Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Pokaż wątki Pokaż posty

Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Kasiek 19:49, 10 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Informuje uprzejmie , ze Rubensow i innych clematisow z grupy montana nie tniemy na wiosne. Chcac by pieknie nam zakwitl, zostawiamy go w spokoju

Moje montany, fotka robiona w tygodniu, ale prosze sie nie martwic jezeli na Waszych jeszcze sie nic nie dzieje. U mnie po prostu jest cieplej i dlatego szybciej wszystko rusza w ogrodzie



A teraz czekam na Wasze Rubensiki
____________________
Bawarka
iwonadm 20:50, 22 kwi 2016


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Widziałam ten wątek i zakupiłam 1 szt. może skuszę się na drugą
jutro będę wsadzać
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
zawitka 07:02, 23 kwi 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Kasia . Wczoraj dokupiłam 2 montany ale radocha . Rubens zeszłoroczny nie zmarzł żyje i leci ale daleko mu do Twego bo dopiero pączki pękają .Zobaczymy jak poleci Trzymam kciuki za RUBENSIARY ha ha Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
marcin_adamczyk 23:41, 23 kwi 2016

Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 44
Kasiek napisał(a)
A teraz czekam na Wasze Rubensiki


Chyba znalazłem to, czego szukałem

Czy w Pani opinii Rubens Montana w tym miejscu to dobry pomysł? Mam na myśli oczywiście siatkę.



Jeżeli tak, to ile sadzonek? Myślę o 2 z każdego końca płotu. Łącznie płot ma ok. 9 mb i chciałbym aby pnącze pokryło płot po całej długości, a może i z czasem nad furką zrobię łuk i puszczę go jeszcze 2 mb w stronę tarasu...
marcin_adamczyk 23:43, 23 kwi 2016

Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 44
dubel, do usunięcia
Kasiek 00:01, 24 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Marcinie, plot jest dobry, wczesniej na watku pokazywalam taki obrosniety. Mysle ze dwa wystarcza, po jednym z kazdej strony, tylko postaraj sie jeden poprowadzic nizej a drugi wyzej. Wtedy wykorzystaja cala dlugosc 9 metrow. Z czasem bedziesz musial go korygowac i ciac ale dopiero po kwitnieniu, bo wysokosc jest dosc niska Tak szczerze powiem...szerokosc plotu jest na jedna montane, ale mysle ze chcesz szybko to miejsce zazielenic
p.s na Ogrodowisku mowimy sobie na Ty
____________________
Bawarka
Kasiek 00:04, 24 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Cos musze dodac.
Pomysl Marcinie moze o zmieszaniu np Rubensa z Mayleen a otrzymasz piekny waniliowy zapach. Rubens ma slaby za to Mayleen cudowny, bedzie i pieknie i pachnaco Tym bardziej ze widze tam miejsce do odpoczynku
____________________
Bawarka
Kasiek 00:05, 24 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
iwonadm napisał(a)
Widziałam ten wątek i zakupiłam 1 szt. może skuszę się na drugą
jutro będę wsadzać


Iwonko pokazesz nam?
____________________
Bawarka
Kasiek 00:06, 24 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
zawitka napisał(a)
Kasia . Wczoraj dokupiłam 2 montany ale radocha . Rubens zeszłoroczny nie zmarzł żyje i leci ale daleko mu do Twego bo dopiero pączki pękają .Zobaczymy jak poleci Trzymam kciuki za RUBENSIARY ha ha Pozdrawiam


A gdzie fotki grzecznie sie pytam?
____________________
Bawarka
marcin_adamczyk 07:12, 24 kwi 2016

Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 44
Kasiek napisał(a)
Cos musze dodac.
Pomysl Marcinie moze o zmieszaniu np Rubensa z Mayleen a otrzymasz piekny waniliowy zapach. Rubens ma slaby za to Mayleen cudowny, bedzie i pieknie i pachnaco Tym bardziej ze widze tam miejsce do odpoczynku


Dziękuję za dobre rady Chyba tak właśnie zrobię. Bliżej furtki wsadzę Mayleen, a od narożnika wsadzę Rubensa. Myślałem w sumie aby rzeczywiście tylko jedną montanę wsadzić, mniej więcej na środku i wyprowadzić na dwie strony ale czy wówczas Mayleen obrośnie całość?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies