Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

paulina_wero... 21:02, 03 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Gardener27 napisał(a)
Hej Paulina !

Wreszcie dotarłem do Ciebie z zapowiedzianą rewizytą Przejrzałem wątek poczytałem posty i pooglądałem zdjęcia
Muszę się zgodzić z dziewczynami że jeśli nie ma jeszcze domu ciężko robić spektakularne obsadzenia Skupiłbym się na samych krawędziach działki bo centralną część zniszczą maszyny budowlane podczas stawiania domu Budowlańcom dobro roślin nigdy nie leży na sercu Sadź żywopłoty dające prywatność wzdłuż ogrodzenia, drzewa liściaste będące soliterami zmieniające się wraz z porami roku, krzewy pięknie kwitnące i eksperymentuj z bylinami Całą resztą zajmiesz się dopiero jak powstanie dom Bardzo kiepską masz ziemię Sama glina podobnie zresztą jak u mnie Nie wszystkie rośliny będą chciały u ciebie rosnąć np. wiśnie Ktoś wspomniał że plagi spotkały się u Ciebie na działce Coś w tym jest W życiu nie widziałem takiej różnorodności niszczycielskiej zgromadzonej w jednym miejscu Wydaje mi się że preparaty ekologiczne sobie nie poradzą i trzeba będzie sięgnąć po chemie Za ogrodzeniem masz masę nieużytków i wszystko stamtąd do Ciebie przychodzi się żywić
Życzę sukcesów i głowa do góry każdy zaczynał od zera Wiedzę nabywa się z doświadczeniem Pozdrawiam


Bardzo dziękuje za odwiedziny i za rady. wszelkiego rodzaju plagi to u mnie teraz walczę ze ślimakami i perzem na ślimaki broń zakupiona jeszcze tylko nie wiem co z tym drugim już łatwiej mlecze wyplenić niż ten perz i co z nim robić po wykopaniu na kompost nie ma sensu więc co ? za ogrodzenie jak najdalej hihi

ziemia okropna no ale kompost się tworzy już jedna rabata przed właśnie kompostownikiem nawieziona, z czasem tworzenia kolejnych także będą zasilane kompostem. w tym roku najgorzej mam w warzywniku jedynie rzodkiewka, rzeżucha i szczypiorek się trzymają reszta albo zjedzona albo nie wzeszła, nie wiadomo czemu choć nie sadziłam nigdy dużo bo jedynie marchew, pietruszkę, sałatę, rzodkiewkę, cebule, to jednak były zawsze a w tym roku kiepsko

jeszcze raz dziękuje za odwiedziny i zapraszam częściej
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Tusiala 22:15, 03 cze 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Warzywka nie wzeszły bo pewnie miały za mokro. U mnie też rewelacyjnie nie wyglądają. Jakieś takie karłowate.
Gardener27 22:32, 03 cze 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
W tym roku u wszystkich kiepsko ze wschodami warzyw U mnie nie wzszedł pasternak, pietruszka naciowa a na dyniowate cały czas czekam i się zastanawiam czy się doczekam

Perz jest ciężki do wyplenienia Ma bardzo długie i kruche korzenie Wystarczy że zostanie w ziemi tylko kawałeczek i potrafi się zregenerować Absolutnie nie dawaj go na kompost bo będzie miał tam wyśmienite warunki do wzrostu Ja po wykopaniu korzeni suszę na słońcu a później palę Można użyć też herbicydu na chwasty np Randap tylko wypala wszystko Albo w Twoim wypadku za ogrodzenie do sąsiada

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
hanka_andrus 22:52, 03 cze 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Tak, z perzem żartów nie ma, Trzeba go traktować ogniem i mieczem. Zostawiony na pryzmie zarośnie ją tak,że potem i widłami tego nie ruszysz.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Nikita 22:14, 04 cze 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Paulinko, ja to mam szczęście...co do ciebie zaglądam to albo robalowo albo ślimakowo...masz urwanie głowy z tymi paskudami...na prawdę nie zazdraszczam. I jeszcze ten perz... Na kompost to raczej nie da rady go wyrzucić, bo dopiero będzie miał pożywkę, żeby się rozrastać. Ja bym ognisko rozpaliła i do ognia z zielskiem przebrzydłym. Życzę wytrwałości w walce z niechcianymi gośćmi.....Pozdrawiam


____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margaret_ka 10:48, 05 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Paulina u mnie tez masa śimaków, na różach mszyce, a w trawie jakieś zielsko co rozprzestrzeniło się wszędzie w ciągu 2 tygodni (takie gwiazdki).

A żeby było milej, to wczoraj sąsiad na placu zabił żmije, bo te panny lubią sobie u nas wyłazić z lasu na działki. Echhh....

Lekko nie mamy, no ale co pozostaje.
____________________
Ogród Margaret-ki
paulina_wero... 19:52, 05 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Tusiala napisał(a)
Warzywka nie wzeszły bo pewnie miały za mokro. U mnie też rewelacyjnie nie wyglądają. Jakieś takie karłowate.


ja w tym roku będę miała rzodkiewkę i szczypiorek no i ziemniaczki wzeszły całe 5
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 19:56, 05 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Gardener27 napisał(a)
W tym roku u wszystkich kiepsko ze wschodami warzyw U mnie nie wzszedł pasternak, pietruszka naciowa a na dyniowate cały czas czekam i się zastanawiam czy się doczekam

Perz jest ciężki do wyplenienia Ma bardzo długie i kruche korzenie Wystarczy że zostanie w ziemi tylko kawałeczek i potrafi się zregenerować Absolutnie nie dawaj go na kompost bo będzie miał tam wyśmienite warunki do wzrostu Ja po wykopaniu korzeni suszę na słońcu a później palę Można użyć też herbicydu na chwasty np Randap tylko wypala wszystko Albo w Twoim wypadku za ogrodzenie do sąsiada

Pozdrawiam


za ogrodzenie do sąsiada najlepiej tylko pewno w końcu i tak przywędruje z powrotem i szkoda mi sióstr i kuzynostwa którzy maja jak na razie te nieużytki

a co do Randapu jeśli na pryzmę zaplącze się gdzieś perz czy można na pryzmę go stosować czy później po rozłożeniu mógł by zaszkodzić nawożonym roślinom?
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 19:58, 05 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
hanka_andrus napisał(a)
Tak, z perzem żartów nie ma, Trzeba go traktować ogniem i mieczem. Zostawiony na pryzmie zarośnie ją tak,że potem i widłami tego nie ruszysz.


tego się obawiam bo on wszędzie grudki ziemi nie rozdrobnię porządnie i będzie kawałeczek i już jest i się później rozrasta na nawożonych rabatach lub w pryzmie.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 19:59, 05 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Nikita napisał(a)
Paulinko, ja to mam szczęście...co do ciebie zaglądam to albo robalowo albo ślimakowo...masz urwanie głowy z tymi paskudami...na prawdę nie zazdraszczam. I jeszcze ten perz... Na kompost to raczej nie da rady go wyrzucić, bo dopiero będzie miał pożywkę, żeby się rozrastać. Ja bym ognisko rozpaliła i do ognia z zielskiem przebrzydłym. Życzę wytrwałości w walce z niechcianymi gośćmi.....Pozdrawiam




ślimaki już maja swój niebieski przysmaczek wczoraj posypałam a dziś eMek się nadziwić nie mógł ile ich było i dalej wyłażą, niebieskie kuleczki na szczęście spełniają swoja rolę
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies