Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

Wiaan 10:03, 03 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5149
Gardenarium napisał(a)
Pod koniec lutego, bo zbyt późne cięcie powoduje, że tracą soki.


Dziękuję, tak zrobię
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:08, 21 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5149
Do mojego powyższego pytania dorzucam jeszcze zdjęcie moich grabów posadzonych jesienią ubiegłego roku. Jak dużo powinnam przyciąć i czy w ogóle powinnam to zrobić. Pierwszy raz mam graby i nie mam z nimi doświadczenia.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 10:49, 21 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
A czemu chcesz je przyciąć ? Ja bym dała im podrosnąć ... chyba ,że kosmetycznie przyciąć te długie gałązki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 11:32, 21 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5149
Wiolka5_7 napisał(a)
A czemu chcesz je przyciąć ? Ja bym dała im podrosnąć ... chyba ,że kosmetycznie przyciąć te długie gałązki


Nie wiem po prostu jak z nimi postępować aby ładnie się zagęszczały, myślałam wyrównać właśnie te długie gałązki.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 11:38, 21 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Wiaan napisał(a)


Nie wiem po prostu jak z nimi postępować aby ładnie się zagęszczały, myślałam wyrównać właśnie te długie gałązki.

Ja swoje cięlam ze 2 razy.Już więcej ciąć nie zamierzam,bo one naturalnie rosną w kolumnę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
joanna_gb 16:25, 06 mar 2022

Dołączył: 26 gru 2015
Posty: 2
Dzień dobry,
Pisze o radę jak takie graby ciąć. Graby maja tworzyć żywopłot, posadzone jesienią 2021, maja około 1m wysokości ale są kiepsko rozkrzewione dołem. Że powinnam przyciąć to wiem ale ile? 30 cm nad ziemia? Pomoże to im się rozrosnąć dołem?
____________________
Rejzi 18:42, 14 mar 2022


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Może ktoś mi powiedzieć jaka jest różnica między grabami lucas a frans fontaine? Bo fastigiata z tego co wyczytałam jest chyba od nich szersza..
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
MalgosiaW 08:31, 23 mar 2022


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Rejzi napisał(a)
Może ktoś mi powiedzieć jaka jest różnica między grabami lucas a frans fontaine? Bo fastigiata z tego co wyczytałam jest chyba od nich szersza..


"Odmiana ta przypomina odmianę ‘Frans Fontaine’ od której różni się wyraźnie grubszymi gałęziami, większymi liśćmi oraz obecnością owoców (‘Frans Fontaine’ nie wytwarza owoców)." cyt,. e-katalogroslin

Nie mam tych grabów (niestety) jeszcze , lecz sama zdecydowałam się na FF, przerabiam różankę, by mieć miejsce na graby. Póki co, mam kilkadziesiąt metrów żywopłotu grabowego

Niestety FF u mnie w okolicy niedostępne, zamawiam z wysyłką.
MalgosiaW 14:52, 23 mar 2022


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650

Witam, udało mi się zamówić 'Frans Fontaine', niestety małe drzewka do 80 cm. Trudno, cierpliwości uczymy się przez całe życie

Tylko pytanie co ile posadzić? Czy 2 m, to jednak nie za blisko siebie? Ktoś sadził inaczej?
zokox 11:03, 23 kwi 2022

Dołączył: 23 kwi 2022
Posty: 4
Witam,
jest to mój pierwszy wpis na tym forum, ale czytam i inspiruję się od dawna. W dniu wczorajszym zakupiłem sadzonki grabu (60-80cm) i planuję posadzić w dwóch rzędach w odległości co 25cm aby utworzyć żywopłot.
Jak widać na zdjęciach pojawiają się już listki stąd moje pytanie kiedy wykonać pierwsze cięcie?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies