Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Pokaż wątki Pokaż posty

Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Iwcia 10:30, 20 maj 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Kupiłam wczoraj montanę białą.
____________________
Mój przyszły ogród
Milka 09:49, 23 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zawitka napisał(a)
Irenko jak ma obrosnąć sosny to czy korzenie ma tyż pod sosną ??/ Głupie może pytanie ale .Pokaż jak on daleko ma korzenie od pniaka ????

No chcę aby wspinał się po sosnach, ale ciągle spada i musze doczepiać. Odległość około 20-30cm.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margarete 14:16, 23 sty 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Czekam na mojego Rubensa w tym roku...to bedzie jego premiera jesli chodzi o kwiatki, bo listki zielone po posadzeniu nowe miał, czyli że sie przyjął...a tu zima i mrozy za oknem...okryłam mu nózki porządnie ale i tak mam obawy...zobaczymy
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
ewa004 14:32, 23 sty 2017


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Małgosiu nie martw się o niego, to żelazna roślina
I mnie już w pierwszym roku ładnie kwitl
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
sylwia_slomc... 10:44, 25 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Byłam tu już kiedyś i nadal zachwycam się tymi montanami , jak nie zapomnę to w domu sprawdzę , które montany posiadam . Ja posadziłam na plecach tej pergoli z ławeczką, a po bokach jakieś dwa inne clemki. Zastanawiam się czy rosnąc na pergoli, na jej plecach jakby, od strony zachodniej, mogę się spodziewać również kwiatów od wnętrza tej pergoli, wspina się na górę, szybko, pergola wysoka, a płytka więc światło od wschodu też dociera w sporych ilościach Jak myślisz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 12:40, 25 sty 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Widze ze grono Rubensowe sie powieksza Zycze wszystkim aby ich powojniki pieknie rosly i wzbudzaly zachwyt Pamietajmy o kupowaniu silnych sadzonek.

____________________
Bawarka
gobasia 12:47, 25 sty 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
też kupiłam 3 maluteńkie Rubensy ( w markecie gołokorzeniowe) ,na jesieni miały około 2m przyrosty...zobaczymy co bedzie wiosną jak przezimują
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Kasiek 12:54, 25 sty 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Wlasnie najbardziej obawiam sie o te montany z marketow, sa malutkie, szybko pedzone. Boje sie ze w zderzeniu z rzeczywistoscia ( czytaj naturalnymi warunkami,) przezyja szok i padna.
Widuje je w gorach, pod Zugspitze,najwiekszym szczytem Niemiec, zapychaja dziury w ogrodzie, ludzie sadza je jak juz wszystko inne zawiedzie i...rosna, wiec mam nadzieje ze i u Was beda rosly. Nawet te marketowe
____________________
Bawarka
sylwia_slomc... 13:07, 25 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Moje z marketu ,ale kupione późną wiosną, do jesieni urosły po ok 1.5 metra i się rozgałęziły, korzonki zasypałam kopcem jak dla róż na zimę bo u mnie wygwizdów to może w razie czego od ziemi odbiją, ale cieszyłabym się gdyby jednak nie zmarzły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gobasia 13:08, 25 sty 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
moje były malutkie ,ale korzeń byl niczego sobie...fakt ja bym nie kupiła ,ale dostałam w prezencie
23 kwietnia wyglądaly tak



a koniec sierpnia już tak...najdłuższy pęd miał 2m

____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies