Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

KasiaWB 09:05, 29 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Gosia
fajnie, że do nas dołączyłaś wpadłaś koleżanko po uszy ale nie pożałujesz )
masz bardzo duży ogród
Wrzuć plan swojej działki z naniesionymi rabatami jakie masz, domem i kierunkami świata.
Z czasem na pewno będziesz pozbywać się włókniny, borderów itd. sporo kosztują a za tą kwotę miałabyś dużo kory wiem co mówię )))
Na razie nic nie kupuj, tylko zrób plan , w tym inwentaryzację roślin, które już masz
Wklejam Tobie nasz dekalog ogrodnika )):

1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi


Poza tym polecam Ci artykuły Danusi o projektowaniu ogrodu, pierwszy odcinek tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/55-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-1-sprzatanie, wiem że jesteś już po budowie, ale warto przeczytać wszystkie części tego artykułu - jest ich kilka.

Serdecznie pozdrawiam i będę zaglądać teraz muszę lecieć )
p.s. ja jestem od strony ogrodu botanicznego
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
dorciabe 09:27, 29 mar 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Gocha napisał(a)
Od strony Konopnicy a Ty z której?


Gocha ja jestem od strony Świdnika, teraz to okolice Felicity

Rozsiałyśmy się każda z innej strony
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Kondzio 09:36, 29 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ale moim zdaniem każdy powinien robic w ogrodzie co mu w duszy gra kwiaty jednorocznych tez sa piękne tylko trzeba je umiejętnie łączyć przedewszystkim wybrać kolory które beda w ogrodzie nie musisz przeciez robic ogrodu ogrodowiskowego bo po co maja być wszystkie takie same owszem mozesz korzystać z wiedzy ale nie musisz kopiować a zapomniałem sie przywitać hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Katkak 10:43, 29 mar 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj, Twój ogród już jest piękny Radosny i kolorowy Pamiętaj, że przede wszystkim Ty masz się w nim dobrze czuć, więc twórz go tak, jak Ci serducho podpowiada Inspiracje są ważne, ale to ma być Twój ogród Jest pięknie, pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gocha 13:28, 29 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witam Was wszystkich- nowe osoby na moim wątku. Ja bardzo lubię kwiaty jednoroczne ale jest przy nich bardzo dużo pracy a ja nie bardzo mam na to siłę ( kręgosłup mi wysiada ). Wasze ogrody bardzo mi się podobają i zawsze taki chciałam mieć nawet jeszcze dużo wcześniej niż mnie wciągnęło ogrodowisko. Ale nie bardzo wiedziałam jak się do tego zabrać. I chyba łatwiej jest przy mniejszym ogrodzie. A wstyd się trochę przyznać ale z wykształcenia jestem ogrodnikiem- kończyłam Akademię Rolniczą dawno temu chyba około 27 lat temu. I nie pracowałam prawie wcale w wyuczonym zawodzie a w zupełnie innym.Nie mam też zbyt dużo czasu, żeby tak w nim dłubać bez końca. Dlatego chciałam mieć taki ogród który jest ładny przy odrobinę mniejszym wkładzie pracy.



____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
asica 17:53, 29 mar 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Masz już sporo podrośniętych roślin, które mogą stanowić bazę. Rododendrony, bukszpanowe kule, podsadzisz je teraz roślinami, które Ci się tu spodobają i gotowe. Ja gorąco polecam trawy ozdobne (miskanty, rozplenice), hortensje i żurawki., Szybko się rozrastają i szybko widać efekty pracy. Z kwiatów liliowce, róże i lawendy. Potwierdzam , zdecydowanie łatwiej dbać o ogród z roślinami wieloletnimi , niż jednorocznymi.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gocha 18:21, 29 mar 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Właśnie kupiłam wczoraj 14 bukszpanów nie za dużych i jeszcze sadząc dzisiaj okazało się, że tam są po 2 sadzonki. Dzisiaj kupiłam 3 duże bukszpany i kilka traw. Właśnie wróciłam z ogrodu. Oczywiści z bólem krzyża.Ale zmieniłam trochę tę okrągłą grządkę. Jutro zrobię zdjęcia bo teraz już za ciemno.Ja bardzo lubię hortensje i sporo ich mam. Ale muszę pomyśleć teraz jak to wszystko teraz poprzemieniać. Mam jeszcze taki kawałek za domem wprawdzie zacieniony ale może też coś tam urośnie. Muszę go wykarczować z resztek malin, pokrzyw i chwastów i usunąć orzech włoski który sam się zasiał. A co TY teraz robisz w ogrodzie czy tylko już same prace pielęgnacyjne czy jeszcze coś większego?.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
asica 20:59, 29 mar 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Mam takie miejsce przewidziane do zmian, pokazałam je tutaj : http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=83. Innych zmian w tym roku nie planuję, chociaż różnie to może być ...
U mnie na rynek przywozi pani bukszpanu po 2 zł; jak biorę więcej to sprzedaje po złotówce. Sadzonki są naprawdę ładne, na obwódki np. idealne. I jeszcze narzeka, że bardzo ciężko jej sprzedać .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
zaczarowanaa 21:19, 29 mar 2014


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
to ja też przybiegłam sie przywitać) ja też z lbn)
____________________
agnieszka -norweski ogrodek
Joaska 21:57, 29 mar 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
KasiaWB napisał(a)
Witaj Gosia
.....nasz dekalog ogrodnika )):

1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi

...

Kasia musze sobie przekleić do siebie choć ja to wszystko już wiem i stosuję


A tak w ogóle to Gocha witam Cie,
nie przerażaj się Twój ogród zmieni się na ogrodowiskowy szybciej niż ci się wydaje, bo jak się już tu wpadnie to nie ma zmiłuj ... się kopie przesadza i "inspiruje"

Będę kibicowała... a włóknina ... no powiem szczerze, że całe szczęście że ja trafiłam na ogrodowisko przed planowaniem ogrodu, bo widok roślin w włókninie niestety ale jest tragiczny.
Zrób jak Kasia pisze, plan działki, lista roślin które masz i NIC TERAZ NIE KUPUJ, dopóki nie zdecydujesz jakie zmiany wprowadzasz.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies