Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Amatorskie rozmnażanie roślin w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Amatorskie rozmnażanie roślin w ogrodzie

Matka 21:07, 06 wrz 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
irek_yt napisał(a)
Ja rozmnożyłam żurawki z nasion.Nasiona wysiałam w styczniu,dosłownie po trzech miesiącach zaczęły pokazywać sie malutkie roślinki,po przepikowaniu dłuuugo czekałam az wezmą się za życie,tak samo po przesadzeniu na rabatę.teraz są już w miarę duże.


ale to chyba Purple Palace?bo inne z nasion chyba nie bardzo?a szkoda, bo chętnie bym spróbowała
____________________
U Matki
Gardenarium 07:25, 07 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda napisał(a)
Mam bukszpan i dylemat...


Słuchajcie, już nie wiem jaka sadzonka się nadaje na ukorzenianie?????

zdrewniała albo półzdrewniała??



i ta sama w zbliżeniu



czy taka zielna??





a może są też i za duże? czy taka jest lepsza?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:26, 07 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moja mama wtyka wszystko co popadnie, po kilka do jednej doniczki.

Ale najlepiej sadzonkować niezdrewniałe. Masz to opisane w artykule na dole w rozmnażaniu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/5-uprawa-bukszpanow

Bukszpany można bardzo prosto rozmnożyć we własnym zakresie, jeśli już mamy starsze rośliny. Najłatwiej po każdym cięciu wybrać sadzonki pędowe o długości około 10 cm, niezdrewniałe. Usuwamy dolne listki, przycinamy wierzchołek. Traktujemy końcówki ukorzeniaczem dla roślin niezdrewniałych i sadzimy w piasek z torfem o odczynie obojętnym do doniczek po kilka sztuk. Wstawiamy do inspektu lub przykrywamy uciętą, przezroczystą, plastykową butelką po wodzie 5 litrowej w zacienionym miejscu. Pilnujemy, aby miały wilgoć, zraszamy co jakiś czas. Jak zaczną rosnąć, wypuszczać nowe listki to znaczy, że się przyjęły.

Wydaje się, że optymalnym miesiącem jest sierpień, ale ja to robiłam praktycznie po każdym cięciu, aby nie zmarnować darmowych sadzonek. Na wiosnę wysadzamy młode roślinki na miejsce stałe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:26, 07 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
justi napisał(a)
W sprzyjających warunkach każde się ukorzenią. Półzdrewniałe dłużej.
JA ukorzeniałam takie:



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
irek_yt 22:03, 07 wrz 2012

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 29
Bogda, tak to żurawka Purple Palace,jak naprawię aparat wstawię zdjęcie.Zbieram nasiona i eksperementuję co popadnie.Ale dlaczego inne to nie bardzo?Jeżeli są nasiona to spróbuj, przecież próba to nie strzelba...
Sebek 22:38, 07 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No nie wiem...A jak siewki wystrzelą ?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
justi 23:18, 07 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ja dziś wykruszyłam nasionka z zółtej żurawki Electra, posiałam do doniczki. JAK coś wzejdzie dam cynk i fotosy.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
irek_yt 21:45, 08 wrz 2012

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 29
Justi,napewno wzejdzie ale musisz uzbroić się w cierpliwość, ja czekałam prawie trzy miesiące.Sprzedawca w sklepie powiedział ze otrzymują nasiona żurawki.
paola1a 00:04, 11 lis 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dostałam krzaczek bukszpanu ale nie chce go już teraz wsadzać do ziemi bo u nas zimno- bardzo. Pomyślałam, żeby przeznaczyć go na szadzonki tylko czy jak je powsadzam do skrzynek i będę trzymała w domu ( nie wiem czy w cieple czy w zimnie )to coś z tego wyjdzie. Na wiosnę poszłyby do gruntu. Trochę bukszpanów juuż rozmnożyłam ale zawsze bezpośrednio w gruncie a co by wyszło z takich to nie mam pojęcia. Poradźcie coś
____________________
Prostokątna rabata
marzena 08:34, 11 lis 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Paola, ja na Twoim miejscu posadziłabym jednak ten krzaczek bukszpanu w gruncie...
a na wiosne ewentualnie zrobiłabyś sadzonki...
nie sadzę aby teraz robienie sadzonek i trzymanie ich w domu było dobrym pomysłem...
ale może inne/ni też się wypowiedzą...
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies