Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

Wiola 19:45, 03 kwi 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Dalej myślę... czy te moje kratki wiszące na starym garażu można by wykorzystać przed tą piaskownicą?
Z chwilą obecną są zdemontowane bo czekamy na nowy garaż....

Tylko czy i jak można je w gruncie solidnie osadzić??
____________________
Ogród Wioli
Wiola 19:48, 03 kwi 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
I jeszcze jeden dylemat, czy pod pergolą musi być kostka?

W necie znalazłam tylko jedno zdjęcie na setki innych z taką pergolą na trawce...


Czy jednak konieczna jest kostka? Bo nie wyobrażam sobie jakoś kolejnego miejsca brukować w ogrodzie...
____________________
Ogród Wioli
Wiola 21:41, 04 kwi 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Wiosna...
____________________
Ogród Wioli
Wiola 21:40, 12 kwi 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Dziewczyny podpowiedzcie cos przed te piaskownice. Jak sie schować??
____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:30, 15 kwi 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Jesteśmy w trakcie prac przed domem... dużą ilość kostki chcę zastąpić 2 chodnikami, jeden będzie prosto do domu na szerokość wejścia a drugi od wejścia do prawej strony gdzie jest furtka. Resztę miejsca uzupełnić ziemią i stworzyć rabaty, możecie rzucić okiem na wstępny projekt?

Wszelkie uwagi mile widziane...
____________________
Ogród Wioli
Wiola 19:21, 16 kwi 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Zaczynają się tulipki ☺
____________________
Ogród Wioli
Katkak 20:02, 16 kwi 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ale ogród wypiękniał niesamowicie i hardzo dojrzał. Bardzo fajnie się takie przeobrażenia oglada. Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Marta 23:14, 20 kwi 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Przyszłam z rewizytą Pięknie Ci się rośliny rozrosły, bukszpany śliczne Szkoda tylko tych, których się pozbyłaś na samym początku.

Przed piaskownic posadziłabym cisy. Też mam małe dzieci i wielki cis. Musisz tylko nauczyć je, żeby najlepiej nie dotykały go. Dzieci szybko rosną, a całkiem małych przecież nie zostawiasz bez opieki. Zresztą większość roślin ozdobnych w ogrodzie jest trujących. Bukszpan też.

Pod pergolą może być trawa. Będziesz miała tylko problem z koszeniem. Koleżanka też tak zrobiła, ale nic nie doradzę, bo dopiero będzie to pierwszy sezon z altanką w trawie.






____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Marta 23:19, 20 kwi 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Gdzie na planie jest dom? Tam gdzie spis roślin? Może coś razem wymyślimy

Co jest na wprost domu? Furtka, czy dalsza część działki? Masz tam słońce cały dzień, czy dom rzuca cień na przyszłe rabaty? Podaj ile będzie metrów od chodnika z dl. 3.9 do bramy
nr 6- o rozplenicę Ci chodzi?

Krokusów nie planuj. Będziesz miała gotową rabatę to zasadzisz pomiędzy rośliny.One tylko wiosną są, zeschnięte liście zetniesz lub same wyjdą jak je pociągniesz.

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
bql3 23:43, 20 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
a
Wiola napisał(a)
I jeszcze jeden dylemat, czy pod pergolą musi być kostka?

W necie znalazłam tylko jedno zdjęcie na setki innych z taką pergolą na trawce...


Czy jednak konieczna jest kostka? Bo nie wyobrażam sobie jakoś kolejnego miejsca brukować w ogrodzie...




Witam,

Wiola - padłem do Twojego ogród aby przywitać się no i co by nie było z mojej strony że zaglądam rabaty Twoje bez wpisu u Ciebie.
Jeśli dalej nie podjęłaś decyzji co za wybrać na podłoże w miejscu gdzie ma stać pergola - to może jakaś podłoga z drzewa czyli deski? - takie rozwiązanie w tym miejscu ma też wiele zalet.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies