Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 15:04, 28 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witam wszystkich
Parę dni temu weszłam na Ogrodowisko przez przypadek i chyba już zostanę na nim na dłużej. Przyznam szczerze, że nie mogę się od niego oderwać. Tak bardzo mnie wzięło, że postanowiłam napisać również o moim ogrodzie. Jestem obecnie w wielkiej, czarnej dziurze, bo uzmysłowiłam sobie, że chcę mieć ogród podobny do Waszych, a niestety mam zupełnie inny. Przede wszystkim w moim ogrodzie mam zawsze bardzo dużo roślin jednorocznych z własnego siewu. Ale roboty przy tym jest bardzo dużo a ja nie bardzo mam siłę żeby w nim pracować. Część rabat mam wyścielonych włókniną, a to po to żebym nie musiała ciągle plewić. Tylko że tu wyczytałam, że wszyscy jesteście przeciwnikami tej sztuczności. I teraz nie bardzo wiem, co mam zrobić. Mam duże pole do popisu, bo działka ma około 3000 m2. Tyle na wstępie. I parę zdjęć







____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Pszczelarnia 15:18, 28 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gocha napisał(a)
Witam wszystkich




Może i jednoroczne ale urodziwe niezwykle w tej masie!

Witaj! Na tym forum non stop są burze mózgów i przemiany udane. Wsparcie będzie na pewno.
Od czego chcesz zacząć zmiany? Włókninę już wyrzuciłaś?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
dorciabe 15:24, 28 mar 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Witaj Gosia
Ogród masz duży i kolorowy Jeśli coś chcesz zmienić to na pewno inspiracji nie zabraknie
Włókninę miałam, ale pozbyłam się .Nie mam zbyt dużo do opielenia, daję rade

Proszę o więcej zdjęć
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Gocha 18:20, 28 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witam. Ale fajnie, że ktoś się do mnie odezwał.Dziękuję Wam. Na razie muszę się połapać we wszystkim bo nigdy nie korzystałam z żadnego forum. Muszę gdzieś doczytać jak mam zrobić, żeby mój wątek pokazywał się pod moimi wpisami. Jeżeli chodzi o włóknin e to nie pozbyłam się jej jeszcze. Nie wiem czy mój M by się zgodził bo dopiero jesienią ją kładł. A ja mam naprawdę dużo ziemi do obrobienia i myślałam, że sobie trochę ułatwię odchwaszczanie. Myślę, że na razie ją zostawię to przynajmniej mi nie zarośnie a będę robiła winnych miejscach. Właśnie idąc za Waszymi radami kupiłam dzisiaj 14 sztuk bukszpanów i 6 malutkich lawend.Jak się trochę skupię na wyszukaniu zdjęć to je zamieszczę.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 18:37, 28 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Jeszcze parę fotek mojej nieszczęsnej włókniny.




Muszę mieć ogrodzone od psa bo mi właziła i łamała krzewy i przegryzała te na pniu.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 18:40, 28 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Dorota dopiero teraz zauważyłam, że Ty z moich okolic. Jak miło.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
dorciabe 20:03, 28 mar 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Gocha napisał(a)
Dorota dopiero teraz zauważyłam, że Ty z moich okolic. Jak miło.


Ja lubelska A Ty z której strony Lublina?
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Gocha 21:07, 28 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Od strony Konopnicy a Ty z której?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
asica 23:16, 28 mar 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Znam ten ból kiedy zajrzy się tutaj po raz pierwszy i wyjrzy na swój ogród. Wszystko co wcześniej cieszyło i wydawało się piękne nagle wydaje się zupełnie inne. W naszym ogrodzie też były początkowo rośliny jednoroczne. Niemal co rok wysiewane w rzędach lobelie, nemezje, aksamitki, nagietki astry i cynie. Oczywiście każda w sobie urocza, Ale gdy się tu znalazłam też zapragnęłam ogrodowiskowego ogrodu. Powoli dosadzałam i wymieniałam rośliny na sztandarowe ogrodowiskowe: hortensje, trawy, żurawki funkie. Będę zaglądać jak Tobie zmiany wychodzą.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gocha 06:57, 29 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witaj Asia.Dzięki że zajrzałaś i za pocieszenie mnie.Przyznam, że jestem z lekka przerażona tym co powinnam zrobić w swoim ogrodzie, żeby był chociaż trochę podobny do ogrodowiskowego.Kwiaty jednoroczne bardzo mi się podobały jak już kwitły ale strasznie dużo przy nich pracy. Zawsze siałam cynie, astry,, aksamitki i kupowałam jeszcze lobelie i begonie.Spróbuję na razie zmienić ten okrągły kawałek ale nie bardzo wiem jak.Mam tam posadzone na stałe tawuły o jasnych listkach i na środku brzozę zwisającą. chyba zaraz pójdę zrobić zdjęcie i wstawię go.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies