Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Marga 13:42, 22 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Safikey,
Przez tego Twojego bloga, to się niewyspałam
Faktycznie, dom widać TROCHĘ więcej, a i działka pokazała się w całej swojej okazałości. Zobaczyłam Twój ogród z trochę innej prespektywy.
Dziękuję za linka. Fajnie jest tak udokumentować poszczególne etapy budowy wymarzonego domu. Za X lat, jak Ci już ogród podrośnie, ciężko będzie uwierzyć, że kiedyś było w tym miejscu pole buraków. Dużo ciekawych i przydatnych rzeczy odnośnie budowy dowiedziałam się z bloga.
Safikey, masz piękny dom! A Wasza rodzinka jest przemiła Córcia to prawdziwa mała księżniczka.
A tutaj link do mojego projektu:
http://pracownia-projekty.dom.pl/dom_przy_jesionowej_ce.htm
Prawda, że rzuty mamy bardzo podobne? My zrobiliśmy tylko niewielkie zmiany, takie jak: połączenie salony, jadalni i kuchni, oraz zrobiliśmy drugą łazienkę.
Pozdrawiam ze słonecznego Lublina
____________________
Ogród dla moich synków
safikey 09:40, 23 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Marga napisał(a)
Safikey,
Przez tego Twojego bloga, to się niewyspałam
Faktycznie, dom widać TROCHĘ więcej, a i działka pokazała się w całej swojej okazałości. Zobaczyłam Twój ogród z trochę innej prespektywy.
Dziękuję za linka. Fajnie jest tak udokumentować poszczególne etapy budowy wymarzonego domu. Za X lat, jak Ci już ogród podrośnie, ciężko będzie uwierzyć, że kiedyś było w tym miejscu pole buraków. Dużo ciekawych i przydatnych rzeczy odnośnie budowy dowiedziałam się z bloga.
Safikey, masz piękny dom! A Wasza rodzinka jest przemiła Córcia to prawdziwa mała księżniczka.
A tutaj link do mojego projektu:
http://pracownia-projekty.dom.pl/dom_przy_jesionowej_ce.htm
Prawda, że rzuty mamy bardzo podobne? My zrobiliśmy tylko niewielkie zmiany, takie jak: połączenie salony, jadalni i kuchni, oraz zrobiliśmy drugą łazienkę.
Pozdrawiam ze słonecznego Lublina


Dziekuję za ciepłe słówka.... staramy się jak możemy, choć czas biegnie dla nas za szybko...
Domki mamy rzeczywiscie bardzo podobne - mój lekko dłuższy a Twój głębszy odzywaj się częsciej


miłego dnia



____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Dominika11 09:52, 23 kwi 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
jakie zmiany rabatowe - dla mnie super
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
safikey 10:05, 24 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
no i pytanie czy mój głogownik trzeba moniej przyciąć czy pozostawić jak jest, bo wydaje mi się, że troche podmarzł i liście ma takie sztywne?







smacznej porannej kawusi
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Marga 13:29, 24 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
safikey napisał(a)
.....odzywaj się częsciej

napewno będę
ale często zaglądam, tylko nic nie piszę
____________________
Ogród dla moich synków
safikey 13:59, 24 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
cześć, pomożecie mi w kwestii wierzby?

rosnie sobie taka fajna, ale ma odrosty na dole na pniu, więc pytanko czy ja powinnam te odrosty oberwać, aby miała ładny kształt?








???
czy można teraz odciąć te przyrosty?
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Gardenarium 15:11, 24 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można obciąć, a najlepiej wywalić tę wierzbę albo posadzić ją na łące za płotem. Miałam ją starą już istniejącą w ogrodzie z cisami, jest okropna, tania i niedługowieczna. Nie warto jej sadzić a lepiej w to miejsce posadzić wartościowe drzewo.

To nie zasługuje na większą uwagę, niż patyki do wazonu do powieszenia jajek. Piszę z serca i szczerze

Wyrasta na cały ogród, sypią się martwe patyki i drzewo zamiera, bo to przecież wierzba jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
safikey 09:22, 27 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Danusiu,

podetnę ją na razie a potem zobaczymy, zawsze ją mogę gdzieś indziej przesadzić.
ale to prezent od rodziców i chyba byłoby im przykro gdybym się jej pozbyła.

Więc teraz podcięcie a potem zobaczymy, bardzo dziękuje za radę

miłego dnia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:58, 27 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
plan na dzisiejsze popołudnie:
---rozsadzić starsze żurawki Marmolade, bo jest sporo zaczszepek, a mam gdzie posadzić





---posadzić na rabatach budleję i jaśminowca


---wykopać imperatę Red Baron i posadzić ją ponownie ale w dużej donicy w ziemi, bo bardzo szybko mi się rozrasta po całej rabacie


---i najważniejsze- kiszenie z przodu domu i tyłu trawnika




więc plan jest a to najważniesze
relacja oczywiście będzie ...
miłego dnia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 08:04, 28 kwi 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
za szybko mijają te popołudnia i wieczory.

Udało się skosić trawę z przodu i z tyłu domu oraz opryskać opryskiem od mleczy

Ja rozsadziłam część żurawek do gazonów i wycięłam trawę przy obrzeżach oraz rabatch i dzień się skończył

szkoda

Szopenek jak zwykle mi pomaga



miłego dnia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies