Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 17:32, 02 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
A do wiosny już troszkę bliżej....
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 13:50, 09 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Cisza …spokój… słoneczko grzeje…
Ale żebyście nie myśleli że u mnie nic się nie dzieje…
Od dwóch dni jestem w trakcie działań wojennych!
Agresorem jest wełnowiec na jednej z moich roślin doniczkowych. Wróg wkroczył na moje terytorium zupełnie znienacka i rozpanoszył w ogóle nie pytając mnie o zgodę….

Moja Dypsis lutescens, czyli popularna palma Areca (ale żeby nie było, że taka jestem oblatana w nazewnictwie łacińskim…oj nie nie…wujek Google pośpieszył z pomocą…ha ha) została zaatakowana przez nieprzyjaciela i z dnia na dzień wyglądała co raz gorzej.



____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 13:53, 09 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Widząc że konflikt z najeźdźcą eskaluje i nie ma jakichkolwiek szans na pokojowe rozwiązanie problemu, postanowiłam przeprowadzić wzmożony atak na wielu frontach!
Wzbogacona o obszerną wiedzę z Internetu rozpoczęłam działania ofensywne. Uzbrojona w profesjonalny sprzęt (waciki, patyczki kosmetyczne oraz spirytus) rozpoczęłam długofalową walkę w ręcz.


Bitwa zakończona zwycięstwem trwała ponad 3 godziny.
Ale to tylko wygrana bitwa …wojna trwa nadal!

Czas na kolejny atak. Tym razem z pomocą pośpieszył sojusznik, czyli miejska sieć wodociągowa. Po trwającym ok. 20 minut, uderzeniu silnym strumieniem letniej wody z prysznica agresor wycofał się na z góry upatrzone pozycje czyli do licznych zakamarków między łodygami palmy.
Teraz nastąpił czas aby sięgnąć po broń chemiczną…


Wykonałam atak z powietrza przy użyciu spryskiwacza… Przeprowadzony nalot mający na celu całkowite zniszczenie nieprzyjaciela rokował dobrze i przepowiadał kolejne zwycięstwo.
Doceniając jednak spryt i determinację wroga…w kolejnych dniach nadchodzącego tygodnia nie będzie zawieszenia broni!
Tym razem zastosuję biologiczną broń szerokiego rażenia.
Specyfik od lat sprawdzony i z sukcesem stosowany na innych frontach walki w moim własnym ogrodzie.
Mikstura składająca się z 1 litra wody, ½ łyżeczki sody oczyszczonej, 1 łyżeczki oleju, kilku kropel płynu do mycia naczyń oraz ¼ szklanki octu będzie przez okres najbliższych dni sukcesywnie rozpytana nad agresorem aż do całkowitego osiągnięcia zwycięstwa !!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kasya 16:12, 09 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
A co to takiego ? Jakies mączliki ?
Juz czytam ze welnowce...,
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kokesz 16:22, 09 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Nie chcę straszyć, ale wełnowce na moich storczykach mnie pokonały
Próbowałam wielu sposobów, ściągałam ręcznie wacikami, wsadzałam pod prysznic, zanurzyłam całe rośliny w wiadrze z wodą myśląc, że się robale się potopią, wyprażyłam korę w piekarniku, na końcu spryskałam chemią i wsadziłam całe rośliny do worka, żeby się paskudy podusiły...i wróciły wywaliłam z bólem serca storczyki
Mam nadzieję, że Ci się uda one się chowają w takie szczeliny, że tylko wąsy widać
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 16:31, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33443
Na wszelki wypadek polecę zatem jeszcze takie antyowadzie pałeczki, które się wtyka do ziemi.

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81o82Zsr6rL._SL1500_.jpg

Nikito, wita się cicha podczytywaczka Twojego wątku Pozdrawiam serdecznie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BKosimkArt 07:35, 10 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
O matko naprawdę upośledzony ogrodowo... nie widziałam tego wcześniej.
Zapewne myślał jak większość ludzi że to szkodzi elewacji i budynkowi, a jest przeciez wręcz przeciwnie... smutne

Wali z wrogiem na tej palnie nie zazdroszczę, też ją mam i faktycznie bez przerwy coś łapie... muszę się w te pałeczki uposażyć o których Ewa piszę, tylko jak pytałam w moim sklepie ogrodniczym to powiedzieli że wycofali te pałeczki... hmmm
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Nikita 09:59, 11 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Kasya - Kasia, to wełnowce...nie mam pojęcia skąd się wzięły. Na pewno nie przytaszczyłam ich do domu razem z palmą, bo ona domownikiem jest już od kilku lat. Innych roślin domowych też ostatnio nie kupowałam...jedynie storczyki niedawno dostałam, ale one swoją miejscówkę mają w zupełnie innym pokoju i z moją palmą się nie znają.

Kokesz - Reniu, ja nadal jestem w stanie wojny z wełnowcami. Codziennie pryskam palmę (tak profilaktycznie, bo na razie "wroga" nie widać). Zobaczymy po jakimś czasie....będę monitorować palmę.
Dam znać czy wojna zakończona sukcesem, czy jednak palma podzieli los twoich storczyków (szkoda by było, bo jest wielka i świetnie wpasowała mi się w aranżację pokoju)

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 10:00, 11 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Anda - witam Ewa w moich skromnych progach. Zapraszam częściej...możesz podczytywać cicho i głośno...i ile dusza zapragnie!
Byłam wczoraj w 4 ogrodniczych sklepach. Nigdzie nie ma tych patyczków antyowadzich, ale zobaczę jeszcze na allegro. Dzięki za podesłanie linka.

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 10:00, 11 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
BKosimArt - nawet Basiu nie chce mi się komentować zachowania sąsiada. No cóż niektórzy mają pewne dysfunkcje i nic na to nie poradzimy!
Było minęło, z sąsiadem mijamy się grzecznościowo i staramy nie wchodzić sobie w drogę
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies