Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Iwona100 22:34, 11 lut 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Iza Twoje derenie Midwinter Fire mają rzeczywiście takie łodygi, jak pokazują na zdjęciach? Danusia dzisiaj doradziła mi dereń Sibirica na żywopłot.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Kasia_CS 22:44, 11 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iza, ta stipa to chyba capillata - mam ją i spokojnie wysokość do werbeny taką osiągnie swoimi kwiatostanami w dodatku mi zimowala i się wysiewała, tylko ja te siewki utylizowałam

Iwona, tego derenia u siebie dopiero co pokazywala Anka_ z wątku kiedyś będzie tu ogród łodygi świecą jak żarówki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:59, 11 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja sobie też wypisalam mikolajka do kupienia w tym sezonie. Choc cos o smrodku tez mi gdzieś się w oczy rzuciło, ale nie wiem czy na rabacie, czy ścięty do wazonu...

Z niebieskich jak tam sucho to może perowskia? Wyzsza szalwia? Moze jakieś astry wysokie na jesień?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kwartet 23:29, 11 lut 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Iza ja bym dała strzępka w rudym carexe wymieszanym z molinią ed do tego szałwia caradonna, ten astere co wiesz, do tego jeżówki te pomarańczowe, pachnące co je w zeszłym roku z tobą kupowałam(to bardziej od tarasu).Od bardziej słonecznej strony poszłabym w róż i bordo(rozchodnik thuderbird,może jakieś róże,pensemon dark tower),bardziej od dębu pas midwinter fire za nimi confeti wykończenie np cholą ,cisy rozrzuciła po całości.A i napewno srylion innych roślinek jeszcze upchniemy.
tulucy 23:39, 11 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mam mikołajki z siewu własnego, one miododajne i ten zapach wabiący owady no jest taki mocno niewyjściowy... Ja nawet kota oskarżałam, że mi myszy gdzieś tam znosi i zostawia... Tak niestety śmierdziało - duet mikołajek + gipsówka. Wywaliłam gipsówkę w kąt pod płotem, mikołajki też wysadziłam dalej od przejścia.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 08:46, 12 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
a jak Ci się podoba liriope? tylko to niskie raczej, ale może na niższe piętro z którejś strony byś widziała (szukam co niebieskie )

A na to miejsce, jeśli bierzesz pod uwagę jakieś bardziej "sielskie" rośliny, to też driakiew, floksy - jedno i drugie dość długo trzyma kwiaty. Albo przetaczniki, przetacznikowce
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anna_t 09:30, 12 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Przetaczniki są extra
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
UrsaMaior 09:49, 12 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
Iwona100 napisał(a)
Iza Twoje derenie Midwinter Fire mają rzeczywiście takie łodygi, jak pokazują na zdjęciach? Danusia dzisiaj doradziła mi dereń Sibirica na żywopłot.


Moje jeszcze małe, ale łodyżki faktycznie świecące. Żałuję, że tylko 3 wzięłam. Piękne są.

Kasia_CS napisał(a)
Ja sobie też wypisalam mikolajka do kupienia w tym sezonie. Choc cos o smrodku tez mi gdzieś się w oczy rzuciło, ale nie wiem czy na rabacie, czy ścięty do wazonu...

Z niebieskich jak tam sucho to może perowskia? Wyzsza szalwia? Moze jakieś astry wysokie na jesień?


Ooo patrz, o perovskii zapomniałam! A mam nawet kilka sztuk tej niskiej. Dobry pomysł!

kwartet napisał(a)
Iza ja bym dała strzępka w rudym carexe wymieszanym z molinią ed do tego szałwia caradonna, ten astere co wiesz, do tego jeżówki te pomarańczowe, pachnące co je w zeszłym roku z tobą kupowałam(to bardziej od tarasu).Od bardziej słonecznej strony poszłabym w róż i bordo(rozchodnik thuderbird,może jakieś róże,pensemon dark tower),bardziej od dębu pas midwinter fire za nimi confeti wykończenie np cholą ,cisy rozrzuciła po całości.A i napewno srylion innych roślinek jeszcze upchniemy.


Ja to jakoś ciężko myślę haha. Najpierw o perovskii zapomniałam, a teraz o tym rudym carexie No jasne, że tak, mam go tyle, że spokojnie można wykorzystać. I tak go chciałam z obecnego miejsca przenieść.
Ten penstemon mi się u Ciebie podobał, kupiłam nawet, żeby sprawdzić jak mu u mnie będzie, ale chyba to nie był Dark Tower:/

tulucy napisał(a)
Mam mikołajki z siewu własnego, one miododajne i ten zapach wabiący owady no jest taki mocno niewyjściowy... Ja nawet kota oskarżałam, że mi myszy gdzieś tam znosi i zostawia... Tak niestety śmierdziało - duet mikołajek + gipsówka. Wywaliłam gipsówkę w kąt pod płotem, mikołajki też wysadziłam dalej od przejścia.


Czyli sprawa jasna, smrodu nie wytrzymam, mikołajek odpada.

Kasia_CS napisał(a)
a jak Ci się podoba liriope? tylko to niskie raczej, ale może na niższe piętro z którejś strony byś widziała (szukam co niebieskie )

A na to miejsce, jeśli bierzesz pod uwagę jakieś bardziej "sielskie" rośliny, to też driakiew, floksy - jedno i drugie dość długo trzyma kwiaty. Albo przetaczniki, przetacznikowce


Floksy ostatnio przeglądałam pod kątem różanki. Uwielbiam ten zapach! Ania dała mi w majtkowym różu, będę chciała dokupić. Kiedyś nawet miałam, ale oddałam teściowej, bo same róże chciałam na różance. Błąd, błąd, i to podwójny.

anna_t napisał(a)
Przetaczniki są extra


W zeszłym roku kupiłam kilka odmian, Marietta jest boska!
____________________
ogród pod lasem
Iwona100 10:38, 12 lut 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Kasia - dzięki za informacje odnośnie dereni .
Iza - to muszę kupić te derenie ,ale jak je posadzić najlepiej - w rzędzie czy rozstrzelić na rabacie. Jak zamierzasz je przycinać -co roku czy co kilka lat?
A czy przetaczniki rosną i kwitną podobnie jak szałwia omszona?
Z jaką łatwością Ania Kwartet planuje rabatę . Ale jej dobrze . Jakby ją już widziała
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
tulucy 12:01, 12 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Iza, z tym że u mnie zapach szedł od mikołajka i gipsówki. Razem. Może osobno on jakoś lepiej pachnie...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies