Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 09:05, 30 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witaj Agnieszko i Joasiu.Agnieszko ale teraz to Ty chyba w innej okolicy ogródek pielęgnujesz ale fajnie że też jesteś z Lublina. Ja wczoraj starałam się zmienić chociaż jeden kawałeczek ogrodu. Przesadziłam tawuły, posadziłam bukszpan i 3 trawy. Posadziłam też w końcu bratki do donic. Rabatka przed zmianą była taka:


po zmianie częściowej taka:




Pomiędzy tawułami a bukszpanem mają być hosty a przed bukszpanem żurawki ale to wszystko kupię w maju a częściowo przesadzę bo hosty mam w innych miejscach i parę żurawek też. Mam sporo róż które bardzo lubię jak zaczynają kwitnąć ale później nie daję sobie z nimi rady. Niektóre z nich to stare odmiany i wymagają dużo pryskania od chorób bo inaczej chorują. Chyba dojrzałam do tego żeby usunąć ich trochę, zostawię na pewno Chopina bo tę różę uwielbiam i jeszcze parę uratuję.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 09:27, 30 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Dziewczyny jak byście mogły mi podpowiedzieć co posadzić na tej rabatce to byłabym wdzięczna.


Na razie na tej dłuższej mniejszej. Z niej usunę włókninę, nawiozę trochę kompostu i mogę sadzić.To zdjęcie zrobione jest od strony południowej.Tamtą większą rabatę zostawię na razie z włókniną bo kompletnie nie wiem co tam zasadzić, może coś poprzesadzam ale muszę przemyśleć. Mogłabym w tej chwili podzielić kępy trawy bo mam je już bardzo duże a może ktoś z Was chce trochę ? To jest jakaś wysoka trawa ale nie wiem jaka.

Mam w tej chwili jeszcze 6 sadzonek bukszpanu takich jak wcześniej posadziłam i 6 malutkich lawend i tą trawę do rozsadzenia ale ona chyba za wysoka,resztę mogę dokupić. A tak w ogóle to mam bardzo dużo roślin posadzonych w innych miejscach ale aż trudno mi je wymienić. Ewentualnie mogłabym mieć na tym kawałku trochę hortensji które uwielbiam.
Dziewczyny przepraszam Was że nie śledzę Waszych wątków ale spróbuję jak najszybciej to nadrobić. Dużo czasu zajmuje mi wklejanie zdjęć bo mam bardzo wolny internet i też młodszy syn czycha na laptopa żeby mi zabrać.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
asica 10:43, 30 mar 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Może coś na wzór rabat Any?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=270
strona 270 i kolejne
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gocha 11:03, 30 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Dzięki Asiu . Własnie tam zajrzałam. Całkiem fajnie . Chyba będą u mnie funkie, trawy i hortensje na tym kawałku- tylko muszę przemyśleć jak je umieścić. Czy Ty masz rozłożone nawadnianie na tych rabatach? Bo u mnie chyba nie będzie.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
asica 11:16, 30 mar 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Nie mam nawadnianiania, ani studni
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
justi 20:08, 30 mar 2014


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Hej Gocha! Wpadłam z rewizytą do Ciebie. Ta rabata okrągła mi się pododba, ja bym jej zrobiła obwódkę bukszpanową a w srodku róże w jednym kolorze, albo cos innego co lubisz, ale jeden gatunek i duża ilość wtedy jest super efekt
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
vita 20:20, 30 mar 2014


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
Hej, Gosia

Cokolwiek chcesz posadzić, lepiej usuń wyściółkę. Na początku wydaje się wybawieniam, z czasem...jest utrapieniem!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
akanta 21:01, 30 mar 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Gosiu zaglądałam po cichutku ,podziwiałam twoją wielką pracowitość.Maty nigdy nie stosowałam ,to wymysł okrutny dla roślin...tortura.Najdalej za kilka lat korzenie przerosną górą i potem trzeba ją wyszarpywać uszkadzając korzenie.One muszą oddychać a pod nią zamierają wszelkie pożyteczne mikroorganizmy itd.Pozdrawiam dziękując za odwiedziny.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Gocha 21:52, 30 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Justyna- dzięki za odwiedziny. Ja planuję na brzegu przed bukszpanem żurawki a pomiędzy bukszpanem a tawułami hosty więc chyba będą większe plamy. Mam taką nadzieję. Ale przyznam, że przeraża mnie poprawianie tych rabat które mam. Ale chyba zdecydowałam się na usunięcie większości róż. Tych o różnych kolorach i stare odmiany. Są trudne do utrzymania.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 21:54, 30 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Vita- dzięki za radę odnośnie wyściółki. Teraz chyba to wiem ale wydawało mi się , że będzie mi łatwiej utrzymać ogród bez chwastów. A jak sobie dajesz radę z ciągłym usuwaniem chwastów ?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies