Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

Selly 07:27, 13 kwi 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
hanka_andrus napisał(a)
Ja bym wolała bez doniczki.Górą jeszcze jedno wzmocnienie na samym szczycie i na wierzch deseczkę.
Żałuję, że nie ma mnie takiego cuda zrobić. Pięknie będzie.


Ja te myślę, że bez doniczki lepiej. Doniczka to byłby taki obcy element.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Dorota123 17:56, 13 kwi 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Na szczycie obeliska możesz umocować kulę ze styropianu, tylko pomaluj farbą akrylową, bo emalia może rozpuścić styropian
W wątku Nasze drugie hobby na str. 64 pokazałam jak malowałam kule imitujące marmur.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
paulina_wero... 19:37, 13 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Dorota123 napisał(a)
Na szczycie obeliska możesz umocować kulę ze styropianu, tylko pomaluj farbą akrylową, bo emalia może rozpuścić styropian
W wątku Nasze drugie hobby na str. 64 pokazałam jak malowałam kule imitujące marmur.


Dobry pomysł jeszcze tylko styropian znaleźć, może u rodziców po budowie się coś znajdzie myślałam o pomalowaniu go na biedronkę ale nie jestem pewna czy będzie pasowała do kompozycji ;/
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Gabriela 23:26, 14 kwi 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Zaglądam zachęcona Twoim uśmiechem na moim wątku.
Dobry pomysł z robieniem ogrodu przed budową. Spróbuj zaprojektować w nim kolejne wnętrza, bo jest spory. Ustal gdzie będą ścieżki, mała architektura. Sadź drzewa i krzewy, żeby powstał szkielet ogrodu. Nie kupuj małych bylin, które są takie ładne i się podobają, bo znikną w niezagospodarowanym ogrodzie, a będzie z nimi dużo pracy.
Ja wszystko na początku robiłam akurat na odwrót i wiem ile czasu i pieniędzy kosztują nietrafione pomysły.

Co do braku dżdżownic w kompoście - po trzech latach ich już tam po prostu nie ma. One lubią świeże jedzenie. Więc wszystko z tym kompostem jest ok.

Do obeliska przyczep drewnianą kulkę, albo nic, tylko kwadratową deseczkę na górze. Nie ma co robić prowizorki. Na jaki kolor go malujesz i co będzie się po nim wiło?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paulina_wero... 09:54, 15 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Gabriela napisał(a)
Zaglądam zachęcona Twoim uśmiechem na moim wątku.
Dobry pomysł z robieniem ogrodu przed budową. Spróbuj zaprojektować w nim kolejne wnętrza, bo jest spory. Ustal gdzie będą ścieżki, mała architektura. Sadź drzewa i krzewy, żeby powstał szkielet ogrodu. Nie kupuj małych bylin, które są takie ładne i się podobają, bo znikną w niezagospodarowanym ogrodzie, a będzie z nimi dużo pracy.
Ja wszystko na początku robiłam akurat na odwrót i wiem ile czasu i pieniędzy kosztują nietrafione pomysły.

Co do braku dżdżownic w kompoście - po trzech latach ich już tam po prostu nie ma. One lubią świeże jedzenie. Więc wszystko z tym kompostem jest ok.

Do obeliska przyczep drewnianą kulkę, albo nic, tylko kwadratową deseczkę na górze. Nie ma co robić prowizorki. Na jaki kolor go malujesz i co będzie się po nim wiło?



Dzięki za tak wyczerpująca odpowiedź.

Małe byliny będę wsadzać po kolei tak jak będą powstawać poszczególne miejsca na dzialeczce. Na dzień dzisiejszy to są jedynie wsadzone przed kompostownikiem i z tylu stawu który ma dopiero powstać, choć tam nie ma takich "małych" wprowadzalam na tył trawy by urosły bo jak na razie faktycznie malutkie moje miskanty.
Co do dzdzownic wiele się zmieniło gdzie nie kopię na dzialeczce tam dzdzownica. Jak mam małego pomocnika synka to bardzo chętnie zanosi je na kompostownik wręcz nie raz sam szuka i się bawi robi im domki lub wpuszcza do ziemi. Jeśli jestem sama to zostają tam gdzie były.
Pod obeliskiem będzie róża pnaca libretto i dla odsłonięcia jej od dolu powojnik prosty clementis recta purpurea.nie wiem czy to dobre polaczenie...się okaże. Nie wiem również w jakim miejscu posadzić i usadowic obelisk. Czy przy wejściu pod magnolia już tam jedną róża rośnie czy gdzieś może koło huśtawki nieopodal oczka .Na szczycie będzie kula z podstawka 10x10. Koloru też jeszcze nie wybrałam i nie mam pojęcia. Chciałabym by wszystko współgralo że sobą. Szopkę myślałam o opracowaniu na beż z kremowymi wykonczeniami i w tym też kolorze będzie elewacja beżowa (z brązowym dachem i wykończony kamieniem tylko teraz tak myślę kominek jest znaczy będzie wyłożony jasnym piaskowcem czy ten kamień będzie mi pasował do elewacji). No i nie wiem jak w tym kolorze będzie prezentowała się chustawka i obelisk czy je raczej na kremowy by się wyroznialy lub obelisk zupełnie na inny np niebieski. Chciałabym by drewniane grały że sobą, ale by nie były zupełnie inne od domu. Wszystko powinno stworzyć ładna całość. Wiele przedemna no ale po malu, liczę na podpowiedzi co do kolorów i umiejscowienia. Pozdrawiam i zapraszam częściej.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Gabriela 16:04, 15 kwi 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paulina_weron_niemiec napisał(a)



I ja się podłącze. Tylko że ja mam problem z czeresnia ma tylko zaledwie 5 kwiatuszkow chciałam zapytać czy mogę przyciąc bo ma strasznie długie gałęzie i w ogóle nie kwitnie. Nie chce by rosła za wysoka ale nie wiem czy jeszcze można. Pozdrawiam prosilabym o odp u mnie. Pozdrawiam


Czereśnie i wiśnie przycina się w lipcu-sierpniu po owocowaniu, więc poczekałabym z cięciem. Zresztą na cięcie owocowych trochę już jest za późno.
Długie gałęzie możesz oczywiście przycinać, chociaż czereśnie to co do zasady są duże drzewa. Ale jak mają łyse gałęzie i kępki liści tylko na czubku, to wypada skrócić przynajmniej o połowę.
Dlaczego nie kwitnie? Może niedokarmiona, albo jeszcze zbyt młoda. Albo tak ma. Mieliśmy dawno temu takiego żółtego uparciucha w ogrodzie. Prawie nie rosła, była takim niskim parasolem, a nawet jak zakwitła to nie owocowała, ale była "nieprzeszkadzająca, więc została. Aż tu po ok. 20 latach zaczęła i rosnąć i owocować i to co roku. Do dzisiaj nie mamy pojęcia co to było za zjawisko. No ale to było i dawno temu i w poprzednim ogrodzie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 16:12, 15 kwi 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paulina_weron_niemiec napisał(a)



Dzięki za tak wyczerpująca odpowiedź.

Małe byliny będę wsadzać po kolei tak jak będą powstawać poszczególne miejsca na dzialeczce. Na dzień dzisiejszy to są jedynie wsadzone przed kompostownikiem i z tylu stawu który ma dopiero powstać, choć tam nie ma takich "małych" wprowadzalam na tył trawy by urosły bo jak na razie faktycznie malutkie moje miskanty.
Co do dzdzownic wiele się zmieniło gdzie nie kopię na dzialeczce tam dzdzownica. Jak mam małego pomocnika synka to bardzo chętnie zanosi je na kompostownik wręcz nie raz sam szuka i się bawi robi im domki lub wpuszcza do ziemi. Jeśli jestem sama to zostają tam gdzie były.
Pod obeliskiem będzie róża pnaca libretto i dla odsłonięcia jej od dolu powojnik prosty clementis recta purpurea.nie wiem czy to dobre polaczenie...się okaże. Nie wiem również w jakim miejscu posadzić i usadowic obelisk. Czy przy wejściu pod magnolia już tam jedną róża rośnie czy gdzieś może koło huśtawki nieopodal oczka .Na szczycie będzie kula z podstawka 10x10. Koloru też jeszcze nie wybrałam i nie mam pojęcia. Chciałabym by wszystko współgralo że sobą. Szopkę myślałam o opracowaniu na beż z kremowymi wykonczeniami i w tym też kolorze będzie elewacja beżowa (z brązowym dachem i wykończony kamieniem tylko teraz tak myślę kominek jest znaczy będzie wyłożony jasnym piaskowcem czy ten kamień będzie mi pasował do elewacji). No i nie wiem jak w tym kolorze będzie prezentowała się chustawka i obelisk czy je raczej na kremowy by się wyroznialy lub obelisk zupełnie na inny np niebieski. Chciałabym by drewniane grały że sobą, ale by nie były zupełnie inne od domu. Wszystko powinno stworzyć ładna całość. Wiele przedemna no ale po malu, liczę na podpowiedzi co do kolorów i umiejscowienia. Pozdrawiam i zapraszam częściej.


Ja jestem zwolennikiem powtarzania koloru w ogrodzie. Dzidka z "To właśnie tu' ma niemal wszystkie elementy w ogrodzie pomalowane na niebiesko. http://www.ogrodowisko.pl/watek/779-to-wlasnie-tu i artykuł Danusi o tym ogrodzie http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/183-ogrod-dzidki-detale-rosliny-i-woda
Ot, trudne dylematy, sama je mam bez przerwy i niedługo odbieram dwa obeliski i też nie wiem - na szaro jak teakowa ławka czy zostawić jak jest.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
malgorzata_s... 20:30, 15 kwi 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Wpadam z rewizytą i zostaję Będę kibicować bo widzę że projektanci już się wzięli do roboty
Fajnie zakładać ogród i mieć od razu porady Oczywiście jak coś mi wpadnie do głowy będę podpowiadać Pozdrawiam cię serdecznie i życzę powodzenia
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Anita1978 20:33, 15 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Musisz pomyśleć o doborze koloru, bo nie ma to jak konsekwencja! Ja na początku zrobiłam w ogrodzie misz masz, a teraz go porządkuje....jednak pstrokacizna nie jest fajna....
____________________
ogródek Anity
paulina_wero... 20:47, 15 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Anita1978 napisał(a)
Musisz pomyśleć o doborze koloru, bo nie ma to jak konsekwencja! Ja na początku zrobiłam w ogrodzie misz masz, a teraz go porządkuje....jednak pstrokacizna nie jest fajna....


Dokładnie ja tez taki misz masz miałam a teraz staram się go uporządkować. oglądałam ogród Dzidki i myślę nad niebieskim, tylko że szopki nie bardzo widzę w niebieskim, no a znowu wszystko w beżu... w sumie kwitnące by go rozweselały.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies