Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Lobelka 09:55, 18 kwi 2018


Dołączył: 02 cze 2017
Posty: 7
I wszystko jasne.
Dziękuję Walerku za pomoc i szczegółowy opis postępowania.
Miłego dnia.

Pozdrawiam
Lobelka
Kamyczek 08:18, 19 kwi 2018

Dołączył: 31 lip 2016
Posty: 18
Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc, mój bukszpan marginata choruje...Nie podlewam go zbyt mocno, co nie znaczy, że wcale a deszczu teraz brak, zatem czy to jakaś choroba grzybowa, czy może ja coś robię źle...? Powinnam zastosować oprysk, czy może nawożenie? Posadziłam go w zeszłym roku o tej porze.
Pozdrawiam
Kamyczek

____________________
Mój ogród kamieniem stoi
luksoj 14:46, 19 kwi 2018

Dołączył: 19 kwi 2018
Posty: 2
Witam serdecznie.
Proszę o poradę co boli mój bukszpan i czym leczyć?


Przejrzałem już wiele stron, ale każda kolejna tylko pogłębia moją dezorientację, ponieważ podobne objawy za każdym razem wskazują na inną chorobę/szkodnika.
Postanowiłem więc przedstawić swój konkretny kłopot z nadzieją na poradę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam



Madlenn 16:08, 19 kwi 2018


Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 121
serdecznie dziękuję, jesteś wspaniała!!
Mazan 21:44, 19 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kamyczek

Wygląda na atak przędziorka eurytetranychus buxi. Zastosuj Envidor 2x i po nim Mospilan, a jeśli zobaczysz latem malutkie białawe przecinki/larwy/ też Karate.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 21:51, 19 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Luksoj

To zamieranie pędów i najpierw trzeba wyciąć chore, bezlistne pędy, uprzątnąć opadłe liście, a następnie podlać i opryskać Previcurem lub Aliette. Zamiast Previcuru można użyć Proplantu. Opryskiwać 3x wg zaleceń.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
luksoj 21:56, 19 kwi 2018

Dołączył: 19 kwi 2018
Posty: 2
Mazan napisał(a)
Luksoj

To zamieranie pędów i najpierw trzeba wyciąć chore, bezlistne pędy, uprzątnąć opadłe liście, a następnie podlać i opryskać Previcurem lub Aliette. Zamiast Previcuru można użyć Proplantu. Opryskiwać 3x wg zaleceń.



Pozdrawiam


Dziękuję bardzo. Jutro zabieram się do ratowania.

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz
Kamyczek 07:04, 20 kwi 2018

Dołączył: 31 lip 2016
Posty: 18
Mazan napisał(a)
Kamyczek

Wygląda na atak przędziorka eurytetranychus buxi. Zastosuj Envidor 2x i po nim Mospilan, a jeśli zobaczysz latem malutkie białawe przecinki/larwy/ też Karate.


Pozdrawiam


Bardzo dziękuję Mazan Ten bukszpan rośnie w pełnym słońcu, jak myślisz - da radę, czy lepiej przesadzić go w inne miejsce?
Pozdrowionka
Kamyczek
____________________
Mój ogród kamieniem stoi
jaki24 11:04, 20 kwi 2018

Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 9
W zeszłym roku na początku maja zamiescilem w wątku na stronie 92 zdjęcia mojego chorego bukszpana.Mazan podpowiedział, że to zamieranie pędów i liści. Pomimo zalecanych oprysków nie wygrałem. W tym roku na wiosnę wyciąłem te bukszpany i w przeciągu kilku dni posadzę w te same miejsca cisa hicksi. Czy przed posadzeniem nowych krzaków powinieniem w jakikolwiek sposób odkazić glebę a jeżeli tak to jakim środkiem czy też sposobem, czy jedynie zmieszac z podłożem ogrodniczym.
Bardzo proszę o poradę
skarabeusz 13:35, 20 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
jaki24 napisał(a)
W zeszłym roku na początku maja zamiescilem w wątku na stronie 92 zdjęcia mojego chorego bukszpana.Mazan podpowiedział, że to zamieranie pędów i liści. Pomimo zalecanych oprysków nie wygrałem. W tym roku na wiosnę wyciąłem te bukszpany i w przeciągu kilku dni posadzę w te same miejsca cisa hicksi. Czy przed posadzeniem nowych krzaków powinieniem w jakikolwiek sposób odkazić glebę a jeżeli tak to jakim środkiem czy też sposobem, czy jedynie zmieszac z podłożem ogrodniczym.
Bardzo proszę o poradę


Jeśli chcesz koniecznie odkazić glebę to wystarczy Aliette lub Mildex albo Previcur. Po dwóch tygodniach można znowu coś sadzić.
źródło: Mazan

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies