Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Agatorek 11:09, 31 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
UrsaMaior napisał(a)
Google mi dziś podrzucił mój ogród 9 lat temu



Pięknie było też bez rabat . Ale…z rabatami bardziej mi się podoba!

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 11:10, 31 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Kasya napisał(a)
A dzisiaj paskudnie
Zapraszam na jagodzianki


Jakie paskudnie?

Jest CUDOWNIE . W końcu spadło (i pada dalej) duuuuzo deszczu.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
UrsaMaior 11:12, 31 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8157
Magara napisał(a)
Ładne masz te rundki, i te ogrodowe, i te po lody

Iza, czy to może, gdzieś, przypadkiem całkiem, masz zestawienie buków, które posiadasz albo które polecasz?
Przeglądałam dziś co u Konieczko ciekawego po kątem buków, które nie planują być 20 metrowe, ale takie 3-5 - te przesłony mam z tyłu głowy jak sosny się całkiem ogołocą od dołu. Szału w ofercie nie ma, ale dużo jest w produkcji, więc może jesienią da się coś kupić. Jeszcze nie wiem co


Z tych, które mam polecam wszystkie Mam Tricolor, Riversii, Swat Magret, Atropunicea, Franken, pendula zielona i bordowa, Rohan Gold, Rohan Weeping, Zlatia i Asplenifolia... chyba żadnego nie pominęłam. Na rozmiar zwracałam uwagę tylko w przypadku Frankena, ze względu na jego miejscówkę. Aaa miałam jeszcze Purple Fountain, ale wichura mi go złamała. Żadnych problemów, same radości z nimi Ze dwa razy trafiła się zdobniczka, ale albo same zwalczały, albo wystarczył jeden oprysk.
____________________
ogród pod lasem
Judith 13:28, 31 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Agatorek napisał(a)


Jakie paskudnie?

Jest CUDOWNIE . W końcu spadło (i pada dalej) duuuuzo deszczu.

Nie znoszę tego słowa, ale tym razem pasuje mi:
DOKŁADNIE!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
UrsaMaior 13:58, 31 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8157
Wyskoczyłam na parę fotek, ale zimno.







Pierwsze jesienne kolory







____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 17:16, 31 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8157
Dziewczyny, pytanie. Jak wyglądają stosunki polityczne między winniczkami a pozostałymi populacjami ślimaków? Sojusz? Tarcia, ale finalnie cohabitation? Czy też wojna domowa? Z okazji deszczu odbywa się u mnie zlocik winniczkowy i nie wiem jakie zająć stanowisko w tej sprawie.
____________________
ogród pod lasem
Kasya 17:38, 31 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41746
UrsaMaior napisał(a)
Patrynia do 120 cm potrafi, taka żółta, baldaszkowa. Fajna

U mnie była jednorazowa
Może ona dwuletnia ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 17:39, 31 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41746
Judith napisał(a)

Nie znoszę tego słowa, ale tym razem pasuje mi:
DOKŁADNIE!

Ja nie lubie mokrego poza basenem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
UrsaMaior 17:42, 31 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8157
Kasya napisał(a)

U mnie była jednorazowa
Może ona dwuletnia ?


Teoretycznie bylina, zobaczymy.
____________________
ogród pod lasem
Mgduska 21:25, 31 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
UrsaMaior napisał(a)
Ale naklepałyście, siostry. Ja w międzyczasie obskoczyłam Szmita i moją szkółkę po sąsiedzku. No i znów sadzenie...
Odpowiadam zbiorczo o bukach - u mnie na piachu hulają jak ta lala. I to niezależnie czy słońce czy cień. O grabach w moich warunkach mam jak najgorsze zdanie, vide mój żywopłot, który dopiero teraz, po prawie 9! latach daje się zauważyć. Choiny też rosną bardzo dobrze, podobnie klony i magnolie. Najlepiej przejść się po okolicy i sprawdzić jakie gatunki lubią to, co im można zaoferować.

Co do brzóz, to moje ok, ale znajoma z Podkowy mówi, że tam też wypadają.



Koniec końców - muszę eksperymentować. U mnie jest twarda, kamienista glina, jest sucho i kwaśno i przynajmniej na razie nie będzie automatycznego podlewania. Jeśli bukom pasuje sucho, będzie buk lubię. Okolica to na pewno dobry wskaźnik, ale tu jest dodatkowa trudność taka, że muszę obsadzić dość ciemny kąt, czyli to, co się samo pojawi/wysieje owszem da radę, ale urośnie z sto lat. Np sieją mi się jarzębinki, ale od razu mają rdzę na liściach, więc byłoby ryzykowne wchodzić w jarząby. Na razie ucięłam u cioteczki derenia, na próbę, jeśli się ukorzeni, posadzę. Wiem, że lubi mokro, ale u niej rośnie totalnie nie obsługiwany, a deszcze padają tam niezwykle rzadko. Ja o niego zadbam.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies