Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 21:27, 29 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:43, 29 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
greg66 napisał(a)
Dorotko przymierzam się do alei liliowcowej, piszesz żeby teraz kupować nie wiosną?
Nie jestem pewna, czy Twoja aleja ma być liliowcowa, czy liliowa. W sumie dobrze by wyglądały i jedne i drugie razem , tym bardziej, że mają ten sam czas kwitnienia. Żeby nie było wiosną łyso możma posadzić tam jeszcze tulipany.
Jeśli teraz kupisz lilie, masz szansę, że zakwitną Ci jesienią. Dla mnie sadzenie lilii w lecie ma ten plus, że wiem gdzie je mogę wcisnąć. Wiosną jest gorzej, bo a to tulipany przedziabię, a to hiacynty zniszczę. Teraz jak kwitły mi ubiegłoroczne lilie, widziałam gdzie mi ich jeszcze brakuje.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:53, 29 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Katkak napisał(a)
Dorcia rojniki wszelkiej maści i rodzaju masz obłędne. Zostawiasz je zimą na zewnątrz?
Te duże w zielono szarych glinianych donicach chowam do domu, one wymagające są muszą mieć zimą słoneczko, no i śmiecą całą zimę. One zimą rosną i najstarsze listki usychają. Nie wszystkie wytrzymują zimę nawet w domu na parapecie okiennym. Mam też dużo takich co świetnie rosną w mojej piaskowej ziemi i nie przemarzają.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:01, 29 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Katkak napisał(a)
Ale cudny powojnik, czy to Maria Skłodowska - Curie?
Tak to ten powojnik. Ten egzemplarz rośnie w donicy i jest zdrowy, drugi rośnie w ziemi i jest strasznie sponiewierany przez choroby grzybowe.
Widzisz żywą koleżankę moich żabek?




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:20, 29 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Piękny clemek.lilie, hortensje
A te rojnik imponujące.Ja w tym rok tez mam w dwóch doniczkach.
Ale jeszcze male.A potem zimujesz je w domu ??
I te same potem do ogrodu ??

Tak Aniu, te rojniki które zacytowałaś zimują w domu na parapecie okiennym. Po okresie spędzonym w domu są mizerne, ale w ogródku szybko się regenerują. Za pochwałę roślinki dziękują






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 22:34, 29 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Dorota123 napisał(a)
Tak Aniu, te rojniki które zacytowałaś zimują w domu na parapecie okiennym. Po okresie spędzonym w domu są mizerne, ale w ogródku szybko się regenerują. Za pochwałę roślinki dziękują







To ja tez tak bede robila
Piekne widoczki.Fajne te kaczuszk nad oczkiem.I lilie sliczne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 23:50, 29 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Dorota123 napisał(a)






Podobają mi się te domeczki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 23:54, 29 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Dorota123 napisał(a)




Te również i zakątek z kałużą fajny
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzata_s... 09:54, 30 lip 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Dorotko zawsze jak tu wchodzę to paszcza mi się uśmiecha: Dekoracje, kolory, światło, wszystko mnie zachwyca
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
anpi 11:13, 30 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Dorota123 napisał(a)

Widzisz żywą koleżankę moich żabek?


Właśnie miałam pytać ,czy Twoje oczko-kałuża nie przyciągnęło prawdziwej żabki...nie zuważyłam jej na zdjęciu!...dopiero doczytałam U mnie po ogrodzie skacze jakaś podobna i ciekawa byłam ,czy bywa w mojej kałuży ,bo nigdy w pobliżu jej nie widziałam...aż dojrzałam kijanki...czyli bywa
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies