Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój "Ogród"

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój "Ogród"

vagnieszka 10:54, 08 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
migaweczki roślin

berberys




hortki limelight, które mimo mikroskopijnych rozmiarów postanowiły jednak zakwitnąć



____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 10:56, 08 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
modrzewik




i miskant Dronning red, który się właśnie przyjął i rośnie

____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 10:59, 08 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
na tej nowej rabatce posadziłam hortensje, które po podróży, a potem zbyt długim pobycie w domu wyglądają nie za ciekawie





____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 11:01, 08 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
mam tylko nadzieję, że się tak samo ładnie przyjmą, jak limelight pod tujami i będą rosły ku uciesze oglądających. Najgorsza jest Candle, ale widzę zielone drobne listeczki i trzymam za nią mocno kciuki

____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 11:02, 08 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
ta (wim's red) też tak wyglądała niedawno i po wsadzeniu do ziemi jest zdecydowanie lepiej

____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 11:04, 08 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
Evergold przy modrzewiu

____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 11:05, 08 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
lawendę mi zagłuszyły lilie, które rozrastają się niemiłosiernie. Będę musiała te lawendy przesadzić na jesieni (najprawdopodobniej do róż)


____________________
Agulek Mój "ogród"
vagnieszka 11:06, 08 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
za to sundevilla się trzyma całkiem dobrze

____________________
Agulek Mój "ogród"
asica 16:45, 08 lip 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Hej Aga. Jeśli wydaje Ci się, że nie masz gości zajrzyj do statystyki:
http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=vagnieszka&search_in=topics&commit=Szukaj
Watek Twój był otwierany ponad 4300 razy, spodziewałabyś się tylu wejść do swego ogródu w realu? ja też kiedyś miałam ochotę zamknąć wątek, bo wydawało mi się, że trochę sama ze sobą piszę. Najpierw powstrzymała mnie chęć prowadzenia czegoś w rodzaju pamiętnika zmian. Potem co troszkę ktoś się odzywał, że cicho podgląda, i w końcu zobaczyłam statystykę. Tyle cichych odwiedzin. Ostatnio jak przez chwilę śledziłam to wejść koło 1000-1500 tygodniowo.

Ja 13tą stronę wątku osięgnęłam po roku, Tobie udało się w pół roku. Pisz więc i dokumentuj w wątku obrazy zmian, po roku , dwóch zadziwisz się. Ja juz tu jestem 3 rok, niemal co dzień

A roślinek doczekasz się, niesamowicie wszystko szybko rośnie, niedługo będziesz potrzebować sekatora do prześwietleń. Zajrzyj u mnie ile mam żurawek. Prócz kilku limonkowych, wszystkie inne odmiany rozsadzane z jednej sadzonki.Kupionych może 10 szt obecnie mam w ogrodzie ponad setkę. Kilkadziesiąt sztuk wyhodowanych hortensji, sporo lawendy, każdą kupioną trawę dzieliłam na 2 lub 4, byle mieć więcej sadzonek.

Pięknie rabaty powycinałaś (moja pięta achillesowa) i ogród pięknie zazielenił się dzięki trawnikowi. Pozdrawiam i czekam na dalsze fotorejacje . Możesz być pewna, że nawet jak się nie odzywam to zaglądam
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Toszka 21:47, 08 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ha, mam takie szczęście, że zazwyczaj trafiam tuż po Asi... pomysli, że ją śledzę
ale nie o tym chciałam
Agnieszko, tuje brabant szyszkują ci, bo mają za sucho. Zacznij już teraz je strzyc- formować w płaską ścianę - zagęszczą się szybko, a i szyszkować mniej będą. Dziś właśnie i swoje strzygłam. Bez strzyżenia zrobią się miotłopodobne, wielkie, rozsypujące się krzaczory, puste w środku(suche z braku światła). Systematycznie strzyżone 3x w roku utworzą ładny monolit-ścianę idealne tło dla nasadzeń.
Czy masz kompostownik? Przy twoim piachu to idealne rozwiązanie do pozyskania, niemal za darmo cudownego, próchnicznego podłoża.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies