Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

karolina84 14:44, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Mam pyt. odnośnie Florovitu uniwersalnego, czy mogę nim nawozić wszystkie rośliny poza iglakami, a konkretnie chodzi mi o hosty, żurawki, derenie, berberysy, trawy, wrzosy, wierzby. I jeszcze jedno czy Florovit będzie dobry do świerka serbskiego?
____________________
Gardenarium 17:16, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, oprócz wrzosów (są kwaśnolubne), a dla pozostałych roślin co wymieniłaś będzie dobry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina84 22:31, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Dziękuję bardzo za odpowiedź
____________________
Madzenka 06:38, 17 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu czy nawożenie dolistne / w płynie przez cały sezon bedzie tak samo skuteczne jak doglebowe? Jak częstow takim przypadku stosować np. Florovit czy Magiczną siłę?
Przyznam , że nie lubię sypac nawozów w proszku pod rośliny, mam grbą wastwę kory i jest to bardzo ciążliwe. Czy w związku z tym nawozy płynne będą wystarczajace?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mazan 07:44, 17 kwi 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Marzeno2007 z dolistnym dokarmianiem jest jak z matami - zapominamy o funkcjach poszczególnych części rośliny. Większość składników rośliny czerpią z podłoża i nie oduczymy ich tego. Jest sposobem interwencyjnym lub uzupełniającym nawożenie doglebowe, a ma na celu zaspokojenie potrzeb roślin /niczym kroplówka/. Przy zaniku korzeni w jaki sposób rośliny pobiorą chociażby wodę? Takich pytań można postawić więcej, ale to byłyby tylko dywagacje.
Dokarmianie dolistne stosuje się w chwilach zwiększonych potrzeb - najczęściej przed kwitnieniem, a po wytworzeniu kilku liści. Wówczas rozwój roślin jest naintensywniejszy, potrzeby wzrastają, natomiast zapasów ubywa. Jeśli weźmiesz to pod uwagę będziesz miała zdrowe rośliny.


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 22:15, 17 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nawożenie dolistne często stosuję na starcie - np jak wyciągam bukszpany z garażu, są takie zabiedzone, a po nawożeniu od razu się ładnie zabudują.

Mazan ma rację, w doniczkowych uprawach lepiej podlewać w korzenie, chyba że interwencyjnie jak cos się dzieje że roślina kiepsko wygląda..

Będę pisała o Florovicie i jego stosowaniu niebawem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 06:25, 18 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
karolina84 13:31, 24 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania

Jak często można sotsować nawóz Florowit uniwersalny doglebowo i czy podewając nim rośliny należy podlać tylko glebę czy roslinkę też można zlać?

Czy do iglakow można stosować przeparaty dolistne (np. Pinivit) i doglebowe (np. Florovit do iglaków w płynie). Jeśli tak to w jakich odstępach czasowych.
____________________
Anita1978 13:38, 24 kwi 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ja stosuję nawozy rozpusczalne w wodzie, zazwyczaj magiczną siłę lub florovit w płynie, lub biohumus przez cały sezon. Mam korę, więc nawożenia granulkowe jest utrudnione. Stosuję zawsze wg zaleceń producenta jeśli chodzi o dawkę i częstotliwość
____________________
ogródek Anity
Gardenarium 13:52, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
karolina84 napisał(a)
Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania

Jak często można sotsować nawóz Florowit uniwersalny doglebowo i czy podewając nim rośliny należy podlać tylko glebę czy roslinkę też można zlać?

Czy do iglakow można stosować przeparaty dolistne (np. Pinivit) i doglebowe (np. Florovit do iglaków w płynie). Jeśli tak to w jakich odstępach czasowych.


Co dwa tygodnie, w korzenie lejemy i jak się poleje to nie zaszkodzi a nawet pomoże bo to nawóz dolistny i doglebowy. Można lać konewką z sitkiem i wtedy dwa na raz

Ja na razie opryskałam florovitem wszystkie bukszpany. Dolistnie tak jak Mazan napisał wyżej lepiej stale nie nawozić, tylko interwencyjnie lub na starcie po zimie. Co dwa tygodnie lejemy potem w korzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies