Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 08:26, 07 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Hahahaah dziewczyny, uchichrałam się przez Was niemożebnie Dżem czy nie, podzielę się przecież Podchodzę do tych hochli jak pies do jeża, bo to oznacza przebudowę połowy rabat, ale nie ma wyjścia.

Lila, a propos rutewki, Ty wiesz, że ślimaki mi zeżarły kiusjańską, ale Evening Star nie ruszyły!
____________________
ogród pod lasem
tulucy 08:31, 07 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Iza, widzisz, w sumie to jeszcze i Kasia na tym dobrze wyjdzie, bo są chętne, żeby ją obdarować
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
UrsaMaior 08:33, 07 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Hahaha taaa

Łucja, jeżówki na wyspie mam zeżarte, a Alby od Ciebie nienaruszone! Kępa zaczyna kwitnąć
____________________
ogród pod lasem
tulucy 08:36, 07 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mam wrażenie, że podatność na zeżarcie przez ślimaki zależy od sąsiedztwa. Część mam zeżartych razem z innymi sąsiednimi roślinami. Część nieruszona prawie. Najgorzej tam, gdzie łubiny...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasya 08:43, 07 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
Jak rozsypałam delikatnie trochę niebieskich kulek slimakom kiedyś to przybiegły szybko zeżarły kulki i wszystko dookoła..,chyba za mało kulek było
Lubiny mi zawsze wykańczały i zrezygnowałam, nawet wtedy kiedy ich liczebność byłaby normie
Teraz to masakra, wszystko co wolno startowało zostało zmiecione do zera a z duzych to ulubione jezowki, ostrozki i sadzce
Ale generalnie nie gardzą niczym
Podobnie jak u ciebie wyżerają magnolie - tu takie drobne skorupowe
Ale rozchodniki tez i wszystko co nie jest trujące
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
UrsaMaior 08:48, 07 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Kasya, u mnie zniknął aster, taki z drobniutkimi kwiatuszkami. Strasznie mi go żal, bo w zeszłym roku był już spory i w tym cieszyłam się na dużą, ładną kępę i efekt jesienny Poza tym jeżówki, rutewki kiusjańskie, obżarte są naparstnice bylinowe, zniknął całkowicie jeden kłosowiec i kilka monard, np. ta wielka biała kępa, z której dziewczyny sadzonki pobierały. Muszę odkupić Straty w tym sezonie duże
____________________
ogród pod lasem
TAR 09:12, 07 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
acha, licytacja znaczy sie to tak:

Iza przecie ja mam dla Ciebie sasanki na te Twoje piachy moge dolozyc rzutem na tasme konfi rabarbarowe lub sliwkowe, mam jeszcze ajwar wlasnej produkcji niezastapiony do wszelakich leczo i innych takich.

u mnie na razie kjusjanska kwitnie, jej srednica to taka dłoń niemowlaka zaczynaja tez Delavay'e, wyjatkowo dorodne w tym roku, jarzmianki teraz kwitna tylko biale, rozowe przekwitaja. nie mogłyby one w jednym czasie?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 09:22, 07 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Hahahahah
____________________
ogród pod lasem
jolanka 09:27, 07 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Iza, a dlaczego ten aster drobnokwiatowy Ci padł? Miałam na niego ochotę ale jak boi się zimy to u mnie hmm
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
malgol 11:29, 07 lip 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Johanka77 napisał(a)


No dobra! To Ice Dance mam pod dostatkiem, hakone też…
reszty nie znam

A co z wysokimi trawami? Jakiś miskant albo trzcinnik?


To może ja się podzielę doświadczeniem choć razTrzcinnik rosnie jak ta lala.Kwitnie , nie pokłada się...Śmiałek darniowy- mam na rogalowej.W części słonecznej już zasychają mu pojedyncze żdżbłą a na części cienistej jest wyższy i dużo gęściejszy niż w słońcu. Z miskantów to ML u mnie daje radę
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies