Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

atena35
Awatar

Dodany 11:51, 01 kwi 2014
Gocha napisał(a)
Tosiu. Ja w planach miałam dużo większy taras i taki na podwyższeniu. Ale nigdy nie było kasy żeby taki zrobić. I był do tej pory taki bardziej prowizoryczny z położonymi na ziemi płytkami chodnikowymi. A w końcu stwierdziliśmy że trzeba jakoś wykończyć jak najtaniej ale tak żeby można było przysiąść i kawkę wypić.

Gosiu, każdy tak robi.
Najpierw są marzenia - zazwyczaj wielkie
Potem plany - zazwyczaj duże
a potem realizacje - zazwyczaj niewystarczające i zawsze niedokończone

Najważniejsze, że do kawki deszcz Ci nie nakapie

Dodany 12:10, 01 kwi 2014
Tosiu. Nie jest żle. Mój starszy syn robił latem grila dla młodzieży ze szkoły. Deszcz w pewnym momencie zaczął lać i całe towarzystwo - około 15 osób zmieściło się pod dachem i nawet grila do siebie przygarneli tak żeby karkówka nie zmokła.

Dodany 12:33, 01 kwi 2014
Gosiu, spacerowałam po Twoim ogrodzie jest duży , ładny,łączka grzybna bardzo mi wpadła w oko
Gocha
Dsc 2792

Dodany 13:20, 01 kwi 2014
Taras przed remontem wyglądał tak

A to jeszcze jeden członek rodziny- suka SARA. Bardzo lubi zakopywać kości w rabatach, bo tam jej się najlepiej grzebie- tylko czasami jest wtedy poraniona przez kolce.

Dodany 21:45, 01 kwi 2014
Gosiu to szałwia niebieska niska 40 cm max z kwiatem,bardzo zwarta sztywna.Możesz wyguglować w/g tej nazwy.A gdzie można ją w naszej okolicy kupić tego właśnie chcę się dowiedzieć.Rozpytuję i szukam w necie.Jak znajdę ,napiszę u siebie.O.K ? A..a jest i ta wersja na różowo.
Gosiu wyguglowałam ...patrzę i się zastanawiam...a co ty na to?

http://kwietnik.com.pl/pl/p/szalwia-omszona-Tancerin-lac.-Salvia-nemorosa-kod-3733/6993

Ale tu wszędzie piszą wysoka a tamta ma być niska.i wot problem.
Gocha
Dsc 2792

Dodany 22:34, 01 kwi 2014
akanta napisał(a)
Gosiu to szałwia niebieska niska 40 cm max z kwiatem,bardzo zwarta sztywna.Możesz wyguglować w/g tej nazwy.A gdzie można ją w naszej okolicy kupić tego właśnie chcę się dowiedzieć.Rozpytuję i szukam w necie.Jak znajdę ,napiszę u siebie.O.K ? A..a jest i ta wersja na różowo.
Gosiu wyguglowałam ...patrzę i się zastanawiam...a co ty na to?

http://kwietnik.com.pl/pl/p/szalwia-omszona-Tancerin-lac.-Salvia-nemorosa-kod-3733/6993

Ale tu wszędzie piszą wysoka a tamta ma być niska.i wot problem.

Aniu ja mam jakieś 2 krzaczki szałwi ale niebiesko białej. Jestem ciekawa czy przezimuje

Dodany 19:36, 02 kwi 2014
....niebiesko-biała ..a to może jednoroczna być.
malgorzata_s...
Awatar

Dodany 22:02, 02 kwi 2014
Gosiu wpadłam z rewizytą Poczytałam wątek i obejrzałam fotki Masz piękny kolorowy ogród który bardzo mi się podoba Ja też mam zawsze sporo jednorocznych i kicham kolory Podobają mi się bardzo ogrodowiskowe ogrody ale nie potrafiłabym zrezygnować z różnorodności gatunków i kolorów a to podstawa w tworzeniu prawdziwie ogrodowiskowych rabat Postanowiłam więc uporządkować wszystko jednolitymi roślinnymi obwódkami Pozdrawiam serdecznie
gunia1990
Img 8686

Dodany 01:15, 03 kwi 2014
również ja się witam zawsze mnie inspirują takie nowe wątki, co zmieniają sie diametralnie pod wpływem ogrodowiska łączkę grzybową bym zostawila, mozna przeciez wygospodarować maleńką część na jakąs obwodkę z roslin nie zabierając specjalnie grzybni miejsca...
pozdrawiam cieplutko

Dodany 09:24, 03 kwi 2014
Witaj Gosiu i Agnieszko . Fajnie, że wpadłyście do mnie. Pozdrowionka.