Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój "Ogród"

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój "Ogród"

vagnieszka 11:24, 07 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
Przy tarasie też wyrżnęłam darń i po wkopaniu pergolek, posadziliśmy przy nich winogrona:



malutkie jeszcze, ale radzą sobie super
____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 11:28, 07 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
na drugim rogu tarasu przyjął się jaśminowiec:



a w donicach wzdłuż tarasu zakwitły lilie:





____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 11:35, 07 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
w nowowyciętej (nazwijmy ją tujową) rabacie znalazły miejsce:

koreanka, sosna czarna, pęcherznice, berberysy, głogowniki, klonik japoński, kielichowce wonne, katalpa








i trawki, których nazwy nie pamiętam, a które mam nadzieję urosną ładnie

____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 11:36, 07 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
w skrzynkach na tarasie rośnie sobie sundevilla

____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 11:53, 07 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
i to prawie wszystko, co ostatnio zostało zrobione w moim królestwie. Prawie, bo mam takie miejsce z tyłu za domem, w którym też zerwałam darń i powstała spora nawet rabata. Zdjęcia pokażę jutro.

____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 12:23, 07 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
i jeszcze pytanie do mądrych głów. Mam taką żurawke:





Z braku innych możliwości chciałabym ją rozmnożyć. Pytanie z kategorii pewnie nie najmądrzejszych, ale cóż..: czy mogę ją zwyczajnie podzielić (kępka wygląda, jakby składała się z paru Żurawek). Jeżeli tak, to kiedy najlepiej to robić (teraz, na jesieni czy na wiosnę) i w jaki sposób (wykopać, podzielić i wkopać, czy jakoś oddzielić przez oderwanie)


____________________
Agulek Mój "ogród"
Kondzio 12:26, 07 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
vagnieszka napisał(a)
i jeszcze pytanie do mądrych głów. Mam taką żurawke:





Z braku innych możliwości chciałabym ją rozmnożyć. Pytanie z kategorii pewnie nie najmądrzejszych, ale cóż..: czy mogę ją zwyczajnie podzielić (kępka wygląda, jakby składała się z paru Żurawek). Jeżeli tak, to kiedy najlepiej to robić (teraz, na jesieni czy na wiosnę) i w jaki sposób (wykopać, podzielić i wkopać, czy jakoś oddzielić przez oderwanie)


pewnie ze mozesz ja dzielić jak każda byline rozrywasz ją poprostu ale teraz nie bo są duże upały najlepiej wiosna lub jesienią
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
vagnieszka 12:32, 07 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
dzięki Kondziu a czytałam u kogoś, że należy usuwać kwiatostany. I jak to jest z tym usuwać - prawda, czy nie
____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 12:39, 07 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
Generalnie, to O. spowodowało trochę inne spojrzenie na rośliny i poniekąd zmianę gustu. Obserwując Wasze ogrody, zapałałam miłością do traw i hortensji. O ile tych pierwszych nigdy nie hodowałam, o tyle hortensje posadziłam jako pierwsze na działce. Były w tym miejscu, gdzie teraz są róże. Nie udały się. Być może ze względu na całodzienne słońce, być może moja zwykła niewiedza. Były to hort. ogrodowe (o ile dobrze pamiętam). Teraz znalazły u mnie miejsce hort. bukietowe(Anabelle, Anabelle strong, Vanille Fraise, Diamant Rouge, itp.) W tej chwili są co prawda w stanie agonalnym (zbyt długo stały w domu), ale mam nadzieję, że po wsadzeniu w miejsce docelowe odżyją.

Muszę też koniecznie pozyskać miskanty, rozplenice i carexy. Mam nadzieję, że moje rozrosną się na tyle, że będę je mogła pozyskać od siebie samej. Na razie Miskan ruszył (przyjął się znaczy)





a te trawki (póki co bezimienne przez moją koleżankę Sklerozę) też ruszyły, ale malutkie są:


____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 10:17, 08 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
...no i zgodnie z zapowiedzią...
____________________
Agulek Mój "ogród"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies