Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

abiko 11:18, 07 maj 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Mi też by się przydał Mój właśnie bukszpan Ikeowy wygląda tak, właściwie wszystkie Nie wiem czy je można uratować:


dla porównania, nasz krajowy:



Danusiu można je jakoś uratować?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
zuzanka 13:38, 07 maj 2012


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 125
prosze o radę bo jestem nowiciujszem a już wiem że nie mam reki do roślin bo przenawoziłam tuje i teraz schną więc może z Waszą pomocą choć bukszpany uratuję



____________________
Z potrzeby piękna...
Gardenarium 18:24, 07 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jagna napisał(a)
wszystkie moje bukszpany w doniczkach wyglądaja tak:




Jak zimowały? Bo mi wyglądają że nie przeżyją, Zmarzły.
Jesli kupione na wiosnę - zmarzły w szkólce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:33, 07 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marzena2007 napisał(a)
Nie chcę się mądrzyć ale wg mnie te wszystkie kulkowane fabrycznie bukszpany stały sobie w szklarnii. Nagle w kwietniu wszystkie wsadzilyśmy je do ziemi aby nasze ogrody były piękne, po czym nastąpiły zimne, wietrzne a na dodatek baaardzo słoneczne dni. Liście zostały poparzone przez słońce. Roślina nie miala zdolności pobierania wody przez korzenie a liście byly wysuszane przez palące słońce.



Nie musiało tak być, wg mnie były źle zimowane, albo po prostu zmarzły nawet jak były w gruncie i zostały sprzedane. Bukszpan wiosną nie pokazuje długo objawów, sama kilkakrotnie kupiłam zmarznięte. Potem, jak robi się ciepło - dopiero widać że robi się jaśniejszy i "papierowy".

Szklarniowe już by rosły, przypaliłoby listki ale sam bukszpan by żył.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagna 19:03, 07 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Gardenarium napisał(a)

wszystkie moje bukszpany w doniczkach wyglądaja tak:




Jak zimowały? Bo mi wyglądają że nie przeżyją, Zmarzły.
Jesli kupione na wiosnę - zmarzły w szkólce.


Danusiu moje były w piwnicy calą zimę i wyciągnęłam je na dwór na poczatku marca.

Chyba sie zapłacze jak nie przeżyją.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
abiko 08:59, 08 maj 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
czyli co, mój też zmarzł?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Linka 18:13, 08 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Ja dziś zauważyłam u swoich bukszpanów dwa rodzaję objawów:

1. takie jakby nadmuchane listki




2. ogólnie na krzewie pojawiają się młodę pędy ale głebiej są listki z czarnymi chyba zarodnikami grzyba








Czym to potraktowac?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Madzenka 21:08, 08 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)

Nie chcę się mądrzyć ale wg mnie te wszystkie kulkowane fabrycznie bukszpany stały sobie w szklarnii. Nagle w kwietniu wszystkie wsadzilyśmy je do ziemi aby nasze ogrody były piękne, po czym nastąpiły zimne, wietrzne a na dodatek baaardzo słoneczne dni. Liście zostały poparzone przez słońce. Roślina nie miala zdolności pobierania wody przez korzenie a liście byly wysuszane przez palące słońce.



Nie musiało tak być, wg mnie były źle zimowane, albo po prostu zmarzły nawet jak były w gruncie i zostały sprzedane. Bukszpan wiosną nie pokazuje długo objawów, sama kilkakrotnie kupiłam zmarznięte. Potem, jak robi się ciepło - dopiero widać że robi się jaśniejszy i "papierowy".

Szklarniowe już by rosły, przypaliłoby listki ale sam bukszpan by żył.

Danusiu zatem będę o tę informację mądrzejsza w mojej ogrodniczej edukacji. Dziękuję
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
malwes 22:49, 11 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
No moje też niestety chorują.
Te z bukszpanowo.pl (chyba miodówka i trochę grzyba)










____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 22:53, 11 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
A to na moim stożku zrobiło się w 3 dni, od środka stożka....tyle byłam w delegacji, wracam i niespodzianka...





Mam w domu Topsin, Aliette, jakąś malutką paczkę Previcur i Mospilan

Czy jeśli będę pryskać i podlewać Topsinem w stężeniu 10ml na 10litrów wody raz na 7-10 dni, 3-4 razy i Mospilan powiedzmy raz i za 2 tyg raz (2g (nieczubata mała żyżeczka) na 10l wody to będzie dobrze. Ten stożek Mospilenem był podobno tydzień temu psikany, jemu chyba grzyb bardziej dolega?

Jeśli mam w domu opryskiwacz 10 litrów który tydzień temu był użyty do Roudupu (ale podobno) myty, to ile go muszę płukać, żeby móc użyć do oprysków?




____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies