Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

MiluniaB 00:42, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Ładny ten kotek, raczej nie przybłęda, bo wygląda na wypasionego
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Jagodaa 12:10, 06 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Czy siedmioletnie hortensje bukietowe, których stan ewidentnie pogarsza się w danym miejscu, odbudują się po przesadzeniu na inną rabatę, gdzie warunki będą lepsze? Czy to coś pomoże, czy w takim wieku już trzeba się raczej liczyć z wymianą?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Kasya 12:24, 06 wrz 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
Hortensje nie maja jakiś wielkich korzeni
Mysle ze dadzą rade
Po przycięciu nie są wielkie i mysle ze spokojnie można je przesadzić
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Jagodaa 12:33, 06 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Tak, one się przyjmą, ale mnie chodzi o to, czy jeśli teraz są skarłowaciałe, malutkie kwiaty, liście i ogólnie wysokość max 70cm, czy przesadzenie sprawi, że będą ładnie rosły. Czy te lata już doprowadziły do nieodwracalnych zmian.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Kasya 12:54, 06 wrz 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
Jagodaa napisał(a)
Tak, one się przyjmą, ale mnie chodzi o to, czy jeśli teraz są skarłowaciałe, malutkie kwiaty, liście i ogólnie wysokość max 70cm, czy przesadzenie sprawi, że będą ładnie rosły. Czy te lata już doprowadziły do nieodwracalnych zmian.

Moim zdaniem będą rosły jak nowe
Coroczne przyrosty i wielkość kwiatów zależy od warunkow w danym sezonie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magda70 13:09, 06 wrz 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
jak dostaną odpowiedniej ziemi i nawozu to powinny ruszyć.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MiluniaB 13:31, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Zetnij i przesadź będą ładnie rosły
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Jagodaa 14:18, 06 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
UlaB napisał(a)
Jagida, ja mam schody wejsciowe i taras z tylu zrobione w granicie plomieniowanym. Nie mam porównania z tym drugim ale nasz nie jest klopotliwy. Czyścimy 2 razy w roku myjką ciśnieniową i wtedy m. kladzie na to jakis impregnat poglebiający kolor. Nie jest to chyba obowiązkowe ale my to robimy. Po tym woda nie wsiąka w kamien, a jego barwa jak wynika z nazwy pogłębia się. Z przodu mamy taki czekoladowy brąz (w zblizeniu czekolada z dodatkiem czarnego), z tylu mamy jasniejszy ale tez z brązem.
Z obi stron kamien lezy od ok. 9 lat. Nie ma zaciekow, zwapnien itp. Taraz mamy niezadaszony i stoja na nim donice - nic sie pod nimi nie dzieje. Z przodu jest zadaszenie wiec troche mniej wody na powierzchni ale schody mokną duzo bardziej niz podest - roznicy nie widzimy. W obu miejscach podstopnice i cokoły są polerowane.
A, jeszcze dodam, ze na tym ciemnym widac roznice w barwie po nalozeniu poglebiacza, na tym jasnym wlasciwie nie, ale nakladamy to samo dla zabezpieczenia. Szary pewnie bedzie sie zachowywal tak jak nasz jasny - nie widac na tym paprochow czy kurzu. My jestesmy bardzo zadowoleni z wyboru.


Bardzo Ci dziękuję za odzew, podzielenie się doświadczeniami i wszystkie rady . Przyznam, że wykonawca trochę zbił mnie z tropu. Może po prostu chciał sprzedać droższą wersję. Korona, związane z tym inne decyzje o grubych pracach w domu ze względu na zmianę planów wakacyjnych, spowodowały, że schody wciąż nie zrobione i bardzo mi to psuje odbiór całego budynku .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 14:19, 06 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Aneta1309 napisał(a)
Mam schody z szarego granitu i jestem z nich mega zadowolona.
Brudu na nich nie widać, trochę wstyd ale myję je bardzo rzadko bo nie widzę potrzeby łatać że ścierą dla samego latania.
Czasem je zamiotę z kurzu i tyle.


Aneta, dziękuję bardzo za rozwianie wątpliwości! Dokładnie takie schody jak Twoje planuję zrobić u siebie, są bardzo ładne .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 14:25, 06 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
ElzbietaFranka napisał(a)


Elu, trochę mnie przeraziłaś perspektywą gołej rabaty pod brzozami. Sama ostatnio się zdziwiłam, że nad ziemią widać korzenie grubości ich pnia. Coś tam musi rosnąć i będę próbować. Po tej opinii i wczorajszych pracach na tej rabacie pomyślałam, że teraz mnie nie dziwi dlaczego w niektórych holenderskich realizacjach ogrodów spotyka się brzozy w żwirze, ma to swoje uzasadnienie .

Gracki jednak obstawiam, że mają za ciemno, bo w tym roku na brak wody nie mogą absolutnie narzekać. Przesadzę je wiosną w słoneczne miejsce i zobaczymy. Tylko co zamiast nich? na szczycie małej skarpy rośnie tam cis i gdy usunę gracki, skarpa się odsłoni :/.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies