Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Amatorskie rozmnażanie roślin w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Amatorskie rozmnażanie roślin w ogrodzie

Sebek 15:33, 12 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nigdy nie ukorzeniałem, ale wydaje mi się, że rozmnaża się z sadzonek zdrewniałych - czyli nie teraz. Ale możesz zrobić eksperyment i spróbować teraz - zamocz w ukorzeniaczu, przytnij zostawiając dwa listki i czekaj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 20:55, 12 maj 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
raczej nie wypali ten sposób- próbowałam i nici
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
magos 12:50, 21 maj 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Czy można robić jakieś rozmnażanie roślinek w maju w czerwcu?
Bo tak czytam w lipcu i sierpniu już sporo.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Gardenarium 12:53, 21 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można ukorzeniać sadzonki pachysandry.
Sadzonkujemy byliny zielne przez sadzonki odziomkowe (ostróżki, penstemony, dzielżany).
Chociaż właściwie moje ostróżki są już za wysokie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magos 12:56, 21 maj 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Dziękuję Danusiu za szybką odpowiedź.Już powysadzałam do gruntu wszystkie roślinki(niestety) i mam miejsce na nowe.A, że pustego miejsca na rabatach mam jeszcze, że ho, ho coś bym posadzonkowała.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
paola1a 10:10, 31 lip 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Witam
Mam pytanie dotyczące rozmanażania hortensji, konkretnie chodzi mi o ogrodową endless summer. Na wiosnę zrobiłam z nich kilka sadzonek, które docelowo mają stworzyć kiedyś szpalerek pod limeligtami. Problem polega na tym, że niektóre z nich, jak ta na pierwszym zdjęciu, ładnie się rozkrzewiają a inne
( jak na drugim) pną się tylko w górę. Zastanawiam się czy można im ściąć wierzchołki i czy to im pomoże w rozkrzewieniu tylko właśnie nie wiem czy nie są na to za młode i im nie zaszkodzę tym zabiegiem. Może po prostu powinnam dać im więcej czasu? Co o tym sądzicie?





____________________
Prostokątna rabata
Sebek 10:26, 31 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Daj im czas do przyszłego roku, moje sadzonki też były takie małe i wypuściły z ziemi po kilka pędów, także nie trzeba się spieszyć.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 10:29, 31 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szybciej wypuszczą jak uszczkniesz wierzchołki, ale to zrób wiosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 11:06, 31 lip 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dziękuję za rady - w taim razie muszę się powstrzymać bo już mnie paluszki świerzbiły.
____________________
Prostokątna rabata
irek_yt 11:15, 06 wrz 2012

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 29
Ja rozmnożyłam żurawki z nasion.Nasiona wysiałam w styczniu,dosłownie po trzech miesiącach zaczęły pokazywać sie malutkie roślinki,po przepikowaniu dłuuugo czekałam az wezmą się za życie,tak samo po przesadzeniu na rabatę.teraz są już w miarę duże.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies