Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

GorAna 21:35, 17 kwi 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Agnieszko, hiacynty piękne w takiej ilości
Dopytam ile lat rosną w tym samym miejscu bez wykopywania, nie wyradzają się?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Napia 20:00, 05 maj 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Agatorek napisał(a)
Dobrze, ze już lepiej się czujesz

Hiacynty bardzo ładnie wyglądają w grupie . Ja u siebie mam mało cebulowych, muszę się poprawić



Dziękuję Już lepiej
Z tulipanami się pożegnam - zostaną u mnie tylko te, które się nie wyradzają i co roku ładnie kwitną. Jesienią zadbam jednak o to, by hiacyntów i innych cebulowych w moim ogrodzie znalazło się jeszcze więcej Z ogrodu mamy pamiętam delikatne narcyzy z ciemnym oczkiem - muszę ich poszukać, gdy jesienią pojawia się cebulki w sklepach
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:09, 05 maj 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Magara napisał(a)
Agnieszka, piękne widoki hiacyntowe
Właśnie dziś czytałam o nawozie do cebulowych i zastanawiałam się czy ma to jakikolwiek sens, napiszesz coś więcej na ten temat?


Muszę przyznać, ze hiacynty wyjątkowo długo kwitną. Od kilku lat podsypuję je, tak jak i inne cebulowe, przeznaczonym dla nich nawozem. Widać, że kilka lat po posadzeniu, kwiaty niektórych hiacyntów staja się mniejsze i delikatniejsze, nie tak "napakowane" jak w pierwszym sezonie. Nie przeszkadza mi to, szczególnie, że kwitną ładnie
Szczerze przyznam, że nie próbowałam stosować innego nawozu, być może efekt byłby podobny. Może w przyszłym roku spróbuję tak zrobić
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:12, 05 maj 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
olciamanolcia napisał(a)


Cieszę się ,że pierwiosnki się u Ciebie zadomowiły.To wdzięczne kwiatki. Długo zdobią i bardzo szybko się namnażają. Jak u mnie przekwitną będę robiła kolejne sadzonki bo kilka z nich jest już bardzo duża a miejsca na skarpie mam jeszcze sporo.


Nadal kwitną są malutkie, delikatne i cudowne Liczę na to, że rzeczywiście szybko się namnażają i wkrótce będą u mnie tworzyć piękne obwódki
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:14, 05 maj 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ewa777 napisał(a)
Dołączę do chóru zachwytu - cudna rzeczka hiacyntowa. Wszystkie już w pełni rozkwitu. Bardzo lubię ich zapach w ogrodzie. U mnie dopiero zaczynają rozkwitać.


Dziękuję

Wiosna już w pełni - pojawiają się kolejne kwiaty i to bardzo cieszy
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:22, 05 maj 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
GorAna napisał(a)
Agnieszko, hiacynty piękne w takiej ilości
Dopytam ile lat rosną w tym samym miejscu bez wykopywania, nie wyradzają się?


Wykopywałam je dwukrotnie, więc na pewno zatrzymało to na jakiś czas proces ich degeneracji, zasilam je też nawozem. Natomiast mam świadomość, ze mogą się wyradzać.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:37, 05 maj 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Kilka fotek z ogrodu. Pokazuję trawnik, który latem na pewno nie będzie dobrze wyglądał, więc tym bardziej cieszę się, że teraz prezentuje się całkiem nieźle
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:38, 05 maj 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Amanogawy
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:41, 05 maj 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
olciamanolcia 21:24, 05 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Dobrze że piszesz o nawozie do cebulowych . Nigdy go nie stosowałam ale teraz go kupię do tulipanów . Hiacynty tez podsypię chociaz są jeszcze nabite ale te starsze to wyglądają jak szczerbate
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies