mnie dalej susza i az plakac sie chce jak dzis ogrod w tym upale się męczy
Byłam u Ciebie i tam jest odpowiedź. U mnie też robi się sucho, latam z wężem i podlewam na zmianę po kawałku jakiejś rabatki. Trawę też mam jeszcze zieloną.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:08, 29 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mirkaka napisał(a)
u mnie wszystkie azjatyckie już przekwitły, teraz drzewiaste zaczynają. Skąd u Ciebie tyle miejsca na taką ogromną ilość lilii???
Dorotko, czy azjatyckie nie pachną? Moje nie pachną, dopiero teraz te drzewiaste cudnie pachną.
Też zwróciłam uwagę, że lilie azjatyckie nie pachną. U mnie pachną drzewiaste, ale już kończą kwitnienie. W pełni kwitnienia są orientalne, ale nie zwróciłam uwagi na zapach. Jutro sprawdzę. Już kiedyś zauważyłam, że dobrym pomysłem jest sadzenie cebul tulipanów i lilii obok funkii. Gdy kwitną tulipany to funkie są jeszcze malutkie, później lilie wyskakują ponad liście funkii. Sama widzisz jaki u mnie gąszcz, wszystko upchane na maksa. Część lilii posadziłam do donic, mam robić małe przemeblowanie za altaną i dopiero po przeprowadzkach posadzę lilie z donic. Właśnie tam mają rosnąć lilie drzewiaste, bo mam za mało zapachu przy altanie. Widzisz ja na nic nie jestem tak pazerna jak na rośliny.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
greg66 21:12, 29 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Dorotko przymierzam się do alei liliowcowej, piszesz żeby teraz kupować nie wiosną?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Katkak 21:14, 29 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dorcia rojniki wszelkiej maści i rodzaju masz obłędne. Zostawiasz je zimą na zewnątrz?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Dorota123 21:18, 29 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Katkak napisał(a)
Dzięki Dorotko. Chyba kilka drzewiastych kupię
Bardzo dobry wybór.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Katkak 21:19, 29 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ale cudny powojnik, czy to Maria Skłodowska - Curie?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
anabuko1 21:26, 29 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Dorota123 napisał(a)
Byłam u Ciebie i tam jest odpowiedź. U mnie też robi się sucho, latam z wężem i podlewam na zmianę po kawałku jakiejś rabatki. Trawę też mam jeszcze zieloną.





Piękny clemek.lilie, hortensje
A te rojnik imponujące.Ja w tym rok tez mam w dwóch doniczkach.
Ale jeszcze male.A potem zimujesz je w domu ??
I te same potem do ogrodu ??

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies