Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 09:56, 02 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
A nie wiem, ale spore krzewy. Jakieś nijakie, blade kwiatki, całość taka jakaś bez wyrazu... Może dlatego, że w masie.
____________________
ogród pod lasem
TAR 10:07, 02 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Abelie spotkalam we wrzesniu i pazdzierniku w Arboretum, ilosc motyli i bzykow oraz zapach mnie do niej zachecaja. Kwitnie dlugo, bo do mrozow i bardzo ladnie sie przebarwia. Ale abelie raczej jako uzupelnienie nasadzen, zapchaj dziury, nie na teraz.
Ma duzy minus, ze niestety ale lubi przemarzac i wtedy ani widoku ani zapachu

Za to kupilam na all kilka tiarellek i żurawkotonelek - cokolwiek to jest i tawulce pogiete Crispa na zadarnienie ciezkich miejsc, gdzie nic nie planuje innego sadzic, bardzo je lubie, a mozna po nich leciec z podkaszarka jak za bardzo sie rozpanosza. Chcialabym jeszcze Tanaki do kąta przy oczku, on sie bardziej wypiętrza
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:11, 02 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Kasya napisał(a)

Woda i nawoz przede wszystkim
Słońce na 3 miejscu wiec nie zawsze musi być go duzo


Słońce byc musi, nawoz i woda nie pomoga, wiekszosc hort w sloncu ma o wiele wieksze kwiatostany niz te z cienia. u mnie w dobrze nawiezionym, zdrenowanym i dobrze wilgotnym miejscu ale cienistym Limelight mialy o polowe mniejsze kwiaty i duzo mniej niz Limki posadzone na jalowej ale za to slonecznej rabacie. Liscie im troche w poludnie podwiedły ale kwiaty mialy jak piłki.
Dla Starburst, Anabelek widze, ze lepszy jest polcien ale bukietowe zdecydowanie wola slonce
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:15, 02 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Kurka Iza ale zaroslaś horta, zarabiscie, szkoda ze kwitnienie takie se. Moze wymien je na Anabelki?

Levana w sloncu ma ogromne kwiaty, swoja posadze pd-zachod z lekkim wschodem, dam jej pogwiazdorzyc zauwazylm, ze horty lubia podobnie jak clemki - nozki w cieniu i wilgoc ale głowki w sloncu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 10:48, 02 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41861
To chyba inna abelia
Monascenska kwitnie teraz, kępkami kwiatów

TAR napisał(a)
Abelie spotkalam we wrzesniu i pazdzierniku w Arboretum, ilosc motyli i bzykow oraz zapach mnie do niej zachecaja. Kwitnie dlugo, bo do mrozow i bardzo ladnie sie przebarwia. Ale abelie raczej jako uzupelnienie nasadzen, zapchaj dziury, nie na teraz.
Ma duzy minus, ze niestety ale lubi przemarzac i wtedy ani widoku ani zapachu

Za to kupilam na all kilka tiarellek i żurawkotonelek - cokolwiek to jest i tawulce pogiete na zadarnienie ciezkich miejsc, gdzie nic nie planuje innego sadzic, bardzo je lubie, a mozna po nich leciec z podkaszarka jak za bardzo sie rozpanosza. Chcialabym jeszcze Tanaki do kąta przy oczku.
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 10:54, 02 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
a to takiej na teraz nie chce, za duzo innych kwitnie. na wrzesien, pazdziernik jest swietna ale teraz zginie w masie innych
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 11:08, 02 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
TAR napisał(a)
Kurka Iza ale zaroslaś horta, zarabiscie, szkoda ze kwitnienie takie se. Moze wymien je na Anabelki?


No tak, coś muszę wykombinować. Będzie spontan, jak to zwykle u mnie
____________________
ogród pod lasem
TAR 12:03, 02 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
u mnie przy tetrisach tez zazwyczaj spontan i teraz przy sadzeniu równiez. no nie umiem ani planowac ani wg. jakiegos sensownego projektu leciec, tylko wszystko jak mi w duszy gra a potem przesadzam cos w zyciu trzeba robic
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 12:30, 02 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10165
Mi też się marzy Great Star syn. Le Wasterival i Levana
Polar Bear mam z zachodnią wystawą i świetnie kwitnie, choć słońca ma malutko, bo dom zasłania.
Vanilki też muszę bardzo mocno ciąć bo giganty. Niestety mam na środku rabaty i zasłaniają tyły. Boję się przesadzić bo fajnie sobie radzą. Nie wiem co będzie jak je ruszę. Ty z przesadzaniem jesteś znacznie odważniejsza jednak
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:33, 02 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10165
Kasya napisał(a)

A jaka ta abelia tam jest ?
mosanensis ?
Pachnie teraz jak perfumeria a na jesieni się przebarwia..
W lipcu to może nie gada


Ale abelia u nas musi mieć bardzo zaciszne miejsce bo może przemarzać. Kiedyś o niej myślałam i zrezygnowałam. U ciebie to mikroklimat przez gęstość nasadzeń to może się sprawdzi. Ale u mnie by nie przetrwała.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies