Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

UlaB 08:09, 08 wrz 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Variegatus sie kladzie gdy ma zbyt zyzne podloze i za duzo wilgoci. U mnie rosnie pod brzozą, w miejscu w ktorym bardzo malo dociera podlewanie. Inna sprawa, ze on ma dosyc rozłożysty pokroj.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Jagodaa 09:18, 08 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Tak, czytałam o jego pokroju. Myślę, że i tak wiosną starałabym się o sadzonki, bo on też może czasem gorzej zimować, więc jeszcze trochę czasu na przemyślenia jest.

Ula, a czy ma u Ciebie dużo światła? Można liczyć na fotkę?

Najbardziej je pamiętam u Syli w połączeniu z ciemną zielenią cisów i trzeba przyznać, że świeciły niesamowicie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
polinka 09:58, 08 wrz 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
UlaB napisał(a)
Variegatus sie kladzie gdy ma zbyt zyzne podloze i za duzo wilgoci. U mnie rosnie pod brzozą, w miejscu w ktorym bardzo malo dociera podlewanie. Inna sprawa, ze on ma dosyc rozłożysty pokroj.


Zgadzam się z Ulą. Moje Variegatusy się rozkładały jak dostały pokrzywę i były sysytematycznie podlewane.

Jagoda, a nie obawiasz się, że takie wielkie miskanty wpłyną na tempo wzrostu cisów?
Mam przed żywopłotem cisowym seslerię jesienną, która urosła w tym roku do gigantycznych rozmiarów i do tego położyła się na cisy...Jak zaczęłam wycinać seslerię to się przeraziłam Na tym odcinku gdzie sesleria leżała na cisach, nie było żadnych przyrostów.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Jagodaa 10:14, 08 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Poli, nie wiem. O tym nie myślałam. Cisy tam mają ciemno, fakt. Góra mają duże przyrost, bo już są wyższe niż miskanty, rosną na skarpie ok 50cm wyżej. Dołem może mniejsze.

Sama nie wiem co robić. Może po prostu wiosną przesadzē gracki, zostawię dwa rzędy kosaćców syberyjskich, one też mają jaśniejsze liście i wyglądają jak trawa. No i się zobaczy czego tam będzie brakować.

Edit: zbieram się do pisania priva do Ciebie, więc spodziewaj się wiadomości ode mnie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 15:20, 08 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Sebek napisał(a)


Dollary idą w róż przecież Nie kojarzę hortensji bukietowej, która by go choć trochę nie łapała.
Przynamniej te posłuszne - moje Pierwszy raz w życiu nie zakwitły.. maja dopiero tycie pąki... A trawy pod nimi pobiły rekord... i bądź tu mądry


A u mnie się zachowują bardziej jak Anabell, zielenieją.

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:38, 09 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
W końcu posadziłam bodziszki przeplatane jarzmianką. Sądziłam co 35cm, bo tak były wcześniej posadzone jarzmianki i co trzecia przesadzalam. Są dwie jarzmianki i bodziszek itd. Mam nadzieję, że jarzmianki ich nie pożrą. Cieszę się, że zrobiłam to przesadzanie jesienią, bo na wiosnę rośliny ładnie się już ułożą. Takie rabaty po przesadzaniu i dzieleniu są początkowo mało ciekawe. Ale cieszą . Może jutro fotki zrobię.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 08:20, 10 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Zrób, zrób
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 08:29, 10 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
A ile przy okazji tych porządków mam doniczek z jeżówkami! Musiałam porzsadzac siewki. Azaczynałam w tym roku kolejny sezon bez przechowalnika.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
polinka 09:52, 10 wrz 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Jagodaa napisał(a)
Poli, nie wiem. O tym nie myślałam. Cisy tam mają ciemno, fakt. Góra mają duże przyrost, bo już są wyższe niż miskanty, rosną na skarpie ok 50cm wyżej. Dołem może mniejsze.

Sama nie wiem co robić. Może po prostu wiosną przesadzē gracki, zostawię dwa rzędy kosaćców syberyjskich, one też mają jaśniejsze liście i wyglądają jak trawa. No i się zobaczy czego tam będzie brakować.

Edit: zbieram się do pisania priva do Ciebie, więc spodziewaj się wiadomości ode mnie .


A to jak już duże są cisy, to cofam moje rozterki
Może z tymi kosaćcami nie będzie żle Cis da fajne tło, że nawet chyba szkoda go zakrywać miskantami...

Czekam na list
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Jagodaa 14:57, 10 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies