Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Margerytka40 12:48, 28 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)


Ale jak ci przełażą na Twoją stronę to nie możesz ich trochę ciachnąć?
Mój sąsiad ma nie cięte tuje, które mają z 7 m jak nie więcej. Szczęśliwie je posadził metr od siatki więc wiele mi nie włazi na moją stronę ale za to 2/3 jego forsycji i sporą część katalpy mam po swojej stronie.
A z drugiej strony nie wiem czy nie ma jakiś przepisów, które mówią o tym jaka może być maksymalna wysokość żywopłotu.


Jeśli traktować taki żywopłot jak ogrodzenie to są na to przepisy. Chyba nie może być wyżej niż 2 20,coś koło tego.
Ja bym je chętnie ciachnęła ale wolę najpierw spytac
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anka_ 12:52, 28 sty 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
https://muratordom.pl/porady-ekspertow/plot-sasiada-aa-mxe9-K1NN-tAq5.html
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Margerytka40 13:04, 28 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anka_ napisał(a)
https://muratordom.pl/porady-ekspertow/plot-sasiada-aa-mxe9-K1NN-tAq5.html


Ania
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nikita 16:08, 28 sty 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
KasiaBawaria - no to nie wesoło macie... Jakaś dziwna ta sąsiadka , mieć suchy i brązowy żywopłot niż zielony ???!!!!.... Ale mnie to już chyba nie zdziwi. Mój sąsiad wolał patrzeć na ohydny betonowy mur niż na soczystą zieleń winobluszcza.

Kokesz - moje szmaragdy na początku nie cięte, bo nie były pod moją opieką. A potem to już były za duże i mi się nie chciało

Margerytka 40 - przepisy dotyczące wysokości ogrodzenia są, ale paragrafu na rodzaj, ilość i odległość od płotu to raczej nie ma
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 16:10, 28 sty 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Nowa12 - przepisy mówią o wysokości 2,20 m ogrodzenia i nie jest określone czy to ma być siatka, mur czy żywopłot

Margerytka40 - masz rację Asiu. Wysokość ogrodzenia to max 2,20 m, chyba że jest to mur oporowy to wtedy może być wyższy

Anka_ - przydatne informacje Aniu
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 16:11, 28 sty 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Wklejam, bo może komuś się przyda.
Wujek Google donosi, że:

Art. 150 kodeksu cywilnego daje właścicielowi gruntu prawo do obcięcia i zachowania dla siebie korzeni, gałęzi i owoców, w sytuacji, gdy przechodzą one z sąsiedniej działki. Wg przepisów zanim jednak dojdzie do przycięcia gałęzi, należy w pierwszej kolejności powiadomić o tym sąsiada i wyznaczyć mu nieprzekraczalny termin ich usunięcia. Dopiero w sytuacji, kiedy nasza prośba zostanie zignorowana wolno nam będzie obciąć gałęzie wchodzące na nasza działkę. W przypadku korzeni - można je usunąć bez wcześniejszego kontaktu z sąsiadem i wyznaczania dla niego terminu na ich pozbycie się. Nawet jeśli w sytuacji kiedy usunięcie gałęzi lub korzeni będzie skutkiem uschnięcia, lub innej degradacji drzewa, właściciel terenu, na którą dane drzewo "wchodziło" , nie może zostać oskarżony o wyrządzenie szkody. Dopóki motywację swą opiera na przesłankach zawartych w z art. 150 kodeksu cywilnego, mimo iż mógł przyczynić się do spowodowania niekorzystnych następstw w stanie tych drzew, działania jego pozostawały zgodne z prawem.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nowa12 16:30, 28 sty 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja ciacham forsycję sąsiada bo lubi cięcie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kokesz 19:10, 28 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tak sobie dwa lata temu po swojej stronie "przyciął" do gołego pnia tuje jeden z sąsiadów. Po drugiej stronie są normalne.
To brabanty, wystarczyło je co jakiś czas odchudzić.
Tylko sobie oszczpecil widok bo wyciąć ich nie może.



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Ania111 19:38, 28 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam Nikita

Oj ,jak dawno tu nie byłam i szczerze żałuje ,
A zaniedbanie oczywiście" odpracuje "

Ile się tu dzieje ,
Jakie ważne tematy omawiacie ,

A do sąsiadów,
No cóż nie zawsze mają duszę artystyczną - ogrodową ,
I takim to nie przetłumaczysz
A doskonałym przykładem na to jest fotka powyżej Renatki -osiedlowy ogródek
____________________
Ania Spelnione marzenie
Nikita 20:59, 28 sty 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Nowa12 – no to jak forsycja lubi …to trzeba jej robić przyjemność i ciachać !!!!

Kokesz – ciekawe Reniu, jaką miał minę sąsiad gdy zobaczył swoje ukończone „dzieło”???!!!

Ania111 – mnie też dawno tutaj nie było…ha ha Fajnie, że zaglądasz Aniu.
Jeśli chodzi o sąsiadów to ja też miałam kiedyś przygodę z moim sąsiadem….zaraz pokażę.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies