Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa zachciewajka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa zachciewajka :)

Lukasz2013 21:21, 05 sie 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Kasial napisał(a)
Jutro postaram się coś naszkicować. Dzisiaj już mam mętlik w głowie


Przemyśl wszystko kilka razy by nie poprawiać i staraj się używać dobrych materiałów bo szkoda kasy na szajs ja już zmieniałem np. obrzeża kilka razy. Lepiej wolniej działać a porządnie to dobra rada. Pozdr
asiach 23:15, 05 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Dzisiaj zgłębię
Jeżeli możesz to tak jak Ola poprosze o jakiś rzut działki a może masz mapę geodezyjną?
asiach 00:21, 06 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Kasial napisał(a)
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
Jak większość "nowych" najpierw prześledziłam ogrodowe wątki, po czym zdecydowałam się napisać.
W tym roku zapragnęłam uporządkować swój ogród, a do tego potrzebuję pomocy.
Dom (domek) z ogrodem dostałam, można powiedzieć od babci. Ogród zakładał jeszcze mój dziadek. Połowa drzewek wycięta, resztą nie miał się kto zająć i zdziczały.
W planach mamy przebudowę domu, który jest na działce i w którym obecnie mieszkamy, plus uporządkowanie działki i pomysłów mojej babci
To co się działo na działce nie interesowało mnie zbytnio, póki jej nie dostałam. Postanowiłam spędzić na niej resztę życia, a co za tym idzie stworzyć piękny ogród. Marzy mi się ogród w stylu angielskim. Do tej pory moja babcia uprawiała bardziej styl rustykalny, z wiekiem coraz mniej sie angażowała. W chwili obecnej mam zupełne poplątanie z pomieszaniem.
Potrzebują kilku porad co i gdzie posadzić.
Jak to napisała jedna z forumowiczek z moich okolic, coś "na wyobraźni" już mam, ale nie do końca.
Pomożecie?


Pomożemy
asiach 00:55, 06 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Dziewczyny mają racje ogórd ma klimat, ogród z duszą i chyba jestem ostatnią osobę , która wycinałaby stare drzewa. Drzewo daje urok a jak kwitnie to szczególnie, daje wspaniały półcień. Jeżeli rodzi małe jabłka może pora ją odmłodzić - poczytaj na temat cięcia drzew owocowych.
Poza tym można coś zawiesić jak w przypadku gruszy i jest jeszcze dodatkowy nastrój w nocy
Ile rozwiązań i ile mozliwości
asiach 01:29, 06 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Kasial napisał(a)
Hamak w tle za huśtawką

a to widok z hamaku


Z dnia na dzień robi się coraz ciekawiej. Tak jak Hania napisała Babacia nie zaniedbała działki. Starczy coś podciąć, coś uprzątnąć (chyba widziałam tam dachówkę albo cegłę), skuć beton i zaczyna nabierać kształtu. Babcia dbała o ogród. Obok mnie mieszkają ludzie młodsi ode mnie w sile wieku tylko nie starający się u mają jak mają a ja czekam aż krzaki i drzewa urosną i zaslonią ładny widok
Hustakwa bomba
asiach 01:43, 06 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Kasial napisał(a)


A to działka po "remoncie" (za jakieś dwa lata).
Stan podstawowy.
Do przesadzenia i nowego umiejscowienia będzie: piwonia, rabarbar, róże, dwie róże pnące, irysy, łubin, dwie hortensje.
Nie wiem gdzie zrobić warzywnik a warzywnik musi być i świeże zioła.
Nie wiem gdzie postawić altanę z grillem.
Nie wiem czym odgrodzić się od sąsiadów i zasłonić betonowy płot, i siatkę.
I wiele rzeczy jeszcze nie wiem. Liczę na Waszą fachową pomoc


Kasiu wyślij mi ten rzut na prywatną w jpg
asiach 01:56, 06 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Kasiu jutro albo pojutrzwe skońcże czytanie
Idę spać dobranoc
Kasial 10:54, 06 sie 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Dzięki Asiu
Już nie mogę się doczekać
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 10:56, 06 sie 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Lukasz2013 napisał(a)


Przemyśl wszystko kilka razy by nie poprawiać i staraj się używać dobrych materiałów bo szkoda kasy na szajs ja już zmieniałem np. obrzeża kilka razy. Lepiej wolniej działać a porządnie to dobra rada. Pozdr



Łukaszu od kiedy jestem n O. wbiłam sobie kilka zasad o których wcześniej nie miałam pojęcia. I zamierzam z nich korzystać. A pierwsza i najważniejsza żeby się najpierw zastanowić dopiero robić i nie sadzić gdzie popadnie
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
asiach 23:53, 06 sie 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Kasiu, zglębiłam całość i tak szczerze mówiąc to wiesz co chcesz. Idziesz w dobry kierunku. Masz projekt ogrodu już narysowany. Uwzględniłaś tam wszystko co potrzebne. Dlatego ja nie jestem Tobie do niczego potrzebna tylko kibicować i podpatrywać. Sama świetnie sobie radzisz oby wiecej takich osób było - zdecydowanych - gratuluję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies