Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

paulina_wero... 20:50, 15 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Wpadam z rewizytą i zostaję Będę kibicować bo widzę że projektanci już się wzięli do roboty
Fajnie zakładać ogród i mieć od razu porady Oczywiście jak coś mi wpadnie do głowy będę podpowiadać Pozdrawiam cię serdecznie i życzę powodzenia


Kolejny kibic mile widziany. Witam i pozdrawiam bardzo serdecznie, oczywiście liczę na porady .


W innym wątku gdzieś widziałam że twój ogród był u "Mai" masz może link chętnie podglądnę
____________________
Nieuporządkowana działeczka
bleebla 21:53, 16 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Również uwielbiam fiołki Zostawiłam coś dla Ciebie w swoim wątku. Sprawdź.
Zaznaczam wątek i poczytam w wolnej chwili.
Pozdrawiam
____________________
Aga - Mała eLeczka
anna_pisalska 23:26, 16 kwi 2014


Dołączył: 10 gru 2012
Posty: 380
Czereśnie kwitną u ciebie, moje dopiero się budzą, jak wszystko z resztą Jeśli chodzi o te drzewa, to służę radą, mam pięć dużych, dorodnych
____________________
Ania - Ogród na górce
dorota2 09:35, 17 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
hej Paulina, widzę że zapał do pracy masz wielki!fajnie bo to połowa sukcesu,ja bym się tylko obawiała,że przy przyszłej budowie ogród zostanie zniszczony, bo niektórych spraw nie da się uniknąć, ja w tamtym roku miałam odnawianie elewacji po której zerwaliśmy całą kostkę wokól domu ponieważ jak mąż wypoziomował kamień elewacyjny na ścianach to okazało się że do aktualnego poziomu kostki wychodzą szpary, nie mówiąc już że budowlańcy pochlapali klejem i pucem kostkę , ja cały sezon letni biegałam i okrywałam rośliny na których i tak stały drabiny rusztowania i inne takie tam urokliwe rzeczy , w tym roku koparka też przekopała pół ogrodu bo odwodnienie trzeba było zrobić, i dlatego ja doradzam , najpierw bryła domu, ścieżki i inna arhitektura ,a na końcu roślinki.nie wykluczone że po budowie będziesz musiała nawieżć nowej ziemi, czy wypoziomować teren,i wtedy albo przesadzać wszystko albo zasypać.
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
boguslawa_ma... 19:34, 17 kwi 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Jeśli chodzi o czereśnie to u mnie też na końcach gałązek nie kwitną może na drugi rok ,moja ma trzy lata,wkleje zdjęcie u mnie
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
paulina_wero... 20:40, 17 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
bleebla napisał(a)
Również uwielbiam fiołki Zostawiłam coś dla Ciebie w swoim wątku. Sprawdź.
Zaznaczam wątek i poczytam w wolnej chwili.
Pozdrawiam


Cudne fiołeczki i śliczny kolorek wyszedł na zdjęciu maja to coś w sobie co sprawia by przystanąć i poobserwować
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 20:41, 17 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
anna_pisalska napisał(a)
Czereśnie kwitną u ciebie, moje dopiero się budzą, jak wszystko z resztą Jeśli chodzi o te drzewa, to służę radą, mam pięć dużych, dorodnych


Dziękuję jak tylko będę miała jakieś pytania będę pytać
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 20:46, 17 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
dorota2 napisał(a)
hej Paulina, widzę że zapał do pracy masz wielki!fajnie bo to połowa sukcesu,ja bym się tylko obawiała,że przy przyszłej budowie ogród zostanie zniszczony, bo niektórych spraw nie da się uniknąć, ja w tamtym roku miałam odnawianie elewacji po której zerwaliśmy całą kostkę wokól domu ponieważ jak mąż wypoziomował kamień elewacyjny na ścianach to okazało się że do aktualnego poziomu kostki wychodzą szpary, nie mówiąc już że budowlańcy pochlapali klejem i pucem kostkę , ja cały sezon letni biegałam i okrywałam rośliny na których i tak stały drabiny rusztowania i inne takie tam urokliwe rzeczy , w tym roku koparka też przekopała pół ogrodu bo odwodnienie trzeba było zrobić, i dlatego ja doradzam , najpierw bryła domu, ścieżki i inna arhitektura ,a na końcu roślinki.nie wykluczone że po budowie będziesz musiała nawieżć nowej ziemi, czy wypoziomować teren,i wtedy albo przesadzać wszystko albo zasypać.


Wielkie dzięki Dorotko za słuszne porady. moje obsadzenia znajdują się dość daleko od budowy przyszłego domu jedynie te przy wjeździe, (magnolia, wierzba IWA i róża) pozostałe są oddalone na bezpieczna odległość, i mam nadzieje że tak zostanie i żaden "dobry" fachowiec nie będzie się wybierał koparka na około i, że nie będzie potrzeby nawiezienia ziemią, no a jeśli to łopata pójdzie w ruch pozdrawiam
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 20:50, 17 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
boguslawa_madejska napisał(a)
Jeśli chodzi o czereśnie to u mnie też na końcach gałązek nie kwitną może na drugi rok ,moja ma trzy lata,wkleje zdjęcie u mnie


Twoje to przy moich pięknie kwitną moje mają zaledwie 5 kwiatuszków zebranych po 3 i 2 razem Moje też będą miały 3 lata znaczy tyle rosną u mnie na działce i to jedna z 3 kwitła.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
bartek_luberda 21:17, 17 kwi 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Jeszcze nie ma co podziwiać jeszcze mnóstwo roślinek potrzebuję a szkółek i kasy wiecznie brakuje Pozdrawiam
____________________
Ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies