Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Ewa777 13:12, 31 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18414
Napia napisał(a)

Mnie zachwycił ten widoczek
Nad kwitnącym drzewkiem mocno się zastanawiałam co to. Jabłonka prześlicznie kwitnie - myślałam, że to jakaś odmiana wiśni japońskiej. Cudo
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 15:58, 31 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Ewa777 napisał(a)

Mnie zachwycił ten widoczek
Nad kwitnącym drzewkiem mocno się zastanawiałam co to. Jabłonka prześlicznie kwitnie - myślałam, że to jakaś odmiana wiśni japońskiej. Cudo


Ewa napisała to co ja bym napisała, ten widoczek i mnie zachwycił, a co do jabłonki, to myślałam że to amanogawa, wyjątkowo pięknie kwitnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 11:54, 01 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Cudownie tak patrzeć na zdjęcie gdzie po horyzont wszędzie jest zielono.
A jak tam w szklarni życie?
Piękna jabłonka.
Takich wyrojeń pszczół w swoim życiu widziałam kilka. Dziadek miał pszczoły i zdarzały się takie sytuacje u nas. Pamiętam tylko jeden przypadek, że były w bojowym nastroju.
Ogólnie hodowla miodnej pszczoły to skomplikowane zajęcie. O wiele prościej zapewnić warunki dzikim
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Napia 20:14, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Magara napisał(a)
Oszczędnie dawkujesz zdjęcia
Zarośniecie ogrodu - wyłącznie pozytywne widać


Mało ich ostatnio robię a zarośnięcia ogrodu specjalnie unikam na zdjęciach. Kiedyś busz mi się marzył, ale chwastowisko to już może niekoniecznie To jednak nie to samo
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:20, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Alija napisał(a)


Pięknie w ogrodzie, bujnie, zielono. Masz rację, maj i czerwiec to najładniejsze miesiące, zieleń jest wtedy taka świeża i wciąż coś nowego nas cieszy.
A na zdjęciu cudo, jeden wielki bukiet.


Jabłonka jest the best już przekwitła, ale szykują się róże. I na nie bardzo się cieszę. Owszem, zrobiłam wiosna małe przemeblowanie w ogrodzie, ale i tak myślę, ze będzie miało co kwitnąc Czerwiec będzie ukwiecony trochę staroświeckie słowo, ale chyba najlepiej oddaje taki kwietny charakter tego miesiąca
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:26, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Helen napisał(a)
Ogród masz bardzo ładny, ale rój pszczół to mnie zaskoczył. Pamiętam jak mój Dziadek miał pszczoły i też potrafiły się wyroić u kogoś. Fajny widok.



Mnie też zaskoczył. Najpierw w ogrodzie zrobiło się bardzo głośno - pszczoły latały przez dłuższą chwilę, by w końcu osiąść na gałęzi krzewu. Przed wieczorem zostały zabrane przez pszczelarza z sąsiedztwa, ale dzisiaj widziałam, że część z nich została. Jutro zadzwonię do niego raz jeszcze, bo szkoda mi pszczół, które nie mają swojego domu.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:27, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
olciamanolcia napisał(a)


Cud jabłonka, śliczna.


Dziękuję bardzo
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
antracyt 20:28, 01 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Napia napisał(a)
A tak niespodzianka spotkała nas dzisiaj w ogrodzie osiadł rój pszczół - na szczęście jeden z sąsiadów, który ma swoje ule, podjechał i zabrał rój do siebie. Na szczęście

Też miałam wczoraj taką niespodziankę, na szczęście na drzewie jakieś 200m od domu. Zostawiłam w spokoju. Dzisiaj już pszczelej rodziny nie było.

Bardzo apetyczny masz warzywniczek
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Napia 20:32, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ewa777 napisał(a)

Mnie zachwycił ten widoczek
Nad kwitnącym drzewkiem mocno się zastanawiałam co to. Jabłonka prześlicznie kwitnie - myślałam, że to jakaś odmiana wiśni japońskiej. Cudo



Też lubię szerokie plany Jabłonka na dalszym planie, już po kwitnieniu. Ale rzeczywiście gdy kwitnie, przypomina japońską wiśnię. Miałam podobne skojarzenie, przyglądając się amanogawom w pełni kwitnienia i tej właśnie jabłonce
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:33, 01 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
mirkaka napisał(a)


Ewa napisała to co ja bym napisała, ten widoczek i mnie zachwycił, a co do jabłonki, to myślałam że to amanogawa, wyjątkowo pięknie kwitnie


____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies