Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Amatorskie rozmnażanie roślin w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Amatorskie rozmnażanie roślin w ogrodzie

hanka_andrus 09:02, 11 lis 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Paola,Posadź bukszpan do ogrodu w zaciszne miejsce, wiosną zrobisz sadzonki, ,pewniejsze to działanie.
Teraz rośliny są w uśpieniu,i zimą nie wypuszczają korzeni,albo słabo.Po co masz później żałować,że nie udało się sadzonkowanie.Ogrodnicy też w miesiącach listopad- styczeń nie sadzonkują,dopiero w lutym-marcu.Nawet te domowe rośliny.Za mało światła,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
paola1a 20:05, 11 lis 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dziękuje wam za rady, rozejrzałam się po ogrodzie i chyba mam dobre zaciszne miejsce więc jutro go wkopie. Aż tak strzasznie mi nie zależy ale nie chciałabym go zmarnować
____________________
Prostokątna rabata
bozka 15:46, 09 sty 2013


Dołączył: 27 paź 2012
Posty: 154
Witam

Na wiosnę będę chciała pobawić się w rozmnażanie czego się tylko da
Chciałam sobie kupić coś do podpisywania tych roślinek i jakoś nic nie mogę znaleźć przez internet,
może być np. coś takiego jak na zdjęciu .
____________________
Bożena
paola1a 22:50, 09 lut 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Ukorzeniłam sobie ostatnio trochę roślinek i zastanawiam się, czy już od początku trzeba dbać o ich właściwy pokrój ( np. przycinać) czy dać im najpierw tochę czasu na to, żeby się rozrosły. Chodzi mi konkretnie o tawułki, chcę z nich zrobić kulki. Na razie rosną sobie samoistnie nawet przybierając odpowiedni kształt więc ciąć je wiosną czy nie? Jak widać w tym rozmnażalniku jest też bukszpan ale on to chyba jeszce długo nie będzie się nadawał do cięcia. Ciekawoską jest natomiast to, że te pojedyncze gałązki ukorzenił przypadkiem mój trzyletni synek ( ja wsadzałam większe sadzonki po cięciu a on pomagał mamusi i zakopywał w ziemi całkowite ścinki- na wiosnę mało mi oczy z orbit nie wyszły jak zobaczyłam u nich korzonki)

____________________
Prostokątna rabata
Sebek 16:44, 11 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z tymi zakopanymi ścinkami też miałem podobnie - a jaka to radość jak takie skarby znajdzie się pod ziemią

A odpowiadając na pytanie - tawułki formuj od małego - lepiej będą wyglądać, a im grubsze gałęzie tym gorzej odbijają.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
paola1a 21:54, 11 lut 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dzięki Sebek za radę. Czyli na wiosnę już je ciachnąć na kulkopodobny kształt?
____________________
Prostokątna rabata
Gardenarium 22:39, 11 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, ciachnij zanim wypuszczą listki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monika_piotr... 17:55, 04 kwi 2013

Dołączył: 04 kwi 2013
Posty: 1
świetny temat ja również zaczynam zabawę z roślinkami, mam już parę własnych "dzieciaczków" i teraz - po przeczytaniu tematu - zamierzam zacząć rozmnażanie na całego ogródek nad którym zaczynam pracę wymaga wiele czasu, ale nie zamierzam mu go szczędzić
Gardenarium 18:17, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napisz jakie masz krzewy liściaste, teraz możesz pobrać sadzonki hortensji bukietowych, dereni, tawuł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka_B 16:12, 30 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
czy teraz można jeszcze pobierać sadzonki hortensji bukietowej i bukszpanu?
____________________
zapach-ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies