Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Katkak 19:46, 05 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewcia, a może dasz gdzieś tam klona palmowego? Byłby jesienią kolorek jak znalazł . Nie wiedziałam, że masz taką fajną, okrąglutką brzózkę
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 20:21, 05 lis 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Katkak napisał(a)
Ewcia, a może dasz gdzieś tam klona palmowego? Byłby jesienią kolorek jak znalazł . Nie wiedziałam, że masz taką fajną, okrąglutką brzózkę

Brzózki nie widziałaś? Troszkę się wymknęła z tą długością gałązek, wiosną będzie cięta.
Klon palmowy? będę pamiętać.
Myślę nad doborem roślin i czekam aż jakiś dobry duszek wstawi gotowca
Tak na poważnie to tak jak pisałam wcześniej, to będzie przedłużenie tej największej rabaty. Mam problem jak to wszystko poskładać do kupy.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
kamila66 20:30, 05 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
żywopłot z choiny kanadyjskiej ostatnio oglądałam w "Pszczelarni"
Ryska pisała o trzmielinie przy płocie, to fajny pomysł szybko rośnie i jest zimozielona nie zabierze dużo miejsca, bałaganu nie robi a da ładne tło
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 20:30, 05 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
żywopłot z choiny kanadyjskiej ostatnio oglądałam w "Pszczelarni"
Ryska pisała o trzmielinie przy płocie, to fajny pomysł szybko rośnie i jest zimozielona nie zabierze dużo miejsca, bałaganu nie robi a da ładne tło
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 20:41, 05 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539

Ta część, (iglaki podsadzone żurawkami do zmiany) jest denerwująca, nie tylko mnie.



Ja zaczynam więc się nie znam, tu w te przerwy dosadziłabym więcej żywotników lub posadziła jakieś wysokie trawy.
Taki mam plan w moim ogrodzie wszędzie gdzie mam takie dziury wpadnie jakiś miskant
w tym ogrodzie piękna graziella
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4626-ogrod-na-glinie?page=559
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Katkak 20:49, 05 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254

Ewcia to moja radosna twórczość
Ta czerwona palemka to jakiś klon palmowy. Te zółte kropki to łany rudbekii/jeżówki?, to białe pod brzózką to może ze dwie hortki bukietowe, czerwone przed nimi to berberysy (kolor cały rok). Na brzegu samym jakieś turzyce może? A to niebieskie to szałwia omszona (moja jeszcze ma kwiatuszki). A nie kusi Cię żeby tego świerka (czy co to za drzewko)ciut od dołu podkrzesać? Widzę, że masz tak jakieś trawy, więc można by jeszcze jakichś trawek dołożyć, może ML?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:53, 05 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Tą rabatkę bym tak poszerzyła. Ten biały placek to fajne miejsce na wrzosowisko. A we wrzosach krokusy .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Flower1 20:56, 05 lis 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
ale plany ja tez mam w planie troszke zmian u siebie ,planuje dorzucic troche zurawek ,ciekawa jestem czemu cie denerwuja?
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
kamila66 21:00, 05 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Nallar napisał(a)
To wstępny zarys naszego planu(odległego planu) związanego z rozbudową.
Wychodzi na to że tak jak pisałam nie poszaleje.
Jeśli przychodzi Wam coś do głowy....





Ostatnio sfotografowałam sobie wpis Modzanki
"pod brzozy sprawdzone inspiracje:
-derenie i trawa red baron
-bukszpany i trawy
-rozplenice, rozchodniki i jeżówki"
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=1746
jak spojrzałam na to zdjęcie to miałam taką myśl do tyłu dereń elegantissima lub miskant variegatus, a z przodu rozplenica może ta duża moudry

U siebie pod brzozy w tamtym tygodniu wsadziłam proso rózgowate rehbraun
ma czerwone końce http://www.ogrodowisko.pl/watek/2671-dzialka-prawie-w-borach-tucholskich?page=264
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Nallar 21:05, 05 lis 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Kamila, nie ważne że dopiero zaczynasz to nie ma żadnego znaczenia.
Twoja i Reni propozycja jeśli chodzi o trzmielinę została kupiona.będzie się pięła po siatce ogrodzeniowej, czy na całej, jeszcze nie wiem.
Jeśli chodzi o żywotniki to do mojego ogródka nie pasują szpalery, przekonałam się o tym jak wsadziłam te widoczne na zdjęciu. Może nie wszystkie, ale część ich wyleci.
Pomysł z trawami przyjęty.
Pszczelarnię muszę odwiedzić. Dzięki.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies