Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 10:55, 27 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Zdjęcia trochę ponure, bo dopiero teraz wyszło słońce, później zrobię nowe .

Kiedyś Wieloszka pisała, że nie potrafi mieszać nieregularnie roślin. Mam tak samo, miała być szałwia pomieszana z turzycami i rozchodniki z rozpleniacami, ale jedyne co mi wychodzi, to równe rządki pod sznurek . Może to dlatego, że w donicy nie ma aż tyle miejsca, ile byłoby potrzebna, aby taki mix wyglądał dobrze.



Jakoś nie do końca mi się to podoba.... Przerwa na rozplenice między kulkami wypadła zbyt centralnie, może, gdy Amazony pojawią się też na krótkim odcinku murku, zniwelują ten efekt...





W najbliższej przyszłości muszę wyrównać thuje.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:02, 27 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Marzena2007 napisał(a)
Jagoda zakupy zachwycające. Ja ostatnio nie jeżdże po szkółkach i nie wiem po ile są carexy ale wydaje mi się, ze za amazon mist takiej wielkośc 8,20 zł to rewelacyjne ceny.
Bronzita boska w kompozycji z amazon. Czekam na fotki z dalszych prac. Gdzie Ty tyle amazon posadzisz?????


Tuja wygląda jakby od początku rosła obok koleżanek!



Ps 1200 m2 toć to niemal hektary!!! Ja mam 885m2.... I mi tyle wystarczy...


Marzenko, jak na zamówienie - Amazon już upchany w donicy, kolejnych 10 lub więcej mi potrzebne. Zastanawiam się nad Bronzitą... Ładnie wygląda z Amazonem, ale obok niego miała być szałwia i teraz mam dylemat.

Wiem, że te jednostkowe ceny nie są specjalnie wysokie, ale w moim przypadku wszystko ostatnio mnożę przez zwielokrotnione dziesiątki...

edit: ta donica na zdjęciach bardzo optycznie się skraca. Amazon jest posadzona co 40cm.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:18, 27 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943






____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:24, 27 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Danica przy Szmaragdach czeka na decyzję... Bardzo by ta trójka tam pasowała, ale będzie trochę ciasno... po dosadzeniu tuji.



Jeśli po przeliczeniu bloczków betonowych wystarczy na budowę murku za berberysową rabatą, to będę to robić niedługo, jeśli nie, wstrzymam się do budowy garażu, aby przywieźć wszystkie razem, a te będą przeniesione w końcu w inne miejsce. Zaczynają mnie denerwować.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
leon60 11:25, 27 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Jagoda nie wiem co Ty chcesz... według mnie jest super ! Muszę mieć Amazon przed limkami nie ma bata
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Jagodaa 11:43, 27 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Anitko, Iwonko, fotorelacja gotowa . Postaram się coś jeszcze później dorzucić.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:46, 27 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
leon60 napisał(a)
Jagoda nie wiem co Ty chcesz... według mnie jest super ! Muszę mieć Amazon przed limkami nie ma bata


No nie wiem, ja czasem tak mam..

Ola nie zastanawiaj się, widziałam gdzieś fotkę hortek podsadzonych Amazon/Frosted i wygląało to przepięknie, mam gdzieś zapisaną ją w inspiracjach.

Amazon ma bardzo ładną tą swoją chłodną, seledynową zieleń, orzeźwiającą. (u Monitki rymuję, tu poetycko opisuję kolory.... ja może się przebranżowię )
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 12:13, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38828
A miskantów to nie miałaś tam więcej posadzonych???

A w dziurze przed ML to rozplenice???


Pogubiłam się
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 12:39, 27 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juzia, miskanty są w każdej dziurze między świerkami i na tle szmaragdów, w szumie 10szt. Są na razie za niskie, żeby je było wdać między kulkami.

Tak, to rozplenice Hameln.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 12:47, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38828
Czyli dobrze pamiętałam

Kwiecia trochę bym dodała
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies