Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

paulina_wero... 10:30, 02 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Katkak napisał(a)
Witam Paulinko Widać, że się nie obijasz ,odwalasz kawała roboty, co widać ze zdjęcia na zdjęcie. A kiedy planujecie budowę domku? Pozdrawiam.


w tym roku chciałabym zacząć, jak bym miała na tyle sił sama bym już ręcznie te fundamenty kopała
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Tusiala 13:11, 02 cze 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
I jak prace nad elipsą?
paulina_wero... 13:53, 02 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Tusiala napisał(a)
I jak prace nad elipsą?


na razie żadne woda w oczku nie mam jak tam działać niestety. ;/
____________________
Nieuporządkowana działeczka
bleebla 20:53, 02 cze 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Hortensje zanurzyłaś w ukorzeniaczu czy od razu do ziemi wsadziłaś. Mi żadna limka nie wyszła dlatego pytam.
____________________
Aga - Mała eLeczka
paulina_wero... 08:12, 03 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
bleebla napisał(a)
Hortensje zanurzyłaś w ukorzeniaczu czy od razu do ziemi wsadziłaś. Mi żadna limka nie wyszła dlatego pytam.


w ukorzeniaczu i do ziemi
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 08:13, 03 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693


moja marna pigwa ptaszkom się przydaje
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 08:22, 03 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
"Ja u siebie nie mam kłopotów z mszycami na drzewkach owocowych w sadzie ale proponuję preparaty z czosnku, cebuli, pokrzywy i mniszka lekarskiego myślę że pomogą

Preparat na mszyce z czosnku – wyciąg (200 g roztartych nasion zalać 10 l wody i pozostawić na 24 godziny) oraz wywar (wyciąg gotować przez 20 minut). Stosuje się je bez rozcieńczania, także przeciwko innym szkodnikom oraz chorobom roślin

Preparat na mszyce z cebuli – wywar (75 g pociętej cebuli zalać 10 l wody i gotować przez 30 minut) stosuje się bez rozcieńczania, również przeciwko chorobom grzybowym

Preparat na mszyce z mniszka lekarskiego (mleczu) – wyciąg (400 g liści zalać 10 l wody i zostawić na trzy godziny) stosuje się bez rozcieńczania; niszczy również inne szkodniki

Preparat na mszyce z pokrzywy – wyciąg (1 kg roślin zebranych przed kwitnieniem zalać 10 l wody i pozostawić na 24 godziny) stosuje się bez rozcieńczania. Skuteczny jest także oprysk z gnojówki (1 kg roślin zebranych przed kwitnieniem zalać 10 l wody i pozostawić na dwa-trzy tygodnie, aż roztwór stanie się klarowny). Fermentujący roztwór trzeba codziennie mieszać. Żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, należy do niego dodać 500 g dolomitu. Gnojówkę z pokrzywy trzeba przed użyciem rozcieńczyć, mieszając 0,5 l roztworu z 10 l wody.

Wyciągi roślinne na mszyce należy zużyć w ciągu jednego dnia, gnojówkę na mszyce można przechowywać przez jeden-dwa miesiące, a wywary na mszyce przez trzy-cztery miesiące (gorące należy przelać do szczelnych butelek lub słoików i trzymać w ciemnym miejscu).

Polecam również przejrzenie tego wątku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii "
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie
____________________
Nieuporządkowana działeczka
popcorn 11:32, 03 cze 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej,
zaglądam, co słychać?
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
paulina_wero... 13:02, 03 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
popcarol napisał(a)
Hej,
zaglądam, co słychać?
pozdrawiam!


w sumie to nic nowego nie słychać niestety pasowało by się wybrać na działeczkę na razie na eMka czekam jak wróci by z dziećmi został, a ja pojadę znowu patrzeć na straty zrobione przez ślimaki ;/
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Gardener27 20:18, 03 cze 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Hej Paulina !

Wreszcie dotarłem do Ciebie z zapowiedzianą rewizytą Przejrzałem wątek poczytałem posty i pooglądałem zdjęcia
Muszę się zgodzić z dziewczynami że jeśli nie ma jeszcze domu ciężko robić spektakularne obsadzenia Skupiłbym się na samych krawędziach działki bo centralną część zniszczą maszyny budowlane podczas stawiania domu Budowlańcom dobro roślin nigdy nie leży na sercu Sadź żywopłoty dające prywatność wzdłuż ogrodzenia, drzewa liściaste będące soliterami zmieniające się wraz z porami roku, krzewy pięknie kwitnące i eksperymentuj z bylinami Całą resztą zajmiesz się dopiero jak powstanie dom Bardzo kiepską masz ziemię Sama glina podobnie zresztą jak u mnie Nie wszystkie rośliny będą chciały u ciebie rosnąć np. wiśnie Ktoś wspomniał że plagi spotkały się u Ciebie na działce Coś w tym jest W życiu nie widziałem takiej różnorodności niszczycielskiej zgromadzonej w jednym miejscu Wydaje mi się że preparaty ekologiczne sobie nie poradzą i trzeba będzie sięgnąć po chemie Za ogrodzeniem masz masę nieużytków i wszystko stamtąd do Ciebie przychodzi się żywić
Życzę sukcesów i głowa do góry każdy zaczynał od zera Wiedzę nabywa się z doświadczeniem Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies