Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 20:40, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
ryska napisał(a)
Cudownie tak patrzeć na zdjęcie gdzie po horyzont wszędzie jest zielono.
A jak tam w szklarni życie?
Piękna jabłonka.
Takich wyrojeń pszczół w swoim życiu widziałam kilka. Dziadek miał pszczoły i zdarzały się takie sytuacje u nas. Pamiętam tylko jeden przypadek, że były w bojowym nastroju.
Ogólnie hodowla miodnej pszczoły to skomplikowane zajęcie. O wiele prościej zapewnić warunki dzikim


Cieszymy się dalekim widokiem, bo wiemy, że teren przeznaczony jest pod działki budowane. SzkodaA tymczasem w szklarni pomidory rozpoczynają kwitnienie. Sałata i rzodkiewki już zjedzone, ale na posadzenie czeka już bazylia
Pierwszy raz zdarzyło mi się oglądać taki rój pszczół i przyznam, że to fascynujące widowisko. Można patrzeć i patrzeć Odezwała się jednak praktyczna strona mojej natury i poszłam i uzupełnić wodę w płaskich poidełkach, by pszczoły miały co pić.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:44, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
antracyt napisał(a)

Też miałam wczoraj taką niespodziankę, na szczęście na drzewie jakieś 200m od domu. Zostawiłam w spokoju. Dzisiaj już pszczelej rodziny nie było.

Bardzo apetyczny masz warzywniczek


Sąsiad mówił, że to czas rojenia pszczół i takie sytuacje mogą się teraz zdarzać. Mój rój się wyprowadził, ale trochę pociotków zostało. Myślałam, że same polecą za pozostałymi, ale im niespieszno. Chyba muszę je ewakuować, bo na razie trochę strach wejść na tę część rabaty.

Warzywniczek dziękuje za komplementy
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:58, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
Kwitną moje ulubione bodziszki


____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:00, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:01, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:02, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gosialuk 21:22, 01 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Bodziszki śliczne, ja jeszcze muszę poczekać na rozkwit swoich. Na razie kwitną korzeniaste. Róża śliczna.
Dobrze, że przygoda z pszczołami zakończyła się szczęśliwie. U nas pod okapem domku gniazda namiętnie budują osy i nie jest to moje ulubione sąsiedztwo.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 00:49, 02 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Napia napisał(a)


Mało ich ostatnio robię a zarośnięcia ogrodu specjalnie unikam na zdjęciach. Kiedyś busz mi się marzył, ale chwastowisko to już może niekoniecznie To jednak nie to samo

Dokumentację foto robić trzeba
Chwastowisko ma pewnie każdy, mniejsze lub większe. I mordor też pewnie większość ma - szacun dla Joli Yoku, że pokazała swój
Jasne, że pokazujemy głownie to co fajne - ale tak sobie myślę, że nie można się dać zwariować

Aga, czy pamiętasz jakie to są te Twoje bodziszki? Dostałam takie bardzo podobne od sąsiadki, w zeszłym roku, albo dwa lata temu. Kwitną pięknie, ale krótko, rozrastają się niemiłosiernie. Mam dylemat co z nimi zrobić. Szczególnie w obliczu posiadania rozanne, które kwitną cały sezon. Masz może jakieś przemyślenia?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 11:40, 02 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Już Magnificum Jak ja je uwielbiam. Nawet nie mam im za złe że tak krótko kwitną
Moje jeszcze chwila
____________________
April April podbija las Mazowsze
Napia 12:34, 02 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9035
Gosialuk napisał(a)
Bodziszki śliczne, ja jeszcze muszę poczekać na rozkwit swoich. Na razie kwitną korzeniaste. Róża śliczna.
Dobrze, że przygoda z pszczołami zakończyła się szczęśliwie. U nas pod okapem domku gniazda namiętnie budują osy i nie jest to moje ulubione sąsiedztwo.



Osy gnieżdżą się u mnie pod dachówkami domu, w drewutni i w kilku innych miejscach, ostatnio widziałam też szerszenie, które od kilku lat mają gniazdo gdzieś w pobliżu. Zdecydowanie wolę pszczoły

Bodziszki korzeniaste muszę nieco utemperować, bo zaczynają pochłaniać miejsca wcale dla nich nieprzeznaczone Róże dopiero zaczynają, ale już się cieszę na ich kwitnienie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies