Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

TAR 13:18, 02 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
A widzialyscie jaka ładna jest Skyfall?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 16:01, 02 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
TAR napisał(a)


Za to kupilam na all kilka tiarellek i żurawkotonelek - cokolwiek to jest


Pewnie po prostu żuraweczka (heucherella)...
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 16:04, 02 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
April napisał(a)
Mi też się marzy Great Star syn. Le Wasterival i Levana
Polar Bear mam z zachodnią wystawą i świetnie kwitnie, choć słońca ma malutko, bo dom zasłania.
Vanilki też muszę bardzo mocno ciąć bo giganty. Niestety mam na środku rabaty i zasłaniają tyły. Boję się przesadzić bo fajnie sobie radzą. Nie wiem co będzie jak je ruszę. Ty z przesadzaniem jesteś znacznie odważniejsza jednak


Nie ma się czego bać, tylko podlać i postarać się z dobrą bryłą, ale nawet i bez niej hortki dają radę. W zeszłym roku kopałam dla ogródka przy domku działkowca i żyją
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 16:05, 02 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
TAR napisał(a)
A widzialyscie jaka ładna jest Skyfall?


No ładna, fakt. Mnie się od jakiegoś czasu bardziej podobają jednak luźne kwiatostany.
____________________
ogród pod lasem
Mary 20:52, 02 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
TAR napisał(a)


Słońce byc musi, nawoz i woda nie pomoga, wiekszosc hort w sloncu ma o wiele wieksze kwiatostany niz te z cienia. u mnie w dobrze nawiezionym, zdrenowanym i dobrze wilgotnym miejscu ale cienistym Limelight mialy o polowe mniejsze kwiaty i duzo mniej niz Limki posadzone na jalowej ale za to slonecznej rabacie. Liscie im troche w poludnie podwiedły ale kwiaty mialy jak piłki.
Dla Starburst, Anabelek widze, ze lepszy jest polcien ale bukietowe zdecydowanie wola slonce

Też mam takie obserwacje. Hortensja White Dome, która jak Anabelle należy do krzewiastych, lepiej sobie u mnie w cieniu radzi niż bukietówki.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:53, 02 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
UrsaMaior napisał(a)


No ładna, fakt. Mnie się od jakiegoś czasu bardziej podobają jednak luźne kwiatostany.

Te luźne kwiatostany jakoś lepiej do leśnego klimatu pasują.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
UrsaMaior 20:59, 02 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Właśnie. Takie wielkie kwiatostany są za bardzo wyfiokowane. To samo dotyczy róż, zostawiłam sobie te o drobnych kwiatkach (z małym wyjątkami). W moich warunkach już od paru lat widzę, że najlepiej rośnie Mozart, multiflora (gigant!), Alden Biesen, generalnie piżmówki. W zeszłym roku podkrzesałam dąb i ciekawa jestem czy glauca się odwdzięczy.
____________________
ogród pod lasem
TAR 21:39, 02 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
U mnie to samo jest z clematisami, głownie te drobne kupuje. W poprzednim ogrodzie odkrylam grupe montana - powojniki gorskie, sa idealne do klimatow lesnych.Kupilam sobie za twoja rada Summer Love i znalazlam Minueta i Rubromarginata - super. Choc duzych tez mam kilka to z sentymentu, tylko te co zawsze maja kwiaty. No i oczywiście z grupy terniflora - jesienne te drobne sa obłedne. Mam tez powojnika Arabella te puszczam luzem po ziemi, fajnie wygladaja kwiatki wychylajace sie spomiedzy innych roslin.
Moze kiedys i z hortkami tak bede miala i przyjdzie pora na podmianke, na razie potrzebuje tych plam duzych kwiatow, podsadzone trawami i bylina troche zlagodza ich wielkosc
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 22:23, 02 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Ach te clematisy... nie rosną u mnie tak jak bym chciała.
____________________
ogród pod lasem
Kasya 07:10, 03 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
TAR napisał(a)
a to takiej na teraz nie chce, za duzo innych kwitnie. na wrzesien, pazdziernik jest swietna ale teraz zginie w masie innych

Nawet jak zginie to nos cię do niej zaprowadzi
Na jesień polecam barbule
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies