Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 21:30, 31 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Próbuj, eksperymentuj, rośliny potrafią zaskoczyć. Czasem starasz się, dogadzasz i lipa, a ktoś inny posadzi byle jak, byle gdzie i hula
____________________
ogród pod lasem
Magara 23:03, 31 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
UrsaMaior napisał(a)


Z tych, które mam polecam wszystkie Mam Tricolor, Riversii, Swat Magret, Atropunicea, Franken, pendula zielona i bordowa, Rohan Gold, Rohan Weeping, Zlatia i Asplenifolia... chyba żadnego nie pominęłam. Na rozmiar zwracałam uwagę tylko w przypadku Frankena, ze względu na jego miejscówkę. Aaa miałam jeszcze Purple Fountain, ale wichura mi go złamała. Żadnych problemów, same radości z nimi Ze dwa razy trafiła się zdobniczka, ale albo same zwalczały, albo wystarczył jeden oprysk.


No to wszystkie buki mam zapisane
Ładny prezent Ci google podrzucił - satysfakcja z rycia jak nie wiem co
Do winniczków mam sentyment - kolekcjonowałam w dzieciństwie Od 5 lat mam działkę i dopiero w tym roku zobaczyłam znowu winniczki na żywo - z uwagi na sentyment obchodzę się z nimi nad wyraz łagodnie - zabieram na łopatkę, pogadam i siup za płot, ale jakoś tak bez nienawiści i żeby miały miękkie lądowanie Pewnie szybko wracają, ale że straty ślimakowe i tak w tym roku mniejsze niż w ubiegłym to nie mam spiny
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
UrsaMaior 08:43, 01 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Zdążyłam się dokształcić w temacie Niewielka populacja jest pożyteczna, bo wyżera jaja golasów. Niech więc sobie urzędują
____________________
ogród pod lasem
Mgduska 09:34, 01 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tak mi coś świtało, że winniczek w ogrodzie nie powinien budzić paniki. One zresztą nie występują masowo, a taki pojedynczy, żeby nie wiem jak głodny, ogrodu nie zeżre.
U mnie też w tym roku ślimaki nie były dokuczliwe.
____________________
Sałatka pokrzywowa
UrsaMaior 09:38, 01 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Wyczytałam, że dobrze go mieć, wyjada jakieś podwiędłe części roślin, no i przede wszystkim te jaja golasów. Na ogół widuję pojedyncze sztuki, a wczoraj może koło 10... Zawsze to dodatkowy sprzymierzeniec
____________________
ogród pod lasem
Gosiek33 10:00, 01 sie 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
He, he - mam coraz więcej winniczków.... i golasów. Niestety one też w szybkim tempie wcinają wszelką zieleninę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 10:18, 01 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Zawsze można sobie przystawkę z nadmiaru zrobić. Jeśli ktoś lubi. Ja tam nie wiem, nigdy nie próbowałam i nie spróbuję. Winniczki zostawiam, mam jakieś pojedyncze, pałętają się tu i tam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 10:37, 01 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Winniczki w dużej ilości mam za płotem, u mnie pojedyncze sztuki. Na szczęście podobnie mam z golasami, jakoś w tym roku nie mam inwazji choć i tak zdążyły mi złamać i wrąbać jedyny kwiat na nowych jeżówkach, wrrrr.

A z jesiennymi kolorami to Ty się weź nie wygłupiaj. Sierpień dopiero się zaczął!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 11:40, 01 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Za czasów mojej pracy na polowaniach myśliwi z Belgii zbierali przed powrotem do domu, pół bagażnika ślimaków. A fuu

Kaśka, też jestem w szoku, no ale bodziszek czerwony jak w mordę strzelił
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 11:42, 01 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Ufff stan doniczek znów prawie zero. Została malutka Waterslide, chyba do donicy wsadzę.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies