Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 11:21, 13 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Może komuś się przyda mój sposób na kwitnienie storczyków. Podlewam tym też inne kwiatki doniczkowe. Skórkę z jednego banana kroję w centymetrowe paski. Wrzucam do słoika o pojemności 410 mililitrów, zalewam do pełna wodą i tak to stoi 2 dni. Po 2 dniach odlewam zawartość do litrowej butelki i uzupełniam wodą do pełna. Do słoika dolewam czystej wody i znów czekam 2 dni. Powtarzam tę czynność do 3 razy, później skórki wyrzucam pod róże. W tym moczę storczyki co około 2 tygodnie, a w międzyczasie podlewam tym roztworem wszystkie kwiatki, storczyki też.
Zwykle szybko udawało mi się ukatrupić wszystkie storczyki. W tym roku dostałam storczyki w lutym i w marcu i cały czas mi kwitną. Jeden wypuścił cztery pędy kwiatowe. Dwa kwitną, a dwa mają już pączki. Różowe mają piękne rozgałęzienia.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:34, 13 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dodam, że żółte storczyki, te którym dużo koreni wychodzi poza doniczkę wymaga częstrzego podlewania. U mnie pięknie wypuścił kilka pędów kwiatowych, niestety zrzucił pączki i nie kwitnie. Były upały, dla niego trzeba więcej wilgoci.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Milka 15:30, 13 sie 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Widać działa ten sposób na storczyki, super kwitną.
Ja swoje raz w tygodniu ustałą wodą podlewam i tyle, ale kwitną od grudnia do tej pory. To jedyne kwiaty jakie w domu nie wykańczam, wszystkie inne padają.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:32, 13 sie 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorota123 napisał(a)
U mnie jest dużo jaszczurek, lubią się wygrzewać na bukszpanowych kulach. |Nie przeganiam ich, ale też nie dażę jakąś sympatią. Są po prostu częścią ogrodu. Wszystkie anabelki sama wyhodowałam z patyczków. Lubię je bardzo, wcześniej kwitną i mają delikatny zapach.





Obejrzałam wstecz, ogród wygląda znakomicie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anabuko1 21:43, 13 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Dorota123 napisał(a)
Może komuś się przyda mój sposób na kwitnienie storczyków. Podlewam tym też inne kwiatki doniczkowe. Skórkę z jednego banana kroję w centymetrowe paski. Wrzucam do słoika o pojemności 410 mililitrów, zalewam do pełna wodą i tak to stoi 2 dni. Po 2 dniach odlewam zawartość do litrowej butelki i uzupełniam wodą do pełna. Do słoika dolewam czystej wody i znów czekam 2 dni. Powtarzam tę czynność do 3 razy, później skórki wyrzucam pod róże. W tym moczę storczyki co około 2 tygodnie, a w międzyczasie podlewam tym roztworem wszystkie kwiatki, storczyki też.
Zwykle szybko udawało mi się ukatrupić wszystkie storczyki. W tym roku dostałam storczyki w lutym i w marcu i cały czas mi kwitną. Jeden wypuścił cztery pędy kwiatowe. Dwa kwitną, a dwa mają już pączki. Różowe mają piękne rozgałęzienia.





Pierwszy raz taki przepis czytam.
ale i ja go zastosuje.
Dziękuję Dorotko, za ten przepis do kwitakow.
Storczyki masz zjawiskowe.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 22:20, 13 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
przepis na pewno zastosuję bo wszystkie storczyki które kupuję żonie są uśmiercone. Staram się, dbam - nic nie pomaga
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anpi 12:26, 14 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Wypróbuję ten bananowy soczek do moich storczyków
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Dorota123 19:54, 15 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Milka napisał(a)
Widać działa ten sposób na storczyki, super kwitną.
Ja swoje raz w tygodniu ustałą wodą podlewam i tyle, ale kwitną od grudnia do tej pory. To jedyne kwiaty jakie w domu nie wykańczam, wszystkie inne padają.
U mnie jak podlewałam samą wodą zamierały storczykom korzenie, a wiadomo jak korzenie w złej kondycji to i reszta padnie.
Dziękuję za pochwałę ogrodu. W tym roku to nawet trawkę mam prawie cały czas zieloną. Czasem przelatywały deszcze to i roślinki miały łatwiej, za to krety strasznie podrywają mi rośliny.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:19, 15 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Pierwszy raz taki przepis czytam.
ale i ja go zastosuje.
Dziękuję Dorotko, za ten przepis do kwitakow.
Storczyki masz zjawiskowe.
Dziękuję pierwszy raz tak mi narosło młodych pędów, wcześniej nie chciały mi powtarzać kwitnienia. Teraz są tak ciężkie od kwiatów, że muszę im dawać bardziej stabilne osłonki. Niektóre nie mieszczą się na parapecie.





Leniwa niedziela w ogródku.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:38, 15 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
przepis na pewno zastosuję bo wszystkie storczyki które kupuję żonie są uśmiercone. Staram się, dbam - nic nie pomaga
No to cieszę się, że przydadzą się moje wskazówki.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies