Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

Agania 13:47, 11 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
paulina_weron_niemiec napisał(a)


jak byś znalazła zdjęcia byłabym wdzięczna przeszłam u Ciebie po ogrodzie ale taki masz duży, że wszystkiego na raz nie da się ogarnąć.

tę alejkę to jak i gdzie ją widzisz? rzeczka pomogła by mi w ujściu wody ze studni. odwodnienie właśnie od niej by było podłączone i kiedyś pewno z rynien. No ale już sama nie wiem, liczę na Twoja pomoc, i podpowiedzi pozdrawiam

Dziewczynkę mam jedną i synka


Pola, foty wkleiłam u mnie.........nie umiem ci doradzić z rysunku, ja jak widzę całość to w głowie rodzą mi się pomysły, ale suche rzeki, tzw. strumienie żwirowe meandrują pomiędzy rabatami, wypływają z nich i gdzieś znikają w roślinach, za drzewem, przy większym głazie, za krętym zakrętem.

Aleja żwirowa pokazana na planiku musi być szersza około 2m żeby dobrze wyglądała, mogą do niej przylegać rabaty z jednej i po drugiej stronie alejki, a w nich, dopiero suche rzeki pomiędzy roślinami

Przy oczku, możesz usypać niewielka skarpę i ułożyć kamienną wylewkę, lub kaskadę, pomysłów mam wiele, ale Paulinko ogród tworzy się latami, pomalutku, wasze oczko ma piękny kształt, za chwile będziecie obsadzać roślinkami, będzie pięknie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
kasiek 15:14, 11 kwi 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O widzę że zasięgnełaś rady u specjalistki - Agania ma swietną sucha rzeczkę i warto juj posłuchać Po pierszych słowach widać że wie o co biega
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
paulina_wero... 15:42, 11 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
kasiek napisał(a)
O widzę że zasięgnełaś rady u specjalistki - Agania ma swietną sucha rzeczkę i warto juj posłuchać Po pierszych słowach widać że wie o co biega


Zasiegnelam dzięki twojej podpowiedzi i tak jak piszesz oj wie skubana o co biega dobra jest w tych sprawach czekam na wasze dalsze podpowiedzi może przez pochmurny weekend wymysle i narysuje coś nowego .
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 15:52, 11 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Agania napisał(a)


Pola, foty wkleiłam u mnie.........nie umiem ci doradzić z rysunku, ja jak widzę całość to w głowie rodzą mi się pomysły, ale suche rzeki, tzw. strumienie żwirowe meandrują pomiędzy rabatami, wypływają z nich i gdzieś znikają w roślinach, za drzewem, przy większym głazie, za krętym zakrętem.

Aleja żwirowa pokazana na planiku musi być szersza około 2m żeby dobrze wyglądała, mogą do niej przylegać rabaty z jednej i po drugiej stronie alejki, a w nich, dopiero suche rzeki pomiędzy roślinami

Przy oczku, możesz usypać niewielka skarpę i ułożyć kamienną wylewkę, lub kaskadę, pomysłów mam wiele, ale Paulinko ogród tworzy się latami, pomalutku, wasze oczko ma piękny kształt, za chwile będziecie obsadzać roślinkami, będzie pięknie



Rośliny już czekają i do obsadzenia i do oczka niestety muszą jeszcze poczekać. Wykorzystam twoje porady i pewno jakas kaskada się znajdzie gdzieś i większe nasadzenia wzdłuż rzeki by taka nudna nie była. Jak pisałam u ciebie może przez weekend uda mi się coś nabazgrolic, a jak nie to przecież ogród tworzy się latami jak słusznie zauważyłaś. Dziękuję i czekam na dalsza pomoc przy tworzeniu i poprawianiu moich planów. Bardziej jestescie obeznani w sprawach ogrodów i nasadzen. Buziam milego spokojnego i cieplego weekendu życzę.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 15:59, 11 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Marga napisał(a)
Hej Paulina
Pomysł z rzeką bardzo fajny. Jak niedawno u Mai w programie. Przetnie Ci ten wielki trawnik, będzie ciekawiej (moim skromnym zdaniem).
Śliczne masz księzniczki


Dzięki wielkie za utrzymaniu mnie w tym przekonaniu.

Księżniczkę zlosnice mam jedną i jednego małego księcia naśladowce.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 16:16, 12 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
A oto jedna ściana mojego obelisku już są w prawdzie 2 reszta musi zostać złożona na działeczce bo inaczej do auta nie wejdzie na czubku powinna być kula niestety nie posiadam jak na razie;/. myślałam o zamocowaniu doniczki i by kwiatki stworzyły żywą kule co sądzicie?
____________________
Nieuporządkowana działeczka
hanka_andrus 16:52, 12 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja bym wolała bez doniczki.Górą jeszcze jedno wzmocnienie na samym szczycie i na wierzch deseczkę.
Żałuję, że nie ma mnie takiego cuda zrobić. Pięknie będzie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
paulina_wero... 17:54, 12 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
hanka_andrus napisał(a)
Ja bym wolała bez doniczki.Górą jeszcze jedno wzmocnienie na samym szczycie i na wierzch deseczkę.
Żałuję, że nie ma mnie takiego cuda zrobić. Pięknie będzie.


dzięki Haniu pewnie zrezygnuje z doniczki a może kiedyś dokupię taka kule na szczyt która dokończy moje dzieło
____________________
Nieuporządkowana działeczka
hanka_andrus 18:08, 12 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Są takie na all
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
paulina_wero... 20:12, 12 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
hanka_andrus napisał(a)
Są takie na all


Już patrzyłam nawet taniutkie
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies