Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 12:40, 02 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Magara napisał(a)

Dokumentację foto robić trzeba
Chwastowisko ma pewnie każdy, mniejsze lub większe. I mordor też pewnie większość ma - szacun dla Joli Yoku, że pokazała swój
Jasne, że pokazujemy głownie to co fajne - ale tak sobie myślę, że nie można się dać zwariować

Aga, czy pamiętasz jakie to są te Twoje bodziszki? Dostałam takie bardzo podobne od sąsiadki, w zeszłym roku, albo dwa lata temu. Kwitną pięknie, ale krótko, rozrastają się niemiłosiernie. Mam dylemat co z nimi zrobić. Szczególnie w obliczu posiadania rozanne, które kwitną cały sezon. Masz może jakieś przemyślenia?



Brak fotek wynika raczej z braku czasu, ale pokazanie swojego bałąganiku przez Yoku naprawdę zasługuje na uznanie

Bodziszki pokazane na zdjęciach to "geranium magnificum", w rzeczywistości bardziej niebieski niż wychodzi na zdjęciach i na pewno nie jest ekspansywny. Wręcz przeciwnie - trzeba o niego dbać, by się rozrastał. Kwitnie tylko raz, dłużej, ale potem zdobią tylko liście.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 12:52, 02 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
April napisał(a)
Już Magnificum Jak ja je uwielbiam. Nawet nie mam im za złe że tak krótko kwitną
Moje jeszcze chwila


Kiedyś miałam całą rabatę, która wyglądała obłędnie podczas kwitnienia. Niestety, jedna z ostrzejszych zim załatwiła sporą część tych królewskich bodziszków, tak że teraz bardzo dbam o te, które pozostały. A marzy mi się, że będzie ich więcej
Chwila szybko minie i gdy ja będę je wspominać, Ty będziesz cieszyć się nimi w ogrodzie I wtedy będę je oglądać u Ciebie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Magara 23:41, 02 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
O, to ja chyba jednak mam jakieś zwyklaki a nie takie rarytasy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:41, 02 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Dubel - deszcz pada, net siada
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
anabuko1 06:27, 03 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23482
Napia napisał(a)

WAW! Już tak pięknie ci róże kwitną ? Bodziszki i orliki też piękne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
April 13:42, 03 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Nie no, tak myślałam. Rodki kwitły ci bardzo ładnie, nie wiem czemu na nie narzekasz.
Za to róże to już piękne masz.
A bodziszki ci wyginęły może nie koniecznie przez mróz ale przez wilgoć w zimie. Ja o swoje jakoś szczególnie nie dbam. Rosną na wygwizdowie, niemal w piachu, kwitną niezawodnie i się rozrastają.
____________________
April April podbija las Mazowsze
ewsyg 21:56, 03 cze 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agnieszko, jestem bardzo zaskoczona, że wymarzły Ci bodziszki.Miałam je za niezniszczalne rośliny. Ja też je bardzo lubię. Tego okazałego dostałam od koleżanki i go rozmnażam. Pięknie prezentuje się Twój ogród w szerszej perspektywie. A co to za róża tak pięknie rozkwitła?
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gruszka_na_w... 22:24, 03 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Ta kwitnąca jabłonka to prawdziwy rarytas. Wygląda niesamowicie.
Spotkanie z rojem pszczół też wywołałoby u mnie wzrost adrenaliny. Lubię pszczoły, ale odczuwam przed nimi respekt.
Skoro czerwiec ma być ukwiecony, to mam nadzieję, że znajdziesz czas, aby porobić więcej zdjęć i ucieszyć nasze oczy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 08:18, 05 cze 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Napia napisał(a)


Piękny początek kwitnienia róż. U mnie dopiero pączki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Ewa777 12:39, 06 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
U mnie różyczki też jeszcze w pąkach, więc zachwycam się Twoimi
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies