Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa zachciewajka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa zachciewajka :)

Kasial 18:36, 11 sie 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
No i po robocie. Kosiarka złożona, pochidziła 15 minut i zaczeła się burza. Leje od 16
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Gosia_S 18:52, 11 sie 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Kasial napisał(a)
No i cały misterny plan na sobotę wziął i poszedł w ... las :/
Wycieliśmy tylko chwaściory, m.in. nawłoć, bo komary miały tam niezłe Eldorado. I czekamy na części do kosiarki. Z nasadzeń nici, dzisiaj może uda się uruchomić koiarkę, po pracy będę działać w ogrodzie.

W ogóle to muszę się pochwalić podarunkami od Basi z Doliny Muminków
Wczoraj dostałam taki ogrom szczęścia
Mikołaj pofatygował się osobiście i przyjechał do Kielc z rodzicami aby przekazać mi 100 kilo roślinek
Jestem niezmiernie wdzięczna, dzięki Kochani, oszalałam [/quote
Super! Piękne rośliny i jaki dostawca! Jestem pod wrażeniem
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Kasial 12:30, 12 sie 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Dostawca pierwsza klasa Musi częściej wpadać do Kielc

____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 12:32, 12 sie 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
A ja mam kolejny dylemat.
Szukam drzewka nie za dużego, z koroną niczym parasol, dającego cień, pod którym można usiąść na ławce i delektować się ogrodem.
Ktoś coś może polecić?
Z drzew jestem zielona.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
BASIA8 13:30, 12 sie 2014


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Hej Kasiu.
Może sumak octowiec - tworzy ładną koronę,szybko rośnie, ale są też wady tej rośliny - w ciągu kilku lat z jednej roślinki odbija kilkanaście - gdyby ją zostawić bez opieki to szybko cały ogródek byłby w sumakach.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
kosolka 13:39, 12 sie 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
A jakaś jabłoń ozdobna? Cały rok efektowna. I nie wysoka. Ola albo Royality.. Ja uwielbiam.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Kasial 13:53, 12 sie 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Basiu sumaka mam. Babcia od sąsiadów przytaszczyła, bo jej się podobał. Nie wiedziała, że ekspansywny. Jest między domem a pracownią, wiec niech tam sobie zostanie. Dobrze mu tam

Ola zaraz posprawdzam
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 14:48, 12 sie 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Royality piękna! Ale wolałabym bez owoców.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 15:53, 12 sie 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Coś jak klon zwyczajny globosum chodzi mi po głowie.
o coś takiego.
Zdjęcie znalezione w sieci.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
malgorzata_s... 15:58, 12 sie 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Kasiu teraz w szkółkach jest wiele odmian drzew szczepionych które mają formę płaczącą i tworzą koronę w kształcie parasola. U Kapiasa prowadzone tak są lipy, jesiony, klony. Najszybciej rosną lipy, jesiony, dęby czerwone, katalpy oraz odmiany klonu pospolitego i jaworu, podaje te szybko rosnące bo chyba chcesz efekt szybki uzyskać. Najbardziej jednak podoba mi się klon jesionolistny który szybko rośnie i ma piękne liście U Małej Mi natomiast jest zachwycająca katalpa którą też polecam


A teraz reprymenda Co to za uciekanie z forum co??? Jak zaczęłam przygodę z ogrodem wyglądał dokładnie tak jak Twój. Poza starymi drzewami był skalniak i grządka kwiatowa babci i tyle Z tyłu klepisko i gnojowisko bo krowa była. Czytam ze lubisz kolor żółty. Mój ogród rok temu był cały w żółtościach Możesz to zobaczyć w Mai Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies