Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Gardenarium 15:31, 23 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zmarzły młode przyrosty na bank. Wyskub je i będzie dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 12:49, 26 maj 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danuś- to sie stało w mocny upał na świeżutko posadzonych bukszpanie ( zapomniaąłm napisać-przepraszam) . ale tak zrobię jak piszesz, że wyskubię i będzie malina Dziękuję.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Mala_Mi 22:38, 26 maj 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Słońce tak samo potrafi spalić jak mróz... i człowieka i rośliny Taki sam efekt od odmrożenia i oparzenia .... tak myślę. Będzie dobrze....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
machiato 09:15, 02 cze 2014

Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 2
Podczytuję ten wątek od pewnego czasu, próbując postawić diagnozę moim bukszpanom. Ale nie jest to takie proste, jak mi się wydawało będę wdzięczna za pomoc i wszelkie rady
Oto moje chorowitki:
Toszka 10:31, 02 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A czy po zakupie sprawdzałaś czy owe bukszpany nie były wykopane brutalnie i tylko wsadzone w doniczki? Bo odnoszę wrażenie, że niedawno zostały zakupione...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
machiato 13:01, 02 cze 2014

Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 2
Tak, to prawda - mam je dopiero od ok. 3 tygodni. Ten mały (kulka) faktycznie wydaje mi się, że ma coś nie tak z ziemią albo jest źle wsadzony, ale te więszke wyglądają na dobrze zakorzenione. Ale fakt - nie przesadzałam ich osobiście. Przesadzić ?
Dodatkowo na niektórych listkach tych większych są takie jakby drobne białe żyłki i skupiska jasnych, wybrzuszonych "kropek". Zastanawiam się, czy czasem coś ich nie zjada? Albo jakiś grzyb?
Toszka 13:09, 02 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przędziorek. Talstar, albo Polysekt, albo coś na przędziorki.
Znam te stożki. Nawet dostałam taki jeden i musiałam biegiem interweniować.
Wyjmij delikatnie rośliny z doniczek i sprawdź korzenie. Może trzeba im lepszej ziemi dorzucić.... Ucięte korzenie zaraz zobaczysz. Trzeba im większe doniczki zafundować, bo bukszpan ma spore korzenie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
lawendowo 09:28, 05 cze 2014

Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 2
czytalam ten watek i jestem w kropce... nie potrafie sama zidentyfikowac co jest moim bukszpanom;
zakupione rok temu, przesadzone do wiekszych donic, uformowane w kule - piekne zielone do kwietnia tego roku kiedy to skuszona pierwszymi ociepleniami stwierdzilam ze czas obciac te piekne przyrosty, bo kule przestaly przypominac kule... no i klops- teraz jeden bukszpan poszedl juz do kosza (maz nie mogl juz patrzec na suchelca), drugiego jeszcze nie odalam w rece meza - przycinam, pryskalam topsinem- bo ludze sie ze moze jakis cud- do rzeczy(zalaczam zdjecia) - myslicie ze moge roslinke jeszcze odratowac? prosze o rade
BartoszW 16:59, 05 cze 2014

Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 2
Witam
Z uwagi ze jestem nowy przywitam sie

I do razu mam pytanie co dolega mojemu bukszpanowi ???
kaemka1 16:33, 06 cze 2014

Dołączył: 06 cze 2014
Posty: 1
Witam,
od lat mam bukszpany, w różnym wieku, dbam o nie, ale kilka dni temu zauważyłam żółknięcie liści - od spodu. Młode pędy i listki są na razie w porządku, ale po rozchyleniu krzaka widać żółte listki, które zaczynają się obsypywać.
Co to jest?
nie wygląda mi to na żadną opisywaną chorobę, ani szkodniki. Ale coś im niewątpliwie dolega. Jak im pomóc?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies