Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Mille 20:51, 06 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Małgosiu, witaj Ja też jestem z okolic Lublina. Piękne bukszpany, czy mogłabyś mi wysłać wiadomość prywatną z info gdzie kupiłaś dokładnie takie cudeńka? (Na forum nie bardzo można reklamować sklepy). Ja do szkółek wszędzie mam raczej daleko, zazdroszcze dziewczynom z okolic Puław
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Gocha 21:19, 06 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witaj Milenko. Chciałam zaznaczyć Twój wątek ale zobaczyłam, że dawno Cię tam nie było. Bukszpany kupowałam na giełdzie na Gomółki w Lublinie- pod Zamkiem- w sobotę bardzo rano.Z których okolic Lublina jesteś? czy spod Lublina?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Mille 22:29, 06 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Zupełnie zapomniałam o tym sobotnim targu, koniecznie muszę kiedyś tam jeszcze wpaść, ale poczekam chyba do maja, pewnie więcej roślin będzie. Poluję teraz na konkretne odmiany lawendy i rozchodników, ale te Twoje bukszpany są tak okazałe, że mnie zaciekawiły.

Ja z tych nieco dalszych okolic, na południe od Lublina
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Gocha 23:07, 06 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Zastanawiam się czy mam jeszcze posadzić jeden bukszpan pośrodku. Pomiędzy bukszpanami posadziłabym może lawendę. tylko że wydaje mi się ze odległość między bukszpanami jest za duża. Chyba lepiej będzie jak w środku posadzę jeszcze jeden krzak i chyba takiej samej wielkości jak tamte. Proszę o radę.


____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Mirella 11:15, 07 kwi 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Gosiu,Piękne dorodne bukszpany kupiłaś, co rośnie na szafirowej trawie
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Gocha 11:46, 07 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Mirella. właśnie o to chodzi , że tam nie ma trawy- miała być ale się nie posiała. To jest chyba bluszczyk kurdybanek- o właśnie wyczytałam, że to jest zioło kiedyś powszechnie stosowane:

Bluszczyk kurdybanek jest ziołem regulującym przemianę materii i wspomagającym procesy usuwania ksenobiotyków i szkodliwych oraz zbędnych produktów przemiany materii z ustroju. Działa moczopędnie i rozkurczowo. Ułatwia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny ropnej i śluzowej z dróg oddechowych. Rozszerza oskrzela, ułatwiając oddychanie. Intrakt przerywa ataki astmy i zadyszki. Doskonały w leczeniu zakażeń i nieżytów, w tym alergicznych dróg oddechowych. Polecane przy chrypce, kaszlu, zapaleniu oskrzeli i krtani, w zapaleniu płuc i zatok. Sprawdza się wówczas w połączeniu z sokiem aroniowym, malinowym, lipowym, jeżynowym.
Zebrany surowiec należy wysuszyć w temperaturze nie przekraczającej 40 stopni C, w wyższej olejek eteryczny ulotni się. Wystarczy rozłożyć surowiec cienką warstwą, na bawełnianym materiale, w zacienionym, przewiewnym miejscu. Po kilku dniach bluszczyk jest suchy i wciąż intensywnie pachnie. Suchy surowiec przechowywać w szklanym słoju.

Świeże zioło dodawać całą wiosnę do różnych potraw – zup, falafelków czy serka na zimno.Można robić z niego herbatkę – wystarczy rozdrobnić i zalać wrzątkiem.

____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 11:51, 07 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Mirella napisał(a)
Gosiu,Piękne dorodne bukszpany kupiłaś, co rośnie na szafirowej trawie

Mirella - też tak uważam,że ładne te bukszpany. Nigdy nie pomyślałam , że uda mi się takie nabyć i to według mnie za niewielką cenę - kosztowały mnie 25 zł. za 1 szt.- a to są okazy 10 letnie i w dodatku przycinane, bardzo gęste. A jeszcze co do bluszczyku kurdybanka to powinnam chyba go zerwać i zasuszyć bo szkoda zmarnować takie dobro.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:35, 08 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Niestety popatrzyłam dokładniej na ten mój fioletowy trawnik i nie jest to jednak bluszczyk kurdybanek ale jakiś chwaścior. Musimy się zabrać za zrobienie tego trawnika. Ale na razie sadzę, sadzę , kupuję i sadzę
Rabatka przed zmianą wyglądała tak

Kolejny etap jej realizacji to taki:



W wolnych jej miejscach będę jeszcze sadziła żurawki, trawy i może kilka host.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:39, 08 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
A to moje wczorajsze zakupy. Niestety mam manię kupowania i nie umiem zastopować. Chciałabym żeby już w tym roku ogród był ładny- jeżeli oczywiście uda mi się dobrze posadzić- tzn z głową.


____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Maria667 10:54, 08 kwi 2014


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Witam Cię serdecznie!
Głowa pełna pomysłów i ręce pełne zapału do pracy Sezon dopiero na otwarciu. Zdążysz jeszcze cudów dokonać.
Zakupy super Też tak lubię, chociaż coraz trudniej już mi coś wcisnąć do ogrodu ...
Pozdrawiam
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies